Baltijos šalis pasiekė pirmieji „Volkswagen ID.3“

Nepraėjus nei savaitei nuo debiuto Vokietijoje, visi 50 riboto leidimo „Volkswagen ID.3 1st“ pasiekė Baltijos šalis, rašoma pranešime. Klientams jie bus pristatyti per artimiausias keletą dienų. Šis unikalus ir ilgai lauktas „Volkswagen“ modelis yra pirmasis automobilis, pagamintas naudojant specialiai elektromobiliams sukurtą MEB platformą. Europoje pagaminta tik 30 tūkst. „ID.3 1st“, iš jų Baltijos šalims skirtus 50 elektromobilių buvo galima užsisakyti iš anksto. Serijinės gamybos ID.3 užsakymai prasidės netrukus.

„Pirmųjų ID.3 pristatymas mums yra istorinis momentas. Pagaliau baigėsi metus trukęs laukimas ir prasideda „Volkswagen“ elektrinė ateitis. ID.3 atliepia mūsų misiją pasiūlyti prieinamą, kasdieniam naudojimui skirtą mobilumą be emisijų. Dėkojame visiems klientams Lietuvoje, kurie mumis pasitiki ir nekantraujame jiems perduoti šiuos ypatingus automobilius“, – sako „Volkswagen“ ir „Audi“ importuotojo Lietuvai vadovė Ilzė Grase-Kibildė.

Atsidėkodama visiems „ID.3 1st“ pirkėjams, „Volkswagen“ jiems dovanoja 2000 kWh įkrovimo viešose stotelėse (dovanos vertė siekia 600 eurų). Pirkėjai, kurie sutiks reguliariai suteikti grįžtamąjį ryšį, dovanų papildomai gaus 11 kW galingumo „Type 2“ tipo „ID.Charger Connect“ sieninį įkroviklį ir jo montavimą. Šios dovanos vertė – 1000 eurų. Visiems „ID.3 1st“ automobiliams taikoma išplėstinė penkerių metų garantija, o baterijai – aštuonerių. „Volkswagen“ garantuoja, kad baterija net po 8 metų arba 160 tūkst. km išlaikys 70 % savo talpos.

ID.3 nustato naują tvarumo standartą – jo gamyba yra neutrali anglies dvideginio atžvilgiu, o tai reiškia, kad automobiliai bus pristatomi klientams nepadarius jokios žalos aplinkai. Pavyzdžiui, gaminant ID.3 baterijas naudojama tik aplinkai draugiška energija. Viso automobilio gyvavimo ciklo metu susidaro nedidelis kenksmingų emisijų kiekis, kurio neįmanoma išvengti – jį „Volkswagen“ kompensuoja investuodama į klimato apsaugos projektus. Šis elektromobilis ne tik įperkamas masėms, bet ir yra pirmasis, kuris gali išlikti neutralus aplinkai, jei tik jo įkrovimui bus naudojama aplinkai draugiška elektra.

„ID.3 1st“ montuojama labiausiai klientų pageidauta talpi 58 kWh baterija, kuri vienu įkrovimu leis įveikti iki 420 km (pagal WLTP), ir galingas 150 kW/204 AG elektrinis motoras, išvystantis maksimalų 310 Nm sukimo momentą. Bazinė „ID.3 1st“ versija bus komplektuojama šildomomis sėdynėmis ir šildomu vairu, greituoju 100 kW tiesioginės arba 11 kW kintamos srovės įkrovimu, valdymu balsu ir „ID. Light“ – išmaniąja sistema, kuri komunikuoja su vairuotoju vizualiai ir padeda kelyje bei dar daugybe įrangos. „ID.3 1st“ bus kaip niekad išmanus: į jį montuojama adaptyvi greičio palaikymo sistema, „Front Assist“ pagalbos sistema, parkavimo atstumo kontrolė ir dinaminė kelio ženklų atvaizdavimo sistema. „ID.3 1st Plus“ papildomai pasiūlys beraktę atrakinimo ir užvedimo sistemą, matricinius LED priekinius ir dinaminius LED galinius žibintus. Pažangiausia, „ID.3 1st Max“, versija komplektuojama su papildytos realybės priešakiniu vaizdo projektoriumi, dideliu panoraminiu stogu ir 20 colių lengvojo lydinio ratlankiais. Į jį taip pat įeina dalinai autonominio vairavimo sistema „Travel Assist“, persirikiavimo asistentas „Side Assist“, saugumo asistentas „Emergency Assist“.