Pasaulio motokroso čempionate Arminas Jasikonis kyla į 4-ąją vietą

4-asis Pasaulio motokroso čempionato etapas vyko Trentino trasoje, Italijoje. Kaip anksčiau buvo minėjęs Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing komandai atstovaujantis lietuvis, tai tikrai nebuvo jo mėgiamiausia trasa. Visgi tai nesutrukdė A. Jasikoniui ir vėl pademonstruoti puikų rezultatą bei pakilti į iki šiol Lietuvai neregėtas aukštumas – 4-ąją vietą bendroje įskaitoje. Nuo 3-iosios Arminą skiria vos 22-u taškai.

Šeštadienį vykusi kvalifikacija lietuviu nebuvo itin sėkminga – mūsų tautietis liko už pirmojo dešimtuko ribų – 14-as. Arminą Jasikonį ir vėl kamavo ta pati problema – prastas startas. Pirmąjį ratą lietuvis įveikė budamas vos 22-as ir visą važiavimą lenkė sportininkus vieną po kito. Visgi laiko aplenkti daugiau varžovų neužteko ir A. Jasikonis liko 14-as. Tuo tarpu trasoje dėl kvalifikacijos nugalėtojo vardo vyko nuožmi kova – Antonio Cairoli bei Tim Gajser važiavo identišku tempu ir pastarasis nugalėjo vos 0,5 sekundės aplenkdamas savo varžovą. 3-ias liko Arnaud Tonus iš Šveicarijos. Puikiai kvalifikacijoje pavyko suvažiuoti Armino komandos draugui Pauls Jonass, kuris finišavo 7-as.

Sekmadieniniai važiavimai Arminui Jasikoniui sekėsi jau geriau – pirmajame po starto lietuvis buvo 12-as ir vėl pradėjo ganėtinai greitai lenkti savo varžovus, tačiau prisivijus Jeremy Seewer, mūsų tautietis užstrigo už šveicaro ir nors jie ilgą važiavimo dalį kovojo vienas su kitu dėl pozicijos, visgi Arminui nepavyko apsilenkti šveicaro ir jis finišavo 9-as. Tuo tarpu trasoje ir vėl kartojosi šeštadienio scenarijus – italas Antonio Cairoli bei slovėnas Tim Gajser viso važiavomo metu kovojo vienas su kitu ir 15-a ratų pirmavęs italas visgi turėjo nusileisti slovėnui, kuris likus 4-iems ratams iki važiavimo pabaigos aplenkė A. Cairoli ir nugalėjo pirmajame važiavime.

Antrasis važiavimas nudžiugino puikiu A. Jasikonio startu – su lyderiais dėl pozicijos kovojęs lietuvis išvažiavo 5-toje pozicijoje ir jos neužleido iki pat važiavimo pabaigos kovodamas su Arnaud Tonus iš šveicarijos. Visgi šveicarui pavyko išlaikyti lietuvį už savęs. 9-oje ir 5-toje vietose finišavęs lietuvis 4-ajame etape užėmė 6-tąją vietą ir iškovoti 28-i taškai padėjo palypėti 2-iem pozicijomis aukščiau – į 4-ąją vietą bendrojoje Pasaulio motokroso čempionato įskaitoje.

Tuo tarpu minios aistras ir vėl kaitino kova dėl pirmosios vietos, kur, kaip ir visą savaitgalį, kovojo tie patys varžovai – Antonio Cairoli bei Tim Gajser. Kova buvo iš ties inirtinga ir sportininkai net kelis kartu lenkė vienas kitą, kol galiausiai Antonio Cairoli padarė klaidą ir griuvo. Tai leido slovėnui kiek atsipūsti ir lengvai laimėti antrąjį važiavimą bei 4-ąjį Pasaulio motokroso etapą. Trečias liko prancūzas Gautier Paulin.

Susumavus abiejų važiavimų rezultatus, etapą laimėjo Tim Gasjer, antras liko Antonio Cairolo, o trečiąją vietą užėmė Gautier Paulin. Lietuvio komandos draugas Pauls Jonass liko 15-tas, o estas Tanel Leok – 16-tas. Po 4-ių etapų pirmauja Antonio Cairoli su 191-u tašku, antras žengia Tim Gajser su 175-iais taškais, trečias – Gautier Paulin su 142-iem taškais, na o lietuvis Arminas Jasikonis turi surinkęs 120-imt taškų ir užima aukštą 4-tąją vietą.

5-tasis Pasaulio motokroso čempionato etapas vyks po ganėtinai ilgos pertraukos – tik gegužės 12-ąją dieną, Mantova trasoje, Italijoje.

www.auto-bild.lt