„Regitra“: pradėjus nuotraukas perkelti iš asmens dokumentų, išaugo vairuotojo pažymėjimų užsakymas internetu

Jau praėjo metai, kai vairuotojo pažymėjimą internetu gali užsisakyti ne tik pradedantieji, bet ir kiti vairuotojai. Atsiradus galimybei asmens dokumento nuotrauką ir parašą perkelti į vairuotojo pažymėjimą, tuo pasinaudojo jau beveik 15,7 tūkst. vairuotojų.

Kad būtų išduotas vairuotojo pažymėjimas, „Regitrai“ reikalingi tam tikri asmens duomenys: medicininė pažyma, asmens nuotrauka bei parašas. Dauguma medicinos įstaigų pažymas apie vairuotojo sveikatą pateikia elektroniniu būdu.

O štai sudarius sąsajas su Gyventojų registru, nuo praėjusių metų vasaros vairuotojų nuotraukos daromos ne tik padaliniuose, bet taip pat gali būti imamos ir iš asmens dokumento. Esminė sąlyga – jis turi būti darytas ne seniau kaip prieš 5 metus.

„Mes tiesiog siekiame taupyti savo klientų laiką, kurį galima išnaudoti gerokai įdomiau nei tvarkant dokumentus. Jau kurį laiką pasikeisti vairuotojo pažymėjimą į 10 metų galiojantį internetu galėjo pradedantieji vairuotojai. Tačiau pradėjus bendradarbiauti su kitomis institucijomis ir atsiradus galimybei asmens nuotrauką, parašą bei medicininę pažymą gauti automatiniu būdu, mūsų elektroninės paslaugos tapo prieinamos ir kitiems vairuotojams“, – sako „Regitros“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas.

Užsisakyti vairuotojo pažymėjimą su pristatymo paslauga galima „Regitros“ Vairuotojų portale: https://www.eregitra.lt/vepp-web/. Kokius tikslius žingsnius reikės atlikti, rasite šiuose vaizdo įrašuose:

https://www.youtube.com/watch?v=M51E5fgbgeE&list=PL328irnqupLPNio_slWfnzOHNMf6FPn37

Tiesa, asmens tapatybės kortelėje ar pase esantį savo atvaizdą perkelti į vairuotojo pažymėjimą gali ne tik tie, kurie užsisako dokumentą internetu, bet ir tie, kurie atvykstą į „Regitros“ padalinį. Skaičiuojama, kad iš viso per metus tuo pasinaudojo beveik 15,7 tūkst. vairuotojų, o pusė jų rinkosi pažymėjimo užsakymą būtent nuotoliniu būdu.

Vairuotojo pažymėjimo pristatymas į namus

Šiandien „Regitra“ vairuotojo pažymėjimą pristato tiesiog į kliento namus ar darbo vietą. Pastebėtina, kad dar šią gegužę pristatymo kaina sumažėjo nuo 6.99 Eur iki 3.40 Eur. O jau visai netrukus, dar šią vasarą, vairuotojo pažymėjimai bus pristatomi ir į siuntų savitarnos terminalus.

Beje, minėtame portale galima užsisakyti ir priminimo paslaugą apie pažymėjimo galiojimo pabaigą, taip pat aktyvuoti ar pranešti apie prarastą dokumentą bei kt.