„108 kilometrų moterų iššūkio“ varžybose – daugiau nei 300 dalyvių

Sparčiai augančiame „Aurum 1006 km lenktynių“ savaitgalio renginyje – „108 kilometrų moterų iššūkio“ varžybose – šiemet jėgas išbandė daugiau nei 300 dalyvių. 81 automobilio ekipažas, kurių kiekviename buvo po 2–5 moteris, penktadienio rytą apsuko ratą Palangos lenktynių trasoje ir pajudėjo į antrus metus vykstančių orientacinių varžybų startą.

Vakarop finišavusios prie Palangos esančiame poilsio ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“, moterys dalijosi naujais įspūdžiais ir unikalia patirtimi, kurią suteikė sumanios organizatorių parengtos užduotys.

Stebino komandų pavadinimai ir aksesuarai

Moterų ralis vyksta jau antrus metus – 2018 m. jame jėgas išbandė 59 ekipažai, o šiemet – net 81. Kiekvienas jų stebino išmone – moterys skyrė daug laiko tiek savo aprangai, tiek automobilių papuošimui. Ne mažiau išskirtiniai buvo ir komandų pavadinimai.

Į naująjį „Nissan Micra“ automobilį susėdo „Fakto Auto Racing Ladies“ komanda – Gabrielė ir Jonė Aleksynaitės, Oksana Butkutė ir Aušra Gudvalytė. Visas jas sieja ne tik bendri interesai, bet ir aistra automobilių sportui.

Pernykštė antrosios vietos laimėtoja – „Citus“ merginų komanda – Rita ir Ieva Morkūnaitės, Augustė Bajorūnaitė ir Toma Muznikaitė – iškart po pernykščio finišo nusprendė dalyvauti ir šiemet.

„Turėjome keletą slalomo treniruočių, treniruojamės su simuliatoriumi, o svarbiausia, kad prieš atsakingą startą mums geranoriškai sutiko padėti profesionalūs „Citus“ komandos vairuotojai, „Aurum 1006 km lenktynių“ dalyviai“, – džiaugėsi T. Muznikaitė.

Dar vienas šio ralio dalyvių ekipažas yra gerai pažįstamas ne tik TV žiūrovams. Tai „TV pagalbos“ komanda su Gerda Žemaite, Sandra Žutautiene ir Rūta Šmite, jos važiavo naujuoju „Kia Ceed“.

Tokį patį automobilį vairavo ir dar viena TV3 komanda, kurios pavadinimas – „Greitos skyrybos“daugeliui netikėtas.

„Greitas gyvenimas, greita meilė, greitos ir skyrybos – šiemet siautėjusi žinomų Lietuvos žmonių skyrybų epidemija privertė apie tai susimąstyti. Naujienų ir pramogų portalo tv3.lt žurnalistėms kilo mintis ironišku ir įtaigiu būdu atkreipti dėmesį į šią problemą“, – tvirtino ekipažo narės.

Skyrybų temą pasirinkusios merginos nusprendė sudominti ir neįprastu, akį traukiančiu įvaizdžiu. Merginų apranga šiais metais sutiko pasirūpinti dizainerė Katrina Knizikevičiūtė, kurianti savo prekės ženklą „Bajoras“.

Nugalėjo išmanios ir greitos

Susumavus visus rezultatus – „Hankook“, Kretingos motobolo slalomus, gautas baudas už klaidingus atsakymus specialiose užduotyse, nugalėtojomis buvo paskelbtos „WonderWomen“ merginos. Augustė Rupšytė, Rūta Saladžienė, Karolina Staniulytė ir Laura Radžiauskaitė sutilpo į „Volkswagen Golf“ automobilį ir sugebėjo aplenkti visas „108 km moterų iššūkio“ dalyves.

Moterų varžybų nugalėtojos buvo apdovanotos didele taure, nakvyne „Ibis“ viešbutyje, „Hankook“ padangų komplektu, „Atostogų parko“ dovanų kuponu bei kitų rėmėjų prizais.

Gautus prizus vos panešė ne tik nugalėtojos, bet ir antroje vietoje likusios „Fakto Auto Racing Ladies“ merginos: automobilių gerbėjos Gabrielė ir Jonė Aleksynaitės (Gabrielė yra patyrusi slalomo varžybų dalyvė), O. Butkutė ir A. Gudvalytė. Trečios liko „Citus“ komandos atstovės: Rita ir Ieva Morkūnaitės, A. Bajorūnaitė ir T. Muznikaitė.

Už prizininkių ribos, ketvirtoje vietoje, liko praėjusių metų 108 km iššūkyje nugalėjusios „Sėlinančios vapsvos“: Agnė Mažeikienė, Renata Karpavičiūtė, Vaida Mažeikaitė ir Vaida Danieliūtė. Keturios merginos visas užduotis tiksliai įvykdė „Honda CRX“ automobiliu, tačiau tai darė lėčiau nei jų varžovės.

Finišą „Atostogų parke“ sėkmingai pasiekė visi 81 startavę moterų ekipažai. Kai kurios vairuotojos klydo slalomuose, kai kurių ekipažų narės nerado atsakymų į dalį klausimų, tačiau gera nuotaika spinduliavo visos daugiau nei 300 moterų iššūkio dalyvių, o nuotaikingą apdovanojimų ceremoniją daugelis jų pratęsė jau Palangoje.

V. Pilkausko nuotr.

www.auto-bild.lt