„Peugeot Partner 4×4 Dangel“ pravažumo varžybose gali lygintis ir su pikapais

Įvairiais užrašais ir kompanijų logotipais pažymėti komerciniai automobiliai dažniausiai zuja miestų gatvėmis. Vis dėlto kai kurių įmonių veikla apima ir gerokai nuošalesnes vietoves. O ką daryti, jei reikia krovumo ir pravažumo, tačiau pikapai nevilioja dėl didesnės kainos bei degalų sąnaudų? „Peugeot“ tokiems atvejams gali pasiūlyti naująjį „Partner 4 x 4 Dangel“, kuris šiais metais pretenduoja tapti geriausiu Lietuvos komerciniu automobiliu, rašoma pranešime. 

Šis modelis jau sulaukė palankių specialistų vertinimų už įvairiapusiškumą. 40 metų didesnio pravažumo modelius ruošianti „Peugeot“ partnerė – kompanija „Dangel“ – furgoną pavertė krovininiu visureigiu, kuris taip pat išlaikė visus „Partner“ modelių patogumus.

Renkant geriausią komercinį automobilį daugiau dėmesio skiriama eksploatacijos kaštams, funkcionalumui ir ergonomikai. Kaip teigia „Lietuvos komercinio automobilio 2020“ vertinimo komisijos narys, „Sixt Lietuva“ pardavimo vadovas Valdas Stanislovaitis, vertinami netgi tokie dalykai kaip durų atidarymas ir uždarymas, pavyzdžiui, kurjeriams patikimos durys yra itin svarbios. Dinaminiai duomenys kaip greitėjimas ir stabdymas bandomi dviem būdais: su kroviniu ir be jo.

Rimčiau paruoštas prastiems keliams

V. Stanislovaitis pastebėjo, kad keturiais ratais varomų furgonų rinka yra siaura, tačiau kompanijoms, kurios naudoja tokius automobilius, jų reikia daug. Anot jo, skaičiuojant kartu su pikapais didesnė elektros tinklus prižiūrinti įmonė gali turėti daugiau nei 100 tokių transporto priemonių.

„Sixt“ pardavimo vadovas pasidžiaugė, kad pagaliau didesnio pravažumo versija atsirado ir „Peugeot“ kainoraščiuose. Jis prisiminė, kad iki šiol panašų automobilį buvo galima įsigyti tik pagal individualius užsakymus.

„Anksčiau turbūt vienintelis pasirinkimas buvo „Volkswagen Caddy“, kuris serijiniu būdu su keturių ratų pavara surenkamas jau pačioje gamykloje. Kiti perdaromi automobiliai dėl kainos buvo nekonkurencingi. Dabar „Peugeot“ siūloma „Dangel“ versija kainuoja apie 25 tūkst. eurų, o tai – jau konkurencinga kaina“, – tokių pokyčių svarbą įvardino V. Stanislovaitis.

Jį taip pat maloniai nustebino, kad „Dangel“ įranga skiriasi nuo to, ką siūlo konkurentai. 

„Kitus modelius iš esmės reguliuoja elektronika, o „Peugeot Partner“ vairuotojas pats gali pasirinkti režimus ir važinėti tik su viena varančia ašimi arba persijungti į visus varančiuosius ratus, taip pat yra diferencialo blokavimas. Automobilis iš tiesų padarė įspūdį, juolab kad dar ir yra paaukštintas“, – palankiai apie „Peugeot Partner 4 x 4 Dangel“ atsiliepė V. Stanislovaitis.

„Dangel“ inžinieriai iš tiesų nemažai dirbo ruošdami „Peugeot Partner“ modelį prastiems keliams. Furgonas gavo paskirstymo dėžę, papildomą veleną ir galinį diferencialą su klampiąja mova, buvo perdaryta galinė pakaba ir išmetimo sistema. Didinant prošvaisą pakeltas netgi variklis, kuris, kaip ir naujas degalų bakas bei varantysis velenas, iš apačios uždengtas apsauginiais skydais.

Vairuotojas, pasukdamas ratuką, gali pasirinkti vieną iš trijų režimų: dviejų varančiųjų ratų, automatinio, kai sukimo momentas galinei ašiai perduodamas tik esant poreikiui, ir nuolatinės keturių ratų pavaros. Pagal modifikaciją prošvaisa siekia 185 arba 205 milimetrus.

Vitoldas Milius

Pravažumas su visais patogumais

Vitoldas Milius – „Lietuvos komercinio automobilio 2020“ komisijos narys, įveikęs daugiausiai kilometrų su keturiais ratais varomu „Peugeot“ furgonu. Žurnalistas ir keliautojas su šiuo automobiliu apvažiavo visą Lietuvą žvyrkeliais ir miško keliukais, o iš viso nuvažiavo daugiau nei 1600 kilometrų.

Pašnekovo teigimu, „Dangel“ paruoštas keturiais ratais varomas „Peugeot Partner“ yra labai reikalingas specializuotas automobilis. Anot žurnalisto, jo galimybės yra gerokai didesnės nei įprasto priekiniais ratais varomo furgono. 

„Kai tenka dažnai važiuoti prastais keliais ar bekele ir vežtis nemažai įrangos, tarkime, elektrikams nuvažiuoti iki tolimos pastotės ar inžinieriams iki vėjo jėgainės, prireiks keturių varančiųjų ratų ir didesnės prošvaisos“, – komentavo V. Milius. 

Anot žurnalisto, šis „Peugeot Partner“ suteikia būtent tai ir kai ką daugiau – pavyzdingą ergonomiką kartu su visomis šiuolaikiniam lengvajam automobiliui būdingomis jungiamumo galimybėmis. Salone lengvai galima prijungti išmanųjį įrenginį, modelis aprūpintas vaizdo kameromis ir pagalbinėmis vairavimo sistemomis.

„Gali atrodyti, kad būti furgono vairuotoju – nesolidus darbas, bet kai gauni tokį automobilį, leisti laiką prie vairo gali būti labai malonu“, – tikino V. Milius. 

Keturių ratų pavaros versijoms siūloma visa išmanioji „Peugeot Partner“ įranga. Kartu su galimybe važiuoti bekele „Dangel“ modelis turi visas svarbiausias pažangiam lengvajam automobiliui būdingas sistemas, tarp jų ir avarinį stabdymą, prisitaikantį greičio palaikymą, automatiškai perjungiamas šviesas, vairuotojo nuovargio stebėjimą ir kt.

Brangi eksploatacija – tik mitas

V. Stanislovaitis pridūrė, kad šiais laikais populiaru turėti užmiesčio namą ar sodybą, todėl furgonas su keturių ratų pavara gali praversti ne tik įmonėms, bet ir privatiems pirkėjams. Į krovinių skyrių tilps visi daiktai, o sunkiau pravažiuojami keliai tokiam automobiliui – ne problema. 

Nuomos verslo atstovas atkreipė dėmesį, kad važinėjant gerais keliais vertėtų nepamiršti išjungti galinį tiltą. Tai leidžia sumažinti degalų sąnaudas ir reduktorių dilimą. 

„Prie eksploatacijos prisideda reduktoriaus alyvos keitimas, apskritai yra daugiau dylančių detalių, o degalų sąnaudos šiek tiek didesnės. Tačiau skirtumas nėra toks didelis, o nusistatymas, kad su keturių varančiųjų ratų sistema sąnaudos išauga dvigubai, tėra tik mitas“, – komentavo V. Stanislovaitis. 

Pašnekovo manymu, kitas „Peugeot Partner 4 x 4 Dangel“ privalumas – potencialiai didesnė paklausa antrinėje rinkoje. Anot jo, peržiūrėjus skelbimus galima įsitikinti, kad furgonų pasiūla didelė, tačiau varomų keturiais ratais – ne tiek ir daug. 

„Manau, tikrai atsiras norinčių įsigyti tokį naudotą automobilį tada, kai reikės spręsti, ką daryti po 3–5 metų važinėjimo“, – konstatavo pašnekovas. 

Nuotraukos: Vytautas Pilkauskas.