Geriausias kėbulų remonto žinovas Baltijos šalyse – specialistas iš Lietuvos

„Toyota“ profesinių įgūdžių čempionate „Baltic Skills Grand Prix“ šiemet varžėsi geriausi automobilių kėbulų remonto ir dažymo specialistai. Geriausio kėbulo remonto darbų kategorijoje pirmąją vietą laimėjo lietuvis Andrėjus Pavlovas, o automobilių dažytojų – Heikki Randla iš Estijos.

Tiek kėbulo remonto, tiek dažymo kategorijose reikėjo atlikti po keturias užduotis. Vertinant, taškai buvo skiriami ne tik už galutinį rezultatą, bet ir kitų kriterijų išpildymą, pavyzdžiui, darbo saugos priemonių laikymąsi ir tinkamų darbo metodų pasirinkimą.

Geriausią kėbulo remontą atliko lietuvis

Kėbulo remonto darbų kategorijoje nugalėjo Andrėjus Pavlovas, dirbantis oficialioje japonų automobilių gamintojo atstovybėje Vilniuje „Mototoja“. Konkurse jis pranoko estus Paap Laanemäe ir Jaan Murde.

„Pojūtis, laimėjus pirmąją vietą „Baltic Skills Grand Prix“ čempionate, yra neapsakomas,“ – teigia A. Pavlovas.

Nugalėtojas pripažįsta, kad nors teko patirti didelį jaudulį, jis savo jėgomis ir meistriškumu neabejojo nuo pat pirmos dienos.

„Konkursui specialiai nesiruošiau – pademonstravau tai, ką darau kiekvieną darbo dieną „Toyota“ atstovybėje“, – sako A. Pavlovas.

Automobilių kėbulo dažytojų kategorijoje nugalėjo „Amserv Tähe“ specialistas H. Randla. Konkurse jis įveikė Renat Mazurtšak iš „Elke Mustamäe“ ir lietuvį Gintarą Kaminską iš įmonės „Autotoja“.

Konkursas – panašus į „Formulės 1“ varžybas

Erik Kuus, „Toyota Baltic AS“ priežiūros paslaugų po pardavimo vadovas, pabrėžė, kad visi konkurso dalyviai turi puikius įgūdžius. Visa tai atsispindėjo tiek paruošiamųjų, tiek apdailos darbų kokybėje.

„Toyota“ Baltic Skills Grand Prix“ didžiojo prizo varžybose dalyvauja geriausi savo srities Baltijos šalių specialistai, kurie čempionato metu, demonstruodami savo įgūdžius, parodo savo profesionalumą, – teigė E. Kuus. – Nors tik vienam žmogui minėtose  kategorijose suteikiamas Baltijos šalių čempiono titulas, visi dalyviai yra nugalėtojai. Visgi tam, kad specialistas galėtų atstovauti bendrovę konkurse, jis turi būti pelnęs savo kolegų pasitikėjimą. Šis konkursas panašus į „Formulės 1“ varžybas, kur gali dalyvauti tik geriausieji.“

E.Kuus pridūrė, kad „Toyota“ tikslas – užtikrinti visų suremontuotų automobilių saugumą ir patikimumą. Tačiau tai turi būti padaryta greitai ir už priimtiną kainą. Dėl šios priežasties specialistams keliami labai aukšti reikalavimai.

Iš viso konkurse – 21 dalyvis

Šiais metais „Baltic Skills Grand Prix“ konkurse dalyvavo 21 specialistas iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos „Toyota“ bei „Lexus“ atstovybių.

Baltijos šalių profesinių įgūdžių čempionato nugalėtojui suteikiamas Baltijos šalių čempiono titulas. Rudenį geriausi specialistai iš įvairių pasaulio šalių bus kviečiami atvykti į „Toyota“ būstinę Japonijoje, kur visą savaitę vyks pasaulinė „Toyota“ čempionų asamblėja.

Pasak organizatorių, šiais metais Talino rajono „Lasnamäe“ mechanikos mokykloje vykusiame konkurse apsilankė daugiau žiūrovų nei įprasta. Lankytojai galėjo ne tik stebėti dalyvių pasirodymus, bet ir dalyvauti įvairiuose seminaruose bei dalintis patirtimi su savo srities specialistais.

Tarp svečių buvo ir ekspertų iš visų trijų Baltijos šalių: draudimo bendrovės, automobilių kėbulų remonto dirbtuvės, profesinės mokyklos ir viešosios įstaigos, atsakingos už saugų eismą ir transporto priemonių techninės būklės tikrinimą.

„Baltic Skills Grand Prix“ konkursą kiekvienais metais organizuoja „Toyota Baltic AS“ tam tikros srities specialistams. Priklausomai nuo metų, konkurse varžosi technikai, techninės priežiūros konsultantai, atsarginių dalių pardavimų konsultantai, skardininkai bei automobilių kėbulų dažytojai.

www.auto-bild.lt