Į Vilnių atvyko „Fiat“ pokyčių pradininkas – hibridinis 500-ukas

Svarbų pokyčių etapą gamintojo istorijoje – elektrifikacijos pradžią – žymintis hibridinis „Fiat 500“ jau atvyko į Vilnių. Vienas populiariausių miesto automobilių Europoje nuo šiol turi ir aplinkai draugišką technologiją, rašoma pranešime.

„Ekonomiškas, kompaktiškas, stilingas ir praturtintas naujais technologiniais sprendimais – toks yra naujasis hibridinis „Fiat“. Automobilis neabejotinai patiks aplinką tausojantiems ir tvarius mobilumo sprendimus vertinantiems vairuotojams“, – sako oficialaus „Fiat“ atstovo Lietuvoje „Autobrava Motors“ pardavimo vadovas Arnoldas Ardzevičius.

Išskirtinis „Lauch Edition“ modelis debiutavo su naująja „Mild Hybrid“ tipo jėgaine, kurioje naujausias 3 cilindrų, 70 AG (51 kW) „FireFly“ benzininis variklis suderintas su 12 voltų BSG elektros motoru ir ličio jonų baterija.

Lyginant su dabartiniu 1,2 litro, 69 AG galios „Fire“ varikliu, hibridinės versijos degalų sąnaudos yra mažesnės, o  CO2 emisijos sumažėjo vidutiniškai 20 proc. BSG sistema dėl galimybės be garso ir vibracijos užvesti vidaus degimo variklį įsijungus „Stop&Start“ režimui užtikrina vairavimo komfortą.

„Launch Edition“ versijos sėdynės yra pirmosios visoje automobilių pramonėje, kurių apmušalų medžiagos audimui buvo panaudota „Seaqual Yarn“ medžiaga. Taip „Fiat“ prisideda prie iniciatyvos perdirbti plastiką, kurio 10 proc. surenkama iš vandenynų, o likusieji 90 proc. – iš sausumos.

Šiuos specialios serijos modelius galima atpažinti iš „Hybrid“ ženkliukų ant galinės dalies ir išskirtinio „H“ raidės formos logotipo ant statramsčio. Jį sudaro du rasos lašeliai, žymintys naujos eros pradžią.

Tvarumo idėjos įkvėpti dizaineriai sumodeliavo ir naują išskirtinę „Dewdrop Green“ išorės apdailą. Toks stilius tobulai atitinka svarbių „Fiat“ naujienų pagrindines temas – gamtos harmoniją ir inovacijas.

„Fiat 500“ – ne vienintelis gamintojo automobilis, kuriame bus sumontuota naujoji „Mild Hybrid“ technologija. Tokie pat pokyčiai laukia ir populiariojo „Fiat Panda“ modelio. „Fiat 500“ ir „Fiat Panda“ yra vieni populiariausių miesto automobilių Europoje. Per metus senajame žemyne jų parduodama apie 400 000 vienetų. Šių modelių elektrifikacija svariai prisidės prie švaresnės aplinkos kūrimo Europos miestuose.

„Fiat 500“ kainos Lietuvoje prasideda nuo 12 990 EUR. Hibridinės versijos kaina – nuo 14 690 EUR. Visiems „Fiat“ modeliam Lietuvoje taikoma penkerių metų garantija. Turine jau pradėta ir visiškai elektrinio „Fiat 500“ gamyba, kuris, planuojama, į Lietuvą atvyks kitų metų pradžioje.