Kainos degalinių švieslentėse keičiasi kasdien – vieną dieną sminga į seniai matytas žemumas, o kitą – į rekordines aukštumas. Dėl šios priežasties vairuotojams kartais sunku prognozuoti savo išlaidas degalams, nes dar vakar už numatytą išleisti sumą buvo galima prisipildyti pilną baką, o šiandien degalų rodyklė iki pat viršaus jau nepakils. Vairuotojai kasdien ieško geriausių kainų, o kai kuriems tai tampa tarsi medžiojimo azartu, rašoma pranešime.
Šiuo metu pasaulyje naftos kainos svyruoja apie 40 dolerių už barelį, tačiau amžinai tai nesitęs – pasaulio ekonomikai atsigaunant po pandemijos, naftos paklausa nenumaldomai augs, o su ja – ir naftos kainos. Į viršų patrauks ir degalų kainos. Tačiau yra būdas, kaip galima optimizuoti savo išlaidas degalams, nes tam dabar itin palankus metas. Degalus galima įsigyti internetu ir užsitikrinti, kad jų kaina nesikeis ištisus metus.
„Saurida“ degalinių tinklo elektroninėje parduotuvėje kiekvienas vairuotojas – tiek privatus, tiek ir įmonė – gali užsisakyti ir įsigyti degalus metams į priekį ir už juos sumokėti fiksuotą kainą, kuri išliks nepasikeitusi visus metus.
„Mums ši idėja kilo seniai. Kai kone visa prekyba sparčiai keliasi į elektroninę erdvę, mes pagalvojome, o kodėl nepabandžius internetu prekiauti ir degalais? Pabandėme ir mūsų idėja pasiteisino. Ieškojome, kas dar pasaulyje taip daro, bet nieko panašaus rasti nepavyko,“ – pasakoja Mantvydas Rancas, „esaurida.lt“ komercijos vadovas.
Viskas veikia, praktiškai taip pat, kaip ir bet kurioje internetinėje parduotuvėje, pakanka turėti kompiuterį arba išmanųjį telefoną. Pirkėjas degalų kiekį gali pasirinkti pagal tai, kiek jo suvartoja per metus ar mažiau, jeigu nenori investuoti didesnės sumos. Minimalus galimas kiekis – vos 75 litrai. Maksimalus – neribojamas. Savo įsigytą degalų kiekį galima išnaudoti per dvylika mėnesių bet kurioje iš keturiasdešimties degalinių visoje Lietuvoje. Nuo pasirinkto kiekio priklauso ir kaina už degalus, tačiau kaip teigia šios paslaugos sumanytojai, ji yra viena geriausių rinkoje.
„Klientai pasirenka degalų rūšį ir kiekį, įsideda į krepšelį, pasirenka apmokėjimo būdą ir gauna elektroninį laišką, kad užsakymas yra gautas. Per keletą valandų jis gauna dar vieną el laišką, kad gali atvykti pasirašyti sutarties arba naudotis savo kortele,“ – pasakoja M. Rancas.
„Pirkėjai, įsigiję degalus internetu, kainą fiksuoja pagal tos dienos kainą ir visai nesvarbu, jeigu rinkoje kainos kils, jie vis tiek pilsis už tą pačią kainą, kokią užsakė internete. Kiek žinome, nei viena degalinė Lietuvoje nesiūlo savo klientams fiksuotų degalų kainų ištisus metus į priekį,“ – pasakoja M. Racas.
Pavyzdžiui, šiuo metu degalų kainos tokios mažos, kokių jau seniai vairuotojams neteko matyti. Ar jos ilgai išliks tokios, pasakyti sunku, tačiau ateityje jos tikrai didės – su tuo sutinka visi ekonomistai ir rinkos analitikai.
Tiesa, sutartį teks pasirašyti fiziškai pirkėjo pasirinktoje degalinėje. Ten pat pirkėjai atsiims ir asmeninę kortelę kuria bus galima iš karto ir pasinaudoti. Tie, kurie jau yra naudojęsi degalinės paslaugomis ir turi kortelę – gali ją paprasčiausiai pasipildyti atnaujinant sutartį ir degalų kiekį bei naudotis toliau.