Prasideda Pasaulio ralio-kroso čempionatas

Šį savaitgalį pagaliau prasideda ir ilgai atidėliotas Pasaulio ralio-kroso čempionatas, kuriame lenktyniauja ir vienintelis lietuvis Rokas Baciuška, rašoma pranešime.

Pernai Rokas nustebino daugelį, kai dviejuose Pasaulio čempionato etapuose Prancūzijoje ir Latvijoje tik per plauką neužlipo ant podiumo, o po pirmos dienos lenktynių net pirmavo bendroje įskaitoje. Šiemet lietuvis išliko toje pačioje Prancūzijos GCK ekipoje, tačiau su komandos savininku  prancūzu Guerlain Chicherit sukūrė naują atskirą komandą, pavadintą „Unkorrputed“ ir lenktyniaus „Renault Clio RS RX“ automobiliais.

Švedijoje šį savaitgalį vyks iš karto du pirmi Pasaulio čempionato etapai – šeštadienį pirmasis, sekmadienį – antrasis.

Šiais metais po GCK komandos vėliava lenktyniauja net penki sportininkai, tarp kurių ir pernai antrą vietą Pasaulio čempionate užėmęs Andreas Bakkerud.

„Tai puiki galimybė būti vienoje komandoje su vienu greičiausių pasaulyje lenktynininkų. Tikiuosi daug ko išmokti,“ – prieš lenktynes sakė Rokas Baciuška.

Rokas kartu su Guerlain Chicherit 6iemet lenktyniaus gerokai atnaujintais „Renault Clio RS RX“ automobiliais. Pastaruosius du m4nesius komanda itin daug laiko praleido testuose. Iš pradžių Prancūzijoje, o po to Švedijoje. 

“Labai daug testavome naujus automobilius – skirtingose trasose, ant skirtingos dangos ir tikiuosi, kad mūsų pastangos pasiteisins ir nenueis veltui. Nors komandos pavadinimas pasikeitė, tačiau inžinieriai tie patys, todėl beveik nejaučiu skirtumo nuo pernai – puikiai vienas kitą pažįstam ir suprantam iš pusės žodžio,” – apie pasikeitimus komandoje pasakoja R. Baciuška.

Pirmajame Pasaulio čempionato etape prie starto linijos rikiuosis 17 sportininkų, tarp kurių – net trys Pasaulio čempionai – pernai metais laimėjęs Timmy Hansen, du kartus šį čempionatą laimėjęs Johan Kristoffersson ir Mattias Ekstrom.