„2020 World Car Awards“ – dvigubas „Kia“ triumfas

„Kia Motors“ triumfavo  2020 metų Pasaulio automobilio rinkimuose („World Car Awards“) – net du modeliai gavo prestižinius apdovanojimus. Visiškai elektrinis „Kia e-Soul“ pripažintas geriausiu miesto automobiliu („World Urban Car“), o „Kia Telluride“ SUV nugalėjo pagrindinėje nominacijoje „World Car of the Year“.

Nuvažiuoja dar daugiau

Visiškai elektrinis „Kia e-Soul“ buvo kuriamas kaip idealus miesto automobilis ir šiuo metu jau parduodamas keliose Europos rinkose. Kompaktiško kėbulo modelis suderina įspūdingą nuvažiuojamą atstumą, elektros variklio našumą bei ekologiškumą. 

Į automobilį montuojama galinga elektros pavaros sistema su dviejų tipų baterijomis – 39,2 arba 64 kWh panaudojamos talpos. „e-Soul“ su 64 kWh baterija gali be papildomo įkrovimo mišriu režimu įveikti iki 452 km (pagal WLTP). Tai – didesnis atstumas nei siūlo daugelis gerokai brangesnių konkurentų.

Taip pat efektyviai išnaudojamos automobilio nuvažiuojamą atstumą ilginančios technologijos, pavyzdžiui, regeneracinis stabdymas, papildomai įkraunantis bateriją lėtėjant ar stabdant.

„e-Soul“ yra pagrindinis „Kia“ modelis Europoje, atrodantis šauniai ir visiškai elektrinis. Elektra varoma ankstesnė „Soul“ versija tapo itin populiari, o paskutiniais metais jos pardavimo skaičiai netgi aplenkė benzininius bei dyzelinius modelius. Dabar šis modelis Europoje siūlomas tik su elektros pavara ir mes didžiuojamės, matydami „e-Soul“ pripažinimą kaip geriausio miesto automobilio, tai liudija ekologiškesnio transporto poreikį visame pasaulyje“, – komentavo „Kia Motors Europe“ operacijų vadovas Emilio Herrera.

Įvertino už praktiškumą ir dizainą

„Kia Telluride“, pripažintas absoliučiai geriausiu „2020 World Car Awards“ automobiliu, skirtas Šiaurės Amerikai bei kitoms globalioms „Kia“ rinkoms. Rinkimų komisija jį įvertino už išskirtinį dizainą bei praktiškumą. Pasaulio metų automobilio titulas yra dar vienas apdovanojimas gausioje naujojo modelio kolekcijoje – 2019 m. debiutavęs SUV jau gavo daugiau nei 70 nominacijų, pavyzdžiui, „Praktiškiausio Šiaurės Amerikos automobilio“ ar „Motor Trend“ leidinio „Metų SUV“.

Raumeningas „Kia Telluride“ eksterjero dizainas dera su erdviu, praktišku bei kokybišku interjeru, kuriame gali sėdėti iki aštuonių keleivių. Visais ratais varomas modelis turi daug pažangių technologijų bei vairavimo asistentų, kurie daro „Telluride“ idealiu šeimos nuotykių kompanionu. 

„Du apdovanojimai „World Car of the Year“ rinkimuose verčia didžiuotis visus „Kia“ darbuotojus. Vieni konkurencingiausių pasaulio automobilių rinkos rinkimų tik įrodo, jog „Telluride“ bei „e-Soul“ yra nuostabūs modeliai. Tai yra puikus visos pasaulinės „Kia“ komandos, kuriančios geidžiamus, kokybiškus ir praktiškus automobilius, įvertinimas“, – sakė „Kia Motors Corporation“ vykdomasis viceprezidentas ir Produktų skyriaus vadovas Thomasas Schemera.

„World Car of the Year“ apdovanojimuose nugalėtojus renka 86 patyrusių automobilių žurnalistų iš 24 šalių komisija.