Karantinas pakeitė autosporto planus: pradės rengtis 2021 metams

Šiandien kartu su visu pasauliu stoja ir automobilių sporto profesionalų darbai. Vietoje trasoje burzgiančių motorų ir darbo komandoje, autosporto inžinieriai sportinius automobilius tvarkosi individualiai, o virtualiuose susitikimuose aptaria problemas ir artimiausius planus. Ne išimtis ir Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komanda, kuri sako, kad pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.

Atidėjo gamyklinio automobilio parengimo planus

Iki kovo 16-osios dienos, kai Lietuvoje buvo paskelbtas visuotinas karantinas, Kauno technikos kolegijos studentų komanda gyveno savo įprasta rutina – organizavo varžybas, vystė „KTK akademijos“ veiklą, ruošė automobilius varžyboms ir dėliojosi sezono planus. 

Jauni vyrai net neįsivaizdavo, kad po ilgų pasiruošimo mėnesių pirmasis jų šio sezono sportinių automobilių testavimas Nemuno žiede taps šiai dienai ir paskutiniu. 

„Sezoną pradėjome įprastai. Tęsėme „KTK akademijos“ veiklą, praplėtėme komandą iš techninės pusės – komandoje padaugėjo sportininkų, kuriuos mes aptarnaujame ir kurių automobilius ruošiame varžyboms bei prižiūrime jų metu. Pernai tokį sportininką turėjome tik vieną, o šiemet jau tris. Taigi, turėjome ambicingų planų ir suvokėme, kad mūsų įdėtos pastangos, kruopštus darbas ir įgyta patirtis pradeda duoti solidžius vaisius.  

Taip pat planavome įsigyti gamyklinį sportinį automobilį, su kuriuo ketinome startuoti 1000 km ilgo nuotolio varžybose Palangoje. Planuose mūsų laukė ilgas sezonas prižiūrint trijų privačių sportininkų techniką ir du savo ekipažus žiedinėse varžybose. 

Tam pradėjome ruoštis tik pasibaigus buvusiam sezonui, susidėliojus mintims ir planams. Šių metų kovo viduryje, dieną prieš paskelbiant karantiną, dar išvažiavome į pirmus testus, kurių rezultatai buvo daug žadantys. Nusiteikėme viltingai, nes matėme, kad einame teisinga kryptimi. Tačiau kitą dieną buvo paskelbtas karantinas dėl koronaviruso pandemijos ir visas autosporto pasaulis sustojo. 

Pradžioje tai buvo labai netikėta ir užplūdo nusivylimas, kad negalėsime įgyvendinti savo planų, tačiau puikiai supratome, kad kiekvieno iš mūsų ir visų mūsų artimųjų sveikata yra svarbiausia. Dabar jau matome, kad šių metų planas įsigyti naują automobilį persikelia 2021 metams. Taip pat akivaizdu, kad šiemet sezonas bus trumpesnis. Ir kitoks. Gegužės mėnesį turėję vykti etapai atšaukiami, jau dabar ir klausimų turime daugiau nei atsakymų.

Visgi, komandos nuotaikos nėra niūrios, kaip gali atrodyti. Šiame sporte darbo visada yra daug, tad pradėjome daryti tai, ko nespėdavome dėl didelio kasdieninio tempo. Karantinas privertė sustoti ir pagalvoti. Pradėjome matyti galimybes, kurių anksčiau nepastebėjome. Šie metai ne tik mums, bet ir daugeliui kitų komandų taps išbandymų ir pasiruošimo ateičiai metais“, – sako KTK komandos vadovas Povilas Bonkevičius.

Komanda visada pasiruošusi

Komandos vadovo teigimu, kol kas dėliojami planai, ką pavyks nuveikti šiemet, o ką 2021 metų sezone.

„Sunku pasakyti, koks bus sezonas ir artimiausia ateitis. Reikia atsižvelgti į kelis aspektus: ar sezonas įvyks, ar dėl karantino bus atšauktas – ar varžybų organizatoriai turės galimybių rengti savo etapus, ar susirinks dalyviai, kiek jų susirinks, kiek tokiu metu liks komandose rėmėjų. 

Natūralu, kad nuostolių patirs visi ir dalyvių sumažės, ir, galbūt, net etapų sumažės. Tačiau mes esame nusiteikę optimistiškai. Daug dirbame nuotoliniu būdu. Turime savo akademiją, kurioje teorinės paskaitos tęsiamos prie kompiuterių ekranų. 

Žinoma, apmaudu, kad negalime treniruotis ir atlikti praktinių dalykų, kas visiems aktualu ir įdomu, bet tokia realybė. 

Prisitaikyti reikia ne tik mums, bet ir studentams, dėstytojams, verslui, visiems. Gyvenimas tapo kitokiu ir visi susiduriame su pandemijos iššūkiais. Pradžioje visada būna sunku, o vėliau tokie iššūkiai tampa galimybėmis“, – pastebi P. Bonkevičius.

Povilo nuomone, nors sezonas ir pakibo „ant plauko“, tačiau darbai negali sustoti. Įvertinant ir atsižvelgiant į visus saugumo reikalavimus, reikia daryti tai, kas būtina.

„Jei yra kažkokių būtinų darbų garaže, tuomet dirbame po vieną, visada su kauke ir pirštinėmis. Į savo ir aplinkinių saugumą žiūrime labai rimtai. Žinoma, dabar darbų garaže kiekis yra minimalus, o treniruotės išvis nevyksta. 

Šiuo metu daugiau koncentruojamės į strateginius dalykus, komandos viziją, tikslus. Prie mūsų prisijungė daugeliui žinomas Jonas Ramanauskas, kuris yra važiavęs Formulės 4 varžybose ir turi daug patirties. Tai mums didelė paspirtis tiek iš vadybinės, tiek iš sportinės pusės. Jonas padės ir su rėmėjų paieška, nors suprantame, kad po karantino tai daryti bus kur kas sunkiau, nes daugelis verslų taip pat yra sustoję ir patys nėra tikri dėl savo ateities. 

Visgi, esame optimistai: tobuliname komandinį darbą, mūsų akademijos teorines paskaitas, dirbame su studentais nuotoliniu būdu. Tikiu, kad pasibaigus karantinui mes būsime pasiruošę varžyboms. Taip pat tikiuosi, kad į trasas išvažiuosime dar šią vasarą, o ne kitą“, – optimizmo nepraranda „KTK Racing Division“ komandos vadovas.