Rokas Baciuška praleis Pasaulio čempionato etapą Suomijoje

Praėjusį savaitgalį Rokas Baciuška debiutavo Pasaulio ralio-kroso čempionate, „Unkorrupted“ komandos sudėtyje. Pirmasis dvigubas etapas vyko Švedijoje, Holjes trasoje, rašoma pranešime.

Deja, pirmosios lenktynės lietuvį taip nuvylė, kad lenktyniauti antrajame etape Suomijoje jis tiesiog atsisakė.

„Negaliu vairuoti tokios mašinos, ji beviltiška. Prieš sezoną komanda sakė, kad automobiliai atnaujinti ir turėtų būti konkurencingi kovoti dėl aukštų pozicijų. Bet pirmas etapas parodė, kad taip nėra,“ – nusivylęs pasirodymu Švedijoje sakė R. Baciuška.

Komanda vietos Roko į automobilį sodins savo pilotą bandytoją Kevin Abbring. Jo užduotis – rasti greičio šiame automobilyje.

„Unkorrupted“ komanda Suomijos lenktynėms pakeis variklį, pakeis amortizatorius, iš Prancūzijos atvažiuoja pakabos specialistų komanda, kurie dirbs ir ieškos, kodėl automobilis negali konkuruoti su varžovais.

„Nežinau kodėl taip yra, tačiau per testus atrodė, kad viskas gerai. Bet man kovoti dėl patekimo į dešimtuką nėra rimta, aš noriu kovoti dėl prizinių vietų. O ir Guerlain neturėtų po etapo stovėti paskutinėje vietoje,“ – pasakoja Rokas Baciuška.

Po pirmų dviejų etapų, kurie praėjusį savaitgalį vyko Švedijoje, Rokas Baciuška tarp 17 dalyvių užima vos 13 vietą, o jo komandos draugas Guerlain Chicherit yra vos 15-as.

Komandos lenktynininkams tai buvo visiškai netikėta. Dėl to buvo priimtas sprendimas Suomijoje vietoj Roko sodinti K. Abbringą, kuris turi gerokai daugiau patirties automobilio nustatymuose.

„Pažiūrėsim kaip seksis Kevinui ir tik tada spręsim ką darome su likusiu čempionatu. Jeigu automobilis nepagreitės, tada nežinau. Nematau prasmės švaistyti komandos rėmėjų biudžetą ir vilktis kažkur rikiuotės uodegoje. Mano uždavinys šiemet buvo kitoks,“ – sako R. Baciuška.

Rokas lieka su komanda Suomijoje, stebės lenktynes ir padės komandai, tačiau nelenktyniaus.