5 svarbiausios procedūros, atliekamos automobilio techninės priežiūros metu

Reguliari techninė automobilio priežiūra yra tokia pat svarbi, kaip ir periodiška žmogaus sveikatos, pavyzdžiui, dantų patikra. Tinkamai prižiūrėta transporto priemonė ne tik suteikia jo savininkui saugumo jausmą kelyje, bet ir užtikrina ekonominę automobilio vertę.

Pagalvokite apie apsilankymą pas stomatologą. Kiekvienas odontologas rekomenduoja bent kartą per metus pasitikrinti dantis. Tai būtina, siekiant patikrinti bendrą dantų būklę ar atlikti nedideles procedūras. Nors gali pasirodyti, kad stomatologas visuomet randa taisytinų vietų, tai padeda išvengti vizito atidėliojimų iki kol danties skausmas tampa nepakeliamas.

Analogiška situacija ir su automobilio apžiūra – teigia paslaugų po pardavimo „Toyota“ ekspertas Lauri Ert. Todėl svarbiausia automobilį tikrinti periodiškai, kad bėgant laikui neatsirastų rimtesnių gedimų, kurių įmanoma išvengti laiku išsprendžiant problemą.

 

Geriausia automobilį prižiūrėti oficialioje atstovybėje

„Rekomenduotina automobilį apžiūrėti bent vieną kartą per metus oficialioje atstovybėje. Tai galioja ne tik naujiems automobiliams, bet ir senesniems nei 5 metų modeliams. Priežastis paprasta – oficialiai atstovybei patikėję savo automobilio techninės priežiūros darbus galite būti tikri, jog technikos specialistai laikysis gamyklos pateiktų automobilio priežiūros instrukcijų ir teikiamų paslaugų lygis atitiks tarptautinius standartus“, – teigia L. Ert.

Kaip teigia ekspertas, į oficialios „Toyota“ atstovybės siūlomą techninės priežiūros paslaugų paketą, priklausomai nuo modelio ir ridos,  įtraukta 20-30 procedūrų. Techninės priežiūros procesas pradedamas nuo patikros ir galimų problemų nustatymo. Klientui pranešama apie rastas problemas ir, gavus jo sutikimą, jos būna pašalinamos.

 

5 procedūros, kurios atliekamos techninės apžiūros metu

 

  1. Visų svarbių komponentų patikra

Technikos specialistai patikrina garso signalą, vidaus ir išorės apšvietimą, valytuvų, šildymo / ventiliacijos sistemos būklę, veikimą ir kitas dalis.

 

  1. Bendroji apžiūra

Šis etapas apima viską, ką galima vizualiai apžiūrėti. Apžiūra atliekama remiantis „Toyota“ gamyklos pateiktu kontroliniu sąrašu. Jos metu technikos specialistai gali rasti net smulkiausias problemas. Pavyzdžiui, galima pastebėti nuotėkio ar korozijos požymius.

 

  1. Skysčių lygio patikra

Technikos specialistai tikrina, ar visų matomų ir nematomų skysčių lygis atitinka normas ir, jei reikia, juos pakeičia arba papildo.

 

  1. Reguliarus keitimas ir sutepimas

Kiekviena judanti dalis ilgainiui nusidėvi, o kiekvienas filtras galiausiai užsikemša, todėl juos reikia pakeisti. Šiame etape, jei būtina, sutepami durelių lankstai. Atlikus visas priežiūros procedūras klientai maloniai nustemba, kad galima lengvai ir tyliai atidaryti bei uždaryti dureles.

 

  1. Visų tvirtinimo elementų patikra

Technikos specialistas tikrina visus tvirtinimo elementus – nuo ratų varžtų iki automobilio stogo. Ši procedūra atliekama pagal specialų kontrolinį sąrašą, į kurį įtraukti, pavyzdžiui, žibintai, buferiai, purvasaugiai, stogo skersiniai, dujų išmetimo vamzdžiai ir kitos dalys.

www.auto-bild.lt