„Aurum 1006 km lenktynių“ miestelis jau laukia svečių

Pravažiuojantys pro šalia Palangos esantį Vydmantų transporto mazgą jau bene savaitę čia stebi nemenką sujudimą.

Šalia šios sankryžos plytinčiuose laukuose jau baigiamas statyti tarptautinių „Aurum 1006 km lenktynių“ festivalio miestelis, trečiadienį svetingai atversiantis savo vartus varžybose dalyvaujančioms komandoms ir jų sportininkams.

Tada visas veiksmas persikels būtent į šią lenktynių infrastruktūroje svarbiausiąją vietą, kur kol kas dar tvyrančią rimtį sudrums galingų bolidų motorai.

Šio momento nekantriai laukia sportininkai, automobilių sporto gerbėjai ir patys varžybų organizatoriai, kuriems šiemetinės „Aurum 1006 km lenktynės“ neeilinės – jubiliejinės, jau 20-osios renginio istorijoje.

„Džiaugiuosi, kad varžybose dalyvaujančios komandos iki šiol neturėjo didesnių priekaištų laikinajai jų lokacijai, kurią kasmet pasiūlome, ir įrangai, – sako lenktynes nuo pat pradžių rengiančios VšĮ „Promo Events“ direktorius Darius Jonušis. – Rengdami dvidešimtąsias lenktynes pasistengėme, kad į jas atvykę sportininkai čia rastų viską, ko reikia sėkmingam komandų pasirodymui, lenktynininkų darbui ir poilsiui“.

Pasak D. Jonušio, šiemet daug platesnis paslaugų spektras laukia žiūrovų, apsilankysiančių „Aurum 1006 km lenktynėse“. Pirmą kartą jų istorijoje taikomas eksperimentas: superfano bilietus įsigijusiems žiūrovams siūloma lenktynes stebėti iš specialios superfano zonos,  kuri bus įrengta šalia pat komandų boksų ir iš kurios kaip ant delno bus matyti visi darbai ir procesai, vykstantys komandų vadavietėse.

Atskira zona skirta ir žiūrovų kempingui, kuria pasinaudos nenorintys nuomotis apartamentų Palangoje. Jie lenktynių ritmu galės gyventi ištisą parą, o ryte vietoje žadintuvo čia įsikūrusius budins variklių gausmas.

Kempingas veiks nuo trečiadienio vakaro iki sekmadienio. Jame lenktynių gerbėjai galės statytis palapines, nakvoti savo automobiliuose, kurie parkuojami prie palapinių miestelio arba nameliuose ant ratų.

„Statydami lenktynių miestelį neišsiverstume be nuoširdžių pagalbininkų, o kai kurių paramą juntame net du dešimtmečius, – sako pagrindinis lenktynių organizatorius D. Jonušis. – Tai visų pirma klaipėdiečių UAB „Perdanga“, kurios indėlis į lenktynių saugumą labai svarus, o šiemet itin daug padėjo UAB „Hidrostatyba“ ir jos valdybos pirmininkas Jonas Dumašius“.

Laikinojo lenktynių miestelio įrengimo darbai pradėti nuo bene svarbiausiojo objekto – komandų techninio aptarnavimo boksų ir VIP klubo, užimančio 900 kvadratinių metrų plotą, statybų.

Lenktynių miestelyje duris atvers ir 150 kvadratinių metrų ploto lenktynių spaudos centras, iš kurio šalies ir užsienio žurnalistai perduos svarbiausius jubiliejinių, 20-ųjų renginio istorijoje, 1006 km lenktynių akcentus ir vaizdo reportažus.

Taigi, neverta nusiminti ir negalėsiantiems atvykti į Palangą stebėti lenktynių. Jų dvasią perteiks TV6 televizija, rengianti modernią, net 10 val. trukmės transliaciją, kurios vaizdus „gaudys“ per 20 kamerų.

Kadangi lenktynės jubiliejinės – 20-sios jų istorijoje, TV6 transliaciją paįvairins įdomiausi įvairių metų kovų fragmentai ir specialistų komentarai.

Varžybų spaudos centre laukiama per 100 lenktynes nušviesiančių Lietuvos ir užsienio spaudos, radijo, televizijos, interneto portalų žurnalistų.

Pasak spaudos centro vadovo Juozo Mažeikio, daugiausia žiniasklaidos atstovų lenktynių spaudos centre buvo akredituota 2016 metais – 122.

Dar vienas visuotinės traukos objektas – didžioji scena, kurioje koncertuos elektroninės muzikos atlikėjai, o šeštadienį vyks ir Lino Adomaičio koncertas.

Čia po atkaklios kovos trasoje atsiimti pelnytų apdovanojimų kops ir lenktynių nugalėtojai bei prizininkai.

Eglės GAIŽAUSKAITĖS nuotrauka.

www.auto-bild.lt