Atsinaujino seniausias šalyje Vilniaus Plytinės kartodromas

Kol šalis gerus du mėnesius sėdėjo sukaustyta pandemijos, seniausias šalyje Vilniaus Plytinės kartodromas gerokai atsinaujino.

Didžiausia ir labiausiai pastebima naujovė kartodromo lankytojų laukia prie pirmo trasos posūkio. Tai milžiniškas LED ekranas, kuriame važiuojantys realiu laiku galės stebėti savo ir konkurentų rato įveikimo laikus.

Tai leis lengvai kontroliuoti savo važiavimą ir spręsti dėl taktikos bei matyti kaip trasoje atrodo tuo metu važiuojantys konkurentai.

„Manau šitas ekranas pridės gerokai intrigos visiems mūsų lankytojams – nuo profesionalių sportininkų iki mėgėjų, metusių iššūkį draugams ar kolegoms. Ačiū Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, kuri padėjo mums įgyvendinti šį projektą,“ – sako Darius Jonušis, Plytinės kartodromo vadovas.

Tačiau tai toli gražu ne viena naujovė. Tik kitos šiek tiek mažiau pastebimos, o kai kurių įvedimą paskatino būtent karantinas ir būtinybė saugoti savo ir kitų sveikatą.

Pirmiausia – dabar galima važiuoti kartodrome be jokio tiesioginio kontakto su jo darbuotojais – kartodrome įdiegta bekontaktė važiavimų sistema.

Kol buvo uždarytas, kartodromas atnaujino ir ne taip pastebimą įrangą. Pavyzdžiui, šiuo metu keičiami laiko fiksavimo įrenginiai, pakeliui į Plytinę visa gama naujos saugumo įrangos – šalmai, pošalmiai, kaklo apsaugos mažiausiems kartodromo lankytojams ir pan.

Galbūt iš pirmo žvilgsnio pasirodys paradoksalu, bet įmonė atsisako vienkartinių pošalmių. Juos pakeis nauji firminiai medvilniniai pošalmiai su Plytinės kartodromo logotipais. Jie lankytojams kainuos vos du eurus, tačiau įsigyti reikės tik vieną kartą – tai daugkartinio naudojimo produktas.

„Galutinai apsispręsti atsisakyti vienkartinių pošalmių paskatino matytas Tv reportažas apie tai, kad pasaulį užtvindė panaudotos vienkartinės veido apsaugos ir pirštinės – jų pilna gatvėse, jos užkemša lietaus nuotėkas ir t.t. Didele dalimi dėl to ir mes nutarėme atsisakyti vienkartinių pošalmių,“ – pasakoja D. Jonušis.

Buvo mintis pošalmius suteikti lankytojams laikinai ir juos skalbti, bet minties privertė atsisakyti ta pati ekologija.

Plytinės kartodromą visai neseniai pasiekė pirmoji visiškai naujų šalmų partija, pakeliui dar viena. Dar vieną idėją paskatino pandemija – tai asmeniniai šalmai.

Nuo šiol Plytinės kartodrome visi klientai, įsigiję abonementą, jo galiojimo metu gaus savo asmeninį šalmą. Taip bus užtikrinama higiena ir saugumas – lankytojas bus užtikrintas, kad jo šalmu nesinaudoja niekas kitas.

„Mes šalmų turime pakankamai ir kiekvieną po panaudojimo dezinfekuojame bei paliekame savaitę karantinuotis. Tik po to jį vėl leidžiame į apyvartą. Tačiau abonementų turėtojams asmeninius šalmus, kuriais galės naudotis tik jie,“ – sako D. Jonušis.

Dar viena paslauga susidomės adrenalino fanatai, kurie nuolat ieško aštrių pojūčių. Tai asmeniniai šalmai. Perkantys abonementą galės už ypatingai gerą kainą įsigyti vardinį visiškai naują šalmą su savininko vardu ant jo. 

Įsibėgėjant vasarai Plytinės kartodromas turi ką pasiūlyti ir vaikams – jiems siūloma vasaros dienos stovykla. Vaikus dienos metu mokys lenktyniavimo paslapčių patyrę treneriai. Visos grupės bus skaidomos į itin mažas. Taip rengėjai tarsi vienu šūviu siekia nušauti du zuikius: užtikrina, kad būtų laikomasi saugaus atstumo ir higienos reikalavimų bei kur kas geriau išmoko vaikus, nes kuo mažesnė grupė, tuo labiau individualūs tampa užsiėmimai.