R. Baciuška debutavęs Kanadoje parodė geriausią savo sezono rezultatą

Pirmas kartas Pasaulio ralio-kroso čempionato Kanados etape lietuviui Rokui Baciuškai buvo sėkmingas. Laisvosiose treniruotėse bei pirmojoje kvalifikacijoje lietuvis važiavęs nedrąsiai, antrojoje kvalifikacijoje pademonstravo geriausią savo sezono rezultatą.

Šeštadienį Kanadoje, mažo miestelio „Trois de Rivieres“ trasoje startavo septintasis Pasaulio ralio-kroso čempionato etapas. Jame pirmą kartą debiutavo ir Lietuvai atstovaujantis „GCK Academy“ komandos jauniausias lenktynininkas, lietuvis Rokas Baciuška. Jaunam talentui iš Lietuvos antruoju važiavimu kvalifikacijoje pavyko parodyti geriausią savo sezono rezultatą.

Jei po pirmosios kvalifikacijos lietuvis neslėpė apmaudo dėl gautos baudos, tai po antrosios kvalifikacijos – R. Baciuška galėjo ramiai atsikvėpti, kad sėkmingai įgyvendino sau keltus uždavinius.

„Pirmojoje kvalifikacijoje gauta bauda – sumaišė visas kortas. Tačiau antrojoje kvalifikacijoje pasiektas rezultatas leido susigrąžinti prarastas pozicijas. Pavyko pademonstruoti geriausią šio sezono rezultatą. Tačiau atspalaiduoti dar per anksti, nes ryt laukia atkakli kova. Taip, šios dienos planą galiausiai pavyko įgyvendinti, tačiau ryt pradėsime viską iš naujo“, – sakė R. Baciuška po dviejų kvalifikacinių važiavimų.

Sekundžių karas Pasaulio ralio-kroso čempionato septintajame etape prasidėjo nuo pat pirmųjų važiavimų ne tik lietuviui Rokui Baciuškai, bet ir kitiems likusiems 15 konkurentams.

Pirmojoje kvalifikacijoje pergale džiaugėsi Andreasas Bakerudas, o tuo tarpu Pasaulio ralio–kroso čempionato lyderiai broliai Hansenai turėjo tenkintis tik penkta ir dešimta vietomis. O mūsų tautietį, atsovaujančiam „GCK Academy“ komandai, Roką Baciušką gauta 5 s bauda iš dešimtos vietos nubloškė į 15-ąją  vietą.

Tačiau kiek kitaip lietuviui viskas klostėsi antrajame kvalifikaciniame važiavime. Čia sportininkas, vairuodamas „Renault Megane“, pademonstravo geriausią savo sezono rezultatą. Savo važiavime R. Baciuška buvo pirmas, o bendroje įskaitoje antrojoje kvalifikacijoje jis buvo trečias. Bendrai susumavus pirmosiosios ir antrosios kvalifikacijos rezultatus, lietuvis džiaugėsi aukšta 9-a vieta.

Tuo tarpu bendroje įskaitoje po dviejų kvalifikacinių važiavimų į pirmą vietą pakilo Nicolasas Gronholmas, o į antrąją vietą nukrito Andreasas Bakkerudas. Trečia pozicija džiaugėsi lietuvio „GCK Academy“ komandos narys G. Chicheritas.

Šiandien Kanadoje prasidės finalinė čempionato diena dar dviem kvalifikaciniais važiavimais. Pirmi dvylika geriausią rezultatą pademonstravusių dalyvių „Supercar” klasėje pratęs savo pasirodymus pusfinalyje ir finaluose.

Sekmadienį Pasaulio ralio-kroso čempionato septintąjį etapą bus galima pamatyti tiesioginės transliacijos metu per  TV6 kanalą. Transliacijos pradžia – 21 val.

Organizatorių nuotr.

www.auto-bild.lt