Koncepcinis „Audi Q4 Sportback e-tron”

„Audi“ pristatė „Q4 e-tron“ modelio kupė versiją „Q4 Sportback e-tron“. Ir nors iš techninės pusės abu šie elektromobiliai identiški, tačiau jų išvaizda skiriasi unikaliais ir charakteringais bruožais, rašoma pranešime. 2019 m. Ženevos automobilių parodoje debiutavęs koncepcinis „Audi Q4 e-tron“ suteikė užuominą koks bus pirmasis „Audi“ elektrinis kompaktinis SUV. O pristačius „Q4 Sportback e-tron“, gamintojas debiutuoja su antruoju gamos modeliu, kuris 2021 metais bus pradėtas gaminti kaip SUV-kupė elektromobilis.  

Tai potencialiems „Q4“ pirkėjams, likus metams iki serijinio modelio debiuto, suteikė galimybę pradėti galvoti kokios versijos jie labiau norėtų: ar klasikinio SUV universalumo ir tvirtumo, ar dinamiškos kupė versijos elegancijos. Abiejų „Q4“ modelių matmenys yra beveik identiški: būdamas 4,60 m ilgio ir 1,60 m aukščio, „Sportback“ yra vienu centimetru ilgesnis ir žemesnis. Abiejų modelių 1,90 m plotis ir 2,77 m atstumas tarp ašių yra vienodas.

Du koncepciniai automobiliai, kurie aiškiai atskleidžia kaip atrodys aukščiausiai gamoje esantys būsimos serijos modeliai, taip pat turi vienodą pavaros technologiją. „Q4“ ir „Q4 Sportback e-tron“ koncepciniuose modeliuose du elektros varikliai pasiekia bendrą 225 kW galią. Kaip ir kituose „Audi“, variklių galia į kelią perduodama naudojant „quattro“ visų ratų pavarą. Dėl ypatingai gero sukibimo, abi „Q4“ versijos iki 100 km/val. įsibėgėja vos per 6,3 sekundes, maksimalus greitis yra apribotas ties 180 km/val. 

Didelės 82 kWh talpos akumuliatorius užima beveik visą plotą tarp automobilio ašių. Didesnis kaip 450 kilometrų nuvažiuojamas atstumas, matuojant WLTP standartu, yra naujas etalonas klasėje, o versijos su galiniais varančiaisiais ratais galės nuvažiuoti daugiau kaip 500 kilometrų. Koncepcinio „Q4 e-tron“ konstrukcijos pagrindas yra modulinė elektrinė MEB platforma, kuri bus naudojama ateities „Volkswagen Group“ kompaktinių ir vidutinės klasės elektromobilių gamybai. Koncepcinis „Audi Q4 Sportback e-tron“ suteikia išsamią viziją apie tai, koks bus jau septintas serijinis gamintojo elektromobilis, debiutuosiantis 2021 metais.

Patrauklus galas: išorė

„Sportback“ siluetas į galą žemėja subtilia, bet dinamiška linija. Stogas įsilieja į itin nuožulnius galinius statramsčius ir užsibaigia ties apatine galinio lango linija esančiu horizontaliu spoileriu. Dėl to būsimas „Audi Q4 Sportback“ atrodo žymiai ilgesnis nei jo dvynys „Q4 e-tron“. 

Žvelgiant į jį iš priekio, vientisos grotelės su keturių žiedų markės logotipu neleidžia suabejoti, kad koncepcinis „Q4 Sportback e-tron“ priklauso „Audi“ šeimai. Ir nereikia daug laiko suprasti, kad tai yra elektrinis „Audi“: kaip ir pirmasis serijinis „Audi“ su elektros pavara, naujas koncepcinis modelis vietoje įprastų radiatoriaus grotelių turi reljefinį uždarą paviršių beveik statmename aštuoniakampiame rėme. Ryškiai virš visų keturių ratų išgaubti sparnai yra dar vienas klasikinio „Audi“ dizaino bruožas, išskiriantis markės automobilius nuo legendinio originalaus „quattro“ pristatymo 1980 metais. Dideli 22 colių ratlankiai neleidžia abejoti dėl šio naujausio „Audi“ šeimos nario potencialo.

Erdvės pojūtis: salonas 

Koncepcinis „Audi Q4 Sportback e-tron“ yra didesnių kompaktinės klasės modelių atstovas, o štai kalbant apie saloną, jo didelis 2,77 metrų atstumas tarp ašių užtikrina klase didesnių automobilių erdvę. Tvarumas yra svarbiausias tikslas ne tik kalbant apie elektrinę „Audi Q4“ ir „Q4 Sportback“ pavarą: pavyzdžiui, jo salono grindų danga yra pagaminta iš perdirbtų medžiagų. 

„Audi virtual cockpit“ prietaisų skydelio ekrane rodoma svarbiausia informacija – greitis, akumuliatoriaus įkrovimo lygis ir navigacijos sistemos kryptys. Naujai siūloma įranga yra didelis projekcinis ekranas su papildytos realybės funkcija. Jame gali būti rodoma tokia grafinė informacija kaip ant realaus kelio matomos posūkių kryptys. Prietaisų skydelio viduryje yra 12,3 colio liečiamasis ekranas, kuriame valdoma multimedijos sistema ir automobilio funkcijos.  

Efektyvus pasirodymas

Siekiant didesnio efektyvumo, pagrindinis yra galinėje ašyje sumontuotas elektros variklis. Jei vairuotojui reikia daugiau galios nei turi galinis elektros variklis, elektrinė visų ratų pavara panaudoja priekinės ašies asinchroninį motorą. Jis taip pat aktyvuojamas iš anksto, jei priekyje yra slidaus kelio ruožas arba kai greitai važiuojama posūkyje ar automobilis turi nepakankamą, ar per didelį pasukamumą. 

Galinio elektros variklio galia siekia 150 kW ir 310 Nm sukimo momentą; priekinio variklio galia yra 75 kW ir 150 Nm, tad bendra sistemos galia siekia 225 kW. Automobilio dugne sumontuotas 82 kWh talpos akumuliatorius, kuris leidžia nuvažiuoti daugiau kaip 450 kilometrų, matuojant WLTP standartu. Maksimali akumuliatoriaus įkrovimo galia siekia 125 kW, tad iki 80 proc. įkrovimas užima tik šiek tiek daugiau nei 30 minučių. 

Bet tokį didelį atstumą leidžia įveikti ne tik didelės talpos akumuliatoriuje sukaupta energija. Kaip ir pirmasis šeimos narys koncepcinis „Audi Q4 e-tron“, „Audi Q4 Sportback“ taip pat yra efektyvumo virtuozas, pasižymintis itin mažu 0,26 aerodinaminiu pasipriešinimu – 0,01 mažesniu nei „Q4 e-tron“ SUV. Kompaktiška elektros pavara taip pat turi rafinuotą energijos rekuperavimo sistemą, taip pasiekiant maksimalų nuvažiuojamą atstumą, prie kurio prisideda ir sudėtinga pavaros, ir akumuliatoriaus temperatūros valdymo sistema su CO2 šilumos siurbliu.

Sportiškas ir tikslus valdymas

Svarbiausias elementas, užtikrinantis sportišką valdymą ir ypatingai geras savybes posūkiuose, yra žemai ir per vidurį sumontuoti pavaros elementai. Aukštos įtampos akumuliatorius yra sumontuotas salono apačioje tarp ašių kaip plokščias ir platus blokas. Visa akumuliatoriaus sistema sveria 510 kilogramų, svorio paskirstymas tarp ašių turi beveik idealią 50:50 proporciją. 

E-iniciatyva: daugiau kaip 20 elektrinių modelių iki 2025 m.

Keturių žiedų markė savo elektromobilių plėtrą pradėjo pasauline elektrinio SUV „Audi e-tron“ premjera 2018 m. rugsėjo mėnesį. Iki 2025 m. „Audi“ svarbiausiose rinkose pasaulyje pristatys daugiau kaip 20 automobilių su vien tik elektros pavara, o maždaug 40 procentų pardavimų sudarys modeliai su elektros pavara. SUV automobiliai apima „e-tron“ ir „e-tron Sportback“, taip pat bus pristatyti ir tokie tradiciniai modeliai kaip „Avant“ ir „Sportback“. Gama apims visus svarbiausius rinkos segmentus nuo kompaktinės iki prabangios klasės.