Naujos kartos “Kia Optima” – pirmoji informacija

Kia Optima K5

“Kia Motors” paskelbė apie naujos kartos „Optima“ modelio prekybos pradžią savo namų rinkoje – Pietų Korėjoje. Šioje šalyje automobilis parduodamas K5 pavadinimu. Kike vėliau šiais metais naujos kartos „Optima“ bus pradėta prekiauti ir kitose rinkose visame pasaulyje, tarp jų ir Lietuvoje. Automobilis pasižymi nauja inovatyvia išvaizda ir tuo pat metu sufleruoja, kur link išvaizdos prasme suka visas „Kia“ naujų modelių dizainas.

Naujasis automobilis atrodo sportiškai ir moderniai. Automobilio priekyje charakteringos „tigro nosies formos“ radiatoriaus aušinimo grotelės šiek tiek evoliucionavo. Nors iš esmės forma nepasikeitė, bet dabar jos atrodo šviežiau ir moderniau, o priekiniai žibintai organiškiau įsikomponuoja į bendrą automobilio stilių. Radiatoriaus grotelių tekstūra, anot gamintojų, primena ryklio odą.

Automobilio profilis dabar atrodys sportiškesnis ir raumeningesnis, siekiant pabrėžti sportišką automobilio prigimtį. Naujos kartos automobilio durelių stiklas neturės rėmelio, todėl jis atrodys elegantiškesnis.

Naujos kartos automobilis yra ilgesnis ir platesnis už savo pirmtaką. Jo ilgis padidėjo 5, o plotis 2,5 cm (ilgis ir plotis gali šiek tiek skirtis priklausomai nuo rinkos). Padidėjo ir ratų bazė – dabar ji yra net 2850 mm. Tuo pat metu automobilio aukštis sumažėjo 2 cm – iki 1445 mm, todėl automobilis atrodo itin veržlus ir dinamiškas.

Pirkėjai automobilį galės rinktis su nuo 16 iki 19 colių dydžio ratais.

Tikslios techninės Europai skirto „Optima“ modelio charakteristikos kol kas neskelbiamos.

www.auto-bild.lt