Dvigubas Dakaro užtaisas jau šį savaitgalį Rokiškyje

Jau šį savaitgalį „Samsonas Rally Rokiškis“ žiūrovai išvys ne tik klasikinio ralio bolidus iš Lietuvos bei užsienio šalių, bet ir griausmingai riaumojančius Dakaro žirgus, rašoma pranešime. Pirmą kartą Lietuvos trasose „Inbank team Pitlane“ pilotas Benediktas Vanagas pasirodys su bolidu „Toyota Gazoo Racing Hilux“, kuriuo Dakaro ralyje pasiekė Baltijos šalių rekordą. Tačiau tai nėra vienintelė staigmena – istorinį įvykį papildys ir dar vienas sportinis „Toyota Hilux“.

Antrasis „Toyota Hilux“ ekipažas, su Edvinu Juškausku priešakyje, ralio aistruolius pasitiks atsinaujinęs. Greta lenktynininko žiūrovai išvys naują veidą – profesionalų šturmaną Šarūną Palioką. Š. Paliokas yra daugkartinis bekelės varžybų dalyvis, tarp kurių – „Ladogs Trophy“ (automobilių ir motociklų klasėse) bei Dakaro ralio (2003-siais automobilių klasėje su Aurelijumi Petraičiu ir 2009-siais motociklų klasėje).

Abu „cross-country“ tipo automobiliai klasikinio ralio trasose atliks nulinių ekipažų funkciją arba kitaip – saugumo misiją. Nuliniai ekipažai stebės, ar žmonės nepažeidžia taisyklių, ar jų nėra draudžiamose vietose, vertins trasos tinkamumą lenktynėms ir visą informaciją perduos atsakingiems varžybų asmenims. Nuliniai ekipažai startuos prieš pat dalyvius, todėl jų pasirodymas praneš ir apie netrukus prasidedančias lenktynes.

Tiesa, artėjančios varžybos papildomai pasitarnaus ir kaip treniruotė, ir kaip bolido testai. Akylesni Dakaro fainai pamena, jog šiam bolidui startas Dakaro ralyje neapsiėjo be nuotykių – šeštajame greičio ruože ekipažas užsidegė, todėl automobiliui grįžus į Lietuvą, buvo atliktas pilnas bolido perrinkimas, naujų elektros laidynų tiesimas bei kitų ugnies sukeltų defektų šalinimas. 

Gegužės 29 dieną vykusių testų metu buvo aiškinamasi, ar automobilio perrinkimo etape nebuvo padaryta klaidų. Na o artėjančiame ralyje ekipažas ne tik atliks saugumo pareigas, bet ir išmėgins bolidą greitesnėje trasoje, išbandys įvairius automobilio nustatymus bei programas.

E. Juškausko ir Š. Palioko tandemas „Samsonas Rally Rokiškis“ trasose pasirodys penktuoju nuliu, t. y. pirmieji iš visų nulinių ekipažų. B. Vanagas startuos pirmu nuliu, o iš karto už jo – pirmieji varžybų dalyviai. B. Vanagas pasirodys su patyrusiu klasikinio ralio šturmanu Mindaugu Čepuliu.

„Samsonas Rally Rokiškis“ vyks Rokiškio ir Zarasų apylinkėse liepos 31 – rugpjūčio 1 dienomis. Šios varžybos yra ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos ralio čempionatų bei „Baltic Rally Trophy“ etapas. Lenktynėse žiūrovai pamatys abu „Team Pitlane“ ekipažus, Lietuvos ralio čempionato favoritus bei užsienio lenktynininkus: WRC2 važiuojantį Nikolay Gryazin, dukart Europos ralio kroso čempioną Reinis Nitišs, Suomijos čempioną Teemu Asunmaa, kylančią ralio žvaigždę keturiolikmetį Hubert Laskowski.

Nuotraukos: Vytautas Pilkauskas, iGo2Dakar