B. Vanagas pirmasis Lietuvoje išbandė naująją „Toyota Supra“

B. Vanagas pirmasis Lietuvoje išbandė naująją „Toyota Supra“

Ištarus žodį „Supra“, užkietėjusiems benzingalviams šiurpsta oda, o mintyse kyla raktažodžiai „2JZ“, „Greiti ir įsiutę“, „modifikacijos“ ar „nemirštantis dizainas“. Japoniškų automobilių gerbėjai turbūt pritars, jog tai – ikona, kurios legendinio variklio galią auksarankiai pakelia dvigubai, o kartais – ir trigubai, na o populiariausios ketvirtos kartos (1993–2002 m.) „Supros“ kaina nuolat kyla.

Bet pakalbėjime apie ateitį. Šiais metais pasirodė naujoji „Toyota GR Supra“, apginkluota 3 litrų, šešių cilindrų varikliu, komplektuojamu su dviejų kanalų turbokompresoriumi, išvystančiu 340 AG ir 500 Nm sukimo momentą. Automobilis iki 100 km/val. įsibėgėja per 4,3 sekundės ir pasiekia 250 km/val. maksimalų greitį. Tai – puikūs rodikliai sportiškam šiuolaikiniam automobiliui.

Milžinišką pasaulinį susidomėjimą „Toyota GR Supra“ atgimimu rodo keli faktai. Pavyzdžiui, gavus patvirtinimą, jog „Supra“ po 16 metų grįš į rinką, „Toyotą“ užplūdo automobilius modifikuojančių įmonių prašymai atskleisti daugiau informacijos, kuria remiantis būtų gaminamos kėbulo dalys, apdailos ar priedai, variklio galios didinimui. Kuomet „Toyota“ paskelbė ribotos serijos modelio užsakymų pradžią, koncernas gavo tiek daug užklausų, jog sutriko atstovų internetinio puslapio darbas. Na o pirmasis ribotos serijos modelis buvo parduotas už 2,1 mln. dolerių (1,85 mln. eurų). Milžiniška investicija, tiesa?

„General Financing team Pitlane“ komandos pilotas ir „Toyota“ ambasadorius Benediktas Vanagas tapo pirmosios į Lietuvą atvežtos „Supros“ bandytoju. Lenktynininkas gali atsakyti į nemažą dalį klausimų: ar legenda iš tiesų prisikėlė? Ar drauge su BMW koncernu sukurta „Supra“ yra labiau vokiškas, ar japoniškas automobilis? Ar jos valdomumas yra toks puikus, kaip deklaruoja gamintoja? B. Vanago apžvalgą, filmuotą Lietuvoje ir Estijos Pernu žiedinėje trasoje, išvysite antrajame „Youtube“ rubrikos „Vanagas Extreme Machines“ epizode.

Nuoroda:  http://bit.ly/Toyota_GR_Supra

Ryčio Šeškaičio nuotr.

www.auto-bild.lt