Optimistiškos Lietuvos verslo nuotaikos didina komercinių automobilių pardavimus

Photo

Nuo šių metų pradžios Lietuvoje užregistruota beveik 2,7 tūkst. naujų lengvųjų komercinių (N1) automobilių. Lyginant šį trijų 2018 m. ketvirčių rezultatą su tuo pačiu praėjusių metų rezultatu, rinkoje fiksuojamas 7,5 proc. tokių automobilių augimas. Automobilių rinkos ekspertai įsitikinę – šie rezultatai glaudžiai susiję su augančia šalies ekonomika.

Transporto skelbimų portalo Autoplius.lt duomenimis, pirmąjį šių metų ketvirtį naujų N1 lengvųjų automobilių sandoriai augo 8,6 proc., antrąjį ketvirtį – beveik trečdaliu arba 31,3 proc. Nors šias augimo nuotaikas aptemdė trečiasis metų ketvirtis, kai liepos – rugsėjo mėnesiais tokių automobilių sandorių skaičius sumažėjo 17%, Autoplius.lt komunikacijos vadovo Mato Buzelio teigimu, šis reiškinys yra trumpalaikis.

„Nuo šių metų rugsėjo automobilių gamintojai savo modelių taršos emisijas privalo nustatyti ne laboratorijose, o realiomis sąlygomis. Dėl šios priežasties ne visi automobilių gigantai spėjo sertifikuoti savuosius automobilius. Tad šis N1 lengvųjų automobilių pardavimų mažėjimas yra tik laikinas ir per kelis mėnesius turėtų sugrįžti į stabilų augimą“, – pažymi M. Buzelis.

Verslas gyvena geriau

N1 tipo lengvieji automobiliai sudaro beveik 11 proc. visos naujų automobilių rinkos. Pasak Lietuvos autoverslininkų asociacijos (LAA) vadovo Vitoldo Miliaus, komercinių automobilių pardavimų augimas yra susijęs su šalies ekonomikos pakilimu.

„Augant ekonomikai, didėja ir komercinio transporto poreikis. Savo parkus pildo tiek viešasis, tiek privatusis sektorius. Vidutinis ir net smulkusis verslas gyvena geriau, tad natūraliai didinamas ir automobilių skaičius“, – teigia V. Milius.

Vieno iš automobilių gamintojų lyderių „Volkswagen“ duomenimis, VW komercinių automobilių pardavimų augimas Lietuvoje yra sparčiausias iš visų Baltijos šalių. Čia per 2018 m. parduota net 3227 visų svorių komerciniai automobiliai. Šis sandorių skaičius 19 proc. didesnis nei buvęs 2017 m. analogišku laikotarpiu.

Automobilių rinkos eksperto V. Miliaus manymu, šis rezultatas gali būti susijęs ir su aktyviai atnaujinamu valstybinio sektoriaus transporto priemonių parku. Nauji policijos, greitosios, mokykliniai automobiliai, pasak pašnekovo, sudaro ženklią komercinių automobilių pardavimų dalį.

Latvijoje ir Estijoje VW taip pat fiksuoja komercinių automobilių pardavimų augimą. Estijoje – 10% lyginant su 2017 m. tuo pačiu laikotarpiu, Latvijoje – 6%.

www.auto-bild.lt