„Volkswagen“ pristatė galingiausią GTI šeimos narį – „Golf GTI TCR“

Ką tik Baltijos šalis pasiekusi naujausia legendinio „Volkswagen“ automobilio versija, „Golf GTI TCR“, šiandien, kartu su kitais GTI šeimos nariais – „Polo GTI“, „Golf GTI Performance“ ir „up! GTI“ – buvo pristatyta Kačerginės „Nemuno žiedo“ lenktynių trasoje. Renginio metu taip pat pristatytas unikalus lenktyninis automobilis „Polo GTI R5“ ir „Juta Racing“ komanda.

Dizainas, galia ir pajėgumas yra kertiniai sportinių automobilių doktrinos elementai. 2 litrų turbininis „Golf GTI TCR“ variklis išvysto 213 kW/290 AG (nuo 5 400 iki 6 400 sūkių/min.). Tai net 33 kW/45 AG daugiau nei dabartinis „Golf GTI Performance“. Į jį montuojama 7 laipsnių DSG automatinė greičių dėžė, benzino dalelių filtras ir išskirtinė standartinė įranga. Tam, kad ši galia neperkaitintų variklio bet kokioje situacijoje, „Golf GTI TCR“ komplektuojamas su dviem papildomais vandens radiatoriais priekyje – visai kaip visais ratais varomame „Golf R“.

Maksimalus greitis ribojamas ties 250 km/val., tačiau, pasirinkus pašalinti greičio ribotuvą, šis skaičius išauga iki 260 km/val. Nesvarbu, kur sustoja skaitmeninio spidometro rodyklė (standartinis „Active Info Display“ skaitmeninis prietaisų skydelis), stogo spoileris garantuoja reikiamą spaudimą galinei ašiai. Iki 100 km/val. „Golf GTI TCR“ įsibėgėja per 5,6 sekundės.

Visuose „Golf GTI TCR“ montuojamos tokios technologijos, kaip automatinio stabdymo sistema „Front Assist“, „Active Info Display“ skaitmeninis prietaisų skydelis, LED priekiniai žibintai ir kt. Į standartinę įrangą taip pat įeina priekinio diferencialo užraktas, perforuoti stabdžių diskai, pasirenkami vairavimo režimai, specialaus dizaino sėdynės ir išskirtinis sportinis daugiafunkcinis vairas. Pradinė šio modelio kaina Lietuvoje – 39 814 eurų su PVM.

„Daugiau nei 40 metų šios raidės simbolizavo mūsų sportiškus modelius. Didžiuojamės galėdami pristatyti naujausią „Volkswagen GTI“ šeimos narį – „Golf GTI TCR“. Taip mes pažymime naują šios etaloninės kolekcijos erą. GTI šeima atspindi gryną galią ir emocijas, kurios slypi „Volkswagen“ genuose“, – teigė „Volkswagen“ prekės ženklo vadovas Justas Nekrošius.

„Golf GTI“ yra sėkmingiausias kompaktinis sportinis automobilis pasaulyje. Iš viso parduota beveik 2,3 mln. šio modelio automobilių, o jo istorija tęsiasi jau septynias kartas. Pirmasis GTI debiutavo 1976-siais ir šio „Golf“ DNR išliko nepakitusi – kompaktiškas hečbeko kėbulas, mažas svoris, eiklus keturių cilindrų variklis, priekiniai varantys ratai, klusni pakaba, raudonos juostelės priekinėse grotelėse ir klasiškas dizainas.

Golf GTI TCR (road version)
Engine 2.0 TSI/four-cylinder turbo with petrol particulate filter (PPF)
Gearboxes 7-gear DSG
Drive Front axle with locking differential
Maximum power 213 kW/290 PS
At 5,400 to 6,400 rpm
Maximum torque 380 Nm
At 1,950 to 5,300 rpm
Top speed (standard) 250 km/h
Top speed (optionally un- limited) 260 km/h
0-80 km/h 4.1 s
0-100 km/h 5.6 s
Consumption combined (WLTP) 6.7 l/100 km
Kerb weight (DIN) 1,410 kg
Wheel sizes 18 inch (series) and 19 inch

Gamintojo nuotr.

www.auto-bild.lt