Į „Auto Bazar“ Vilniuje atkeliauja greičiausi lenktyniniai automobiliai Lietuvoje

Rugsėjo 5 dieną greičiausių ir galingiausių lenktyninių automobilių nepamatysite jokioje trasoje. Jie bus pateikti publikos apžiūrai Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, kur jau trečią kartą iš eilės vyks didžiausia automobilių kultūros paroda „Auto Bazar 2020“.

Šeštadienį „Lenktynių mechanikos“ ekspozicija bus skirta vien tik sportiniams ir lenktyniniams automobiliams bei specialiai technikai juos tobulinti. „Litexpo“ parodų centro aikštę užpildys daugiau nei tuzinas išskirtinių, pergalingų, galybę kovinių istorijų savyje slepiančių mašinų.

Visą savo lenktyninių automobilių flotilę išstatys „Dynami:t Energy by Baltic Petroleum“ komanda. Pradedant praėjusį savaitgalį Kačerginės Nemuno žiede, „Ring Challenge“ lenktynėse žibėjusiu „Chevrolet Corvette Z06“ su 7 litrų V8 formos varikliu, baigiant Drew Hollando Lietuvos ralio čempionate vairuojamu klasikiniu pirmosios kartos „Ford Escort“, kurio mažyčius 13 colių skersmens ratus kiekviena pavara ant žvyro velia atmosferinis, iki 10 500 aps/min besisukantis 2 litrų, 260 AG „Cosworth“ variklis.

Taip pat Mantas Matukaitis atveš ir ginklą, su kuriuo turėjo kovoti dėl pergalės „Aurum 1006 km lenktynėse“ Palangoje bei „Nemuno Žiede“ – „Porsche 911 GT3 Cup“. Konkretus „Dynami:t Energy“ „Porsche“ modelis yra du kartus laimėjęs ištvermės lenktynes Palangoje „Juta Racing“ ekipos rankose, tačiau „Dynami:t“ komandai juo taip ir nepavyko stoti į startą dėl sudėtingo variklio gedimo treniruotėse. Kol automobilio variklis remontuojamas, Mantas Matukaitis jo kėbulą papuošė išskirtiniu, savo herojaus Ayrtono Sennos aukso amžių menančiu, dizainu.

Vis tik toks pats „Porsche“ pasiekė finišą šių metų „Aurum 1006 km“ lenktynėse. Tą padarė „Vytautas Gazuotas“ komanda. Iš jų „Porsche“ yra identiškas brolis dvynys „Dynami:t“ komandos technikai. Ketvirtą vietą bendroje įskaitoje užėmusi komanda taip pat pristatys savo ginklą „Lenktynių mechanika“ ekspozicijoje, publika galės iš arti ieškoti skirtumų. Nedidelis palengvinimas: vienas automobilis turi variklį, kitas – ne.

Ir dar vieną tokį patį „Porsche 911 GT3 Cup“ pristatys antrosios „Aurum 1006 km“ lenktynių antrosios vietos nugalėtojai – „Porsche Club by LG OLED“ komanda.

Šeštadienį „Litexpo“ parodoje bus galima apžiūrėti ir „Dynami:t“ Lietuvos žiedinių lenktynių čempionato techniką. Išskirtinį savo BMW M3 čia atvarys R3000 klasės prizininkas Izidorius Paukštys. Jo automobilis turi lengvą kėbulą – visą priekį kaip vieną vieną detalę, kurią sudaro antvožas, sparnai bei buferis, gali lengvai nuimti vienas žmogus. Šiemet sportininkas įgyvendino nemažai naujovių ir po variklio gaubtu. Parodoje visi patobulinimai bus pateikti interesantų dėmesiui.

Įdomų, mūsų trasose retai matomą, modelį atveš Donatas Janulevičius. Nors BMW markė karaliauja Baltijos šalių lenktynėse, jis vienintelis Lietuvos mėgėjų žiedo čempionate lenktyniauja BMW Z4 automobiliu.

Du šonaslydžiui sukurtus „Nissan“ automobilius, S13 ir S14 modelius, atveš „D1 Sport“ atstovas Kastytis Alekna.

„Subaru Impreza WRX STi“ modelį parodysiantis Paulius Novakas papasakos, kaip tuo pačiu automobiliu įmanoma važiuoti tiek ralyje, tiek žiedinėse lenktynėse.

„Moto Marine“ pristatys kiek kitokią lenktynių techniką, tą, kuri skirta greičiui ant vandens: 300 AG išvystantį „Sea-Doo RPX 300 XRS“ vandens motociklą.

„Auto Bazar“ paroda „Litexpo“ startuoja rugsėjo 4-ąją, penktadienį, ir tęsis iki rugsėjo 5-osios, šeštadienio. Parodoje laukia ne tik lenktyniniai, bet ir patys naujausi Lietuvoje automobiliai, taip pat klasikiniai ir modifikuoti. Be to, čia vyks ir pirmasis atrankos ir į Geriausio Lietuvos vairuotojo konkursą etapas bei bus iškilmingai paskelbta, kas šiemet nugalėjo Komercinio automobilio 2020 rinkimuose.