Lietuviai ištroškę adrenalino: „Press rally“ gretos užsipildė greičiau nei buvo planuota

Dėl karantino Lietuvoje visi automobilių sporto renginiai buvo arba nukelti, arba atšaukti, tad ilgas sėdėjimas namuose ir veiklos trūkumas paliko pėdsaką: paskelbus registraciją į šių metų „Press rally“, jo dalyvių gretos užsipildė iki registracijos pabaigos likus porai savaičių.

„Matėme, kad tautiečiai išsiilgę automobilių sporto, tačiau nesitikėjome, kad turėsime stabdyti registraciją dar gerokai iki jos oficialios pabaigos. Toks dalyvių aktyvumas ir noras dalyvauti – svarus įvertinimas jau 25-is metus vykstančiam renginiui“, – sakė Lietuvos žurnalistų autoklubo, organizuojančio „Press rally“, prezidentas Valdas Valiukevičius.

Jis neslepia, kad taip greitai užsipildžius ralio dalyvių gretoms, pasipylė užklausos, ar registracija bus pratęsta. V. Valiukevičius aiškina, kad situacija priklausys nuo Lietuvos Vyriausybės nurodymų ir rekomendacijų renginių organizatoriams, mat dalyvių skaičius ralyje ribojamas ir dėl dabar galiojančių karantino taisyklių.

Pabiro „Porsche“

„Press rally“ dalyviai varžosi dvejose grupėse: sportinėje ir turistinėje, todėl automobilių parkas, pasirinktas varžyboms, labai įvairus. Visgi šiokių tokių tendencijų yra.

Pavyzdžiui, net septyni ekipažai pasirinko „Porsche“ ženklą ir tikisi, kad ištverme bei patikimumu garsėjantis gamintojas padės varžantis dėl prizų ir šiose varžybose. „Press rally“ organizatoriai neslepia, kad vienas kitas šio gamintojo modelis varžybose nuolatos pasitaikydavo, tačiau tiek, kiek šiemet – dar nėra buvę.

Vienas ekipažas, turintis ypatingo grožio „Porsche 944S“, pagamintą 1987 metais, varžysis „Press rally“ dalimi tapusiame „Continental istorinių automobilių ralyje“ ir vokišku automobiliu riedės gražiausiais Aukštaitijos keliais. Net šeši „Porsche“, tarp kurių keli „Boxster“, keli 911, kausis „Sport“ įskaitoje.

Pavyzdžiui, automobilių detalių gamintojo „Ferdinand Bilstein“ atstovybė Lietuvoje sukirto rankomis su neretai pusiau juokais, pusiau rimtai „Porsche“ automobilių „Vikipedija“ pavadinamu Vytu Bilinsku. Su sportiniu „Porsche 911“, papuoštu vardiniu numeriu, lenktyniausiantis ekipažas dėl rezultato varžysis galingiausioje, A3000+, klasėje.

Debiutuos TV laidų vedėja

Netikėtą ekipažą, startuosiantį „Sport“ įskaitoje, subūrė profesionalus ralio lenktynininkas Vytautas Švedas ir LRT televizijos laidų vedėja Ugnė Siparė. Jiedu sės ne į bet kokį, o ypač greitą ir sportišką „Audi RS5“ automobilio vairo.

„Sako, žmogus jaunas, kol turi pirmų kartų. Tai „pasirašiau“ tokiam pirmam kartui, kad baigiu išprotėti jau dabar, nors tas pirmas kartas tik birželio pabaigoje“, – dalinosi įspūdžiais savo „Instagram“ paskyroje moteris iškart po to, kai sutarė, kad taps V. Švedo šturmane.

Ji neslėpė, kad teks ir pasitreniruoti, ir pasimokyti, mat automobilių sporto patirties – neturi, tad kvietė savo sekėjus pasidalyti patarimais, kaip reikėtų pasiruošti „Press rally“ ir kaip jam nusiteikti.

„Net neįsivaizduoju, ko reikėtų tikėtis, nes aš esu ta, kuri visada važiuoja 30-40 km/val. greičiu“, – juokėsi U. Siparė.

U. Siparė – ne vienintelis visiems lietuviams puikiai žinomas televizijos veidas. Šiemet „Press rally“ dalyvaus ir LNK televizijoje laidas vedantis Tomas Ališauskas, dar žinomas kaip Tomazas. Žodžio kišenėje neieškantis laidų vedėjas varžysis turistinėje įskaitoje.

Prie starto linijos stos ir „Agrorodeo Dakar“ komandos pilotas Vaidotas Žala. Tiesa, elektriniu „Mini“ važiuosianti komanda turi neprastą užduotį – iki starto V. Žalai reikia išsirinkti šturmaną, kurio pilotas ieškosi paskelbęs „Facebook“ konkursą.

Unikalus visame pasaulyje ir be pertraukų nuo pat 1996 metų organizuojamas „Press rally“ šiemet startuoja birželio 26-27 dienomis Aukštaitijos apylinkėse. Prie starto linijos čia stos apie 70 ekipažų, susirungsiančių sportinėje arba turistinėje įskaitose.