Rokas Baciuška dieną Pasaulio ralio-kroso čempionate užbaigė galingai

Paskutinį balandžio savaitgalį Barcelonoje prasidėjo „WorldRX“ antrasis etapas. „Supercar“ klasėje drauge su dar 18 dalyvių dalyvavo ir „ESmotorsport-LabasGas“ komandai atstovaujantis lenktynininkas, lietuvis Rokas Baciuška.

Šeštadienis Barselonoje susirinkusius Pasaulio ralio-kroso čempionato dalyvius lepino puikiais orais. Vienintelis mūsų šalies sportininkas ralio-kroso pirmenybėse – Rokas Baciuška – jau treniruočių metu demonstravo pakankamai aukštą tempą. Praktiniuose važiavimuose „ESmotorsport-LabasGas“ komandos lenktynininkas pademonstravo 6-ą laiką.

Deja, dėl nepatogios pozicijos starte R. Baciuškai nepavyko pademonstruoti viską ką gali pirmojoje kvalifikacijoje.

„Išsipildė vakarykštės prognozės. Kaip ir tikėjausi, neturėjau itin didelės laisvės manevrams nei iš dešinės, nei iš kairės. Padariau viską, ką buvo galima padaryti tokioje situacijoje. Dabar laukia antra kvalifikacija, tikėkimės sėkmė lydės labiau“, – optizmo nepraradęs po pirmos kvalifikacijos sakė „ESmotorsport-LabasGas“ komandos lenktynininkas.

Jei pirmojoje kvalifikacijoje lietuvio sėkmė nelydėjo, tai antrame „WorldRX“ antro etapo važiavime jos būta daugiau.

Savo važiavime Rokas Basiučka su „Škoda Fabia WRX“ iškovojo 2 vietą, o bendroje dalyvių lentelėje po dviejų kvalifikacinių važiavimų pakilo į 11-ą poziciją.

Geriausią rezultatą pirmojoje ir antrojoje kavlifikacijose pademonstravo Timmas Hansenas, kuriam Abu Dabyje lenktynės susiklostė ne itin sėkmingai. Abu Dabio etapo laimėtojas T. Hanseno brolis Kevinas Hansenas liko už jo – antras.

Ryt „WorldRX“ antro etapo lenktynių diena prasidės taip pat kvalifikaciniais važiavimais. Q3 startas yra numatytas 10:25 valandą, o Q4 – 11:50 val. Lietuvos laiku. Paskutinis balandžio savaitgalis Pasaulio raio-kroso čempionato antrajame etape pasibaigs finaliniais važiavimais, kurie startuos apie 15 val. Lietuvos laiku.

Primename, kad į pusfinalį patenka pagal visų keturių kvalifikacijos rezultatus – pirmi 12 greičiausių dalyvių. Jie yra suskirstomi po 6 į du pusfinalius, o iš kiekvieno pusfinalio po 3 geriausius patenka į finalą.

Lietuvoje, sekmadienį Pasaulio ralio-kroso čempionatą transliuos TV6 kanalas 15 valandą. Gerbėjai, norintys tiesiogiai stebėti lenktynių visus važiavimus gali juos surasti oficialiame Pasaulio ralio-kroso čempionato puslapio „Youtube“ ar „Facebook“ kanaluose.

V. Pilkausko nuotr.

www.auto-bild.lt