„Renault“ sukūrė internetinę svetainę apie saugumą keliuose

Renault

„Renault“ įmonių grupė, remiama savo fondo, ir „Prévention Routière“ (Sauga Kelyje) asociacijos, sukūrė internetinę plačiajai auditorijai pritaikytą svetainę: http://road4us.org/en/ . Svetainės tikslas – didinti supratimą apie pavojus ir tinkamą elgesį keliuose. Unikalioji „Road4us“ svetainė sukurta taip, kad ja galėtų naudotis visi eismo dalyviai, nesvarbu, ar jie būtų pėstieji, ar vairuotojai, nepriklausomai nuo jų kultūros, amžiaus ar išsilavinimo. Atsižvelgiant į tai, buvo sukurtos paprastos iliustracijos su universaliais kodais, be teksto ir kultūrinių konotacijų. Nemokamai atsisiuntę, šiomis iliustracijomis gali naudotis edukatoriai, mokytojai ar kiti asmenys, norintys jas įtaigiai pateikti visuomenei.

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) 2018 m. ataskaita, kelių eismo įvykiai yra pagrindinė 5–29 metų žmonių mirties priežastis ir dėl jų kasmet miršta 1,35 mln. žmonių arba 1 žmogus kas 24 sekundes.

Atitinkamai reaguodami į šią visuomenės problemą, abu partneriai atliko parengiamąjį darbą, kad nustatytų pagrindines avarijų priežastis ir rizikingą elgesį kelyje. Minėtas PSO atliktas tyrimas paskatino abu partnerius nustatyti prevencines gaires, susijusias su pagrindiniais rizikos momentais: alkoholiu, šalmais, saugos diržais, narkotikais, motociklais, pėsčiaisiais, gelbėtojais, išmaniaisiais telefonais, dviračiais, matomumu, greičiu ir kt.

Renault

Svetainėje naudojamos 7 kalbos: prancūzų, anglų, ispanų, portugalų, kinų, arabų ir hindi.

„Road4us“ buvo išbandytas su skirtingomis auditorijomis, be to, tai yra besivystanti priemonė leidžianti visiems aktyviai dalyvauti. Interneto vartotojai kiekvieną iliustraciją gali įvertinti ir siūlyti patobulinimus, kad ji tiksliau atitiktų kelių eismo dalyvių poreikius ir pagerintų pranešimų suvokimą.