Pandemija paskatino išbandyti keliavimą kemperiais

Kelionė kemperiu šiandien yra pati saugiausia. Nes keliaujate izoliuotas, savame name. Išvengiate oro uostų grūsčių, skrendančių arba neskrendančių lėktuvų, išvengiate didelių susibūrimų, viešbučių restoranų.  Išvengiate bet kokio planavimo. Nes tik panorėję, sėdate į kemperį ir sukate vairą, ten, kur jums patinka, kur oras geresnis. Stovite prie jūros, upės, ežero nemokamai ir džiaugiatės savos virtuvės, savo namo privalumais. Naudojatės savais dviračiais, burlentėmis ir kitais  “žaislais”, nes į kemperį telpa daugybė daiktų. Dėl to pandemijos metu pasaulyje labai padidėjo kemperių pardavimas, pasakoja www.valdokemperiai.lt įkūrėjas Valdas Valiukevičius.

Ką daryti jeigu neturite kemperio? Išeitys dvi: nuomotis arba pirkti. Pastarasis variantas nėra labai pigus:  tvarkingą ir dar gana modernų kemperį galima įsigyti už 15-20 000 eurų. Tokie nauji automobiliai kainuoja nuo 45 000 eurų. Paguoda viena: kemperiai  nenuvertėja taip greitai, kaip lengvieji automobiliai. Čia jau reikia rinktis – pirkti sodybą ir važinėti ta pačia kryptimi dešimtmečius pjauti žolės ar turėti sodybą ant ratų, kuri šiandien stovi prie Dusios, rytoj, prie Baltijos.

Kemperių nuoma  yra brangesnė nei lengvųjų automobilių. Kokybiško , modernaus turistinio namelio nuoma dienai kainuoja apie 100 eurų sezono metu. Nauji kemperiai kainuoja 125 -150 eurų, senesnį, 10-15 metų tvarkingą kemperį galima išsinuomoti už 70 – 90 eurų.

Ar tam reikia specialios patirties, specialaus pasiruošimo? Atsakome – ne. Pakanka valandinio instruktažo, kurio metu nuomotojai supažindina su visomis namelio funkcijomis.

Jeigu kemperio bendras svoris neviršija 3500 kilogramų, tuomet vairuoti gali bet kuris žmogus, turintis B vairuotojo kategoriją.

Pirmi kelionės kemperiu kilometrai kiek sunkesni – juk namelis ilgas, aukštas, platus ir sunkus. Reikia įprasti prie didelio mašinos siūbavimo, reakcijos į vėjo gūsius, ilgesnio stabdymo kelio.  

Keliaujant kemperiu tenka  stebėti aukščio apribojimus, atsikratyti noro įvažiuoti į požeminį garažą ar kitokią aikštelę su apribotu  aukščiu. Važiuojant senamiesčio gatvelėmis reikia stebėti balkonus, ant jų kabančius skalbinius. Jeigu nusiveši skalbinius, gal ne bus taip baisu, kaip nusivežti balkoną.

Kitas dalykas, sėdęs prie kemperio vairo, turi kitaip planuoti judėjimo atstumus. Nereikia galvoti, kad kemperiu lėksi taip pat greitai, kaip ir lengvuoju automobiliu. Kelionė kemperiu bus lėtesnė, nes šių mašinų kruizinis greitis yra apie 100 km/h. Norint atostogauti, o ne vargti mašinoje, reikia planuoti per dieną nuvažiuoti ne daugiau kaip 400 kilometrų. Pats brangiausias dalykas kurį patirsite kelionėje – laisvė. Laisvė važiuoti ten kur norite, kada norite, nakvoti ten, kur norite.