5 automobiliai, kuriuos pigu išlaikyti ir paprasta remontuoti

Rinkdamiesi naują transporto priemonę vairuotojai neretai atsižvelgia ne vien tik į jos kainą, bet taip pat ir į tai, ar automobilio išlaikymas nepareikalaus pernelyg didelių išlaidų. Deja, kartais įsigijus ganėtinai nebrangią transporto priemonę vėliau tenka gerokai pavargti, kol pavyksta ją suremontuoti. Maža to, kai kurių automobilių detalės kainuoja pernelyg brangiai, o jų paieška tampa tikru galvos skausmu. Automobilių dalys internetu gali gerokai pagreitinti reikalingos produkcijos paiešką, ir automobilio remonto procesą paverčia gerokai paprastesniu, be to, tokiu būdu parduodama produkcija neretai kainuoja gerokai pigiau. Vis dėlto, jei svarstote apie naujos transporto priemonės įsigijimą, vertėtų atsižvelgti į tai, kurios jų yra pigiausiai išlaikomos, ir kurių remontas nereikalauja pernelyg didelių pastangų. Apačioje rasite 5 pigiausiai išlaikomų automobilių sąrašą. 

1. Toyota Prius (hibridas)

Nors ši transporto priemonė neretai asocijuojasi su taksi automobiliais, tačiau Toyota Prius tikrai pateisins ne tik šios profesijos atstovų lūkesčius. Džiugina tai, kad šis automobilis sunaudoja labai nedidelį kuro kiekį (nuo 2,5 l/100 km), o išmetamo anglies dioksido kiekis yra vos 70 g/km. Ši transporto priemonė neabejotinai patiks ne tik besirūpinantiems savo finansais, bet taip pat ir tiems, kuriems yra svarbu efektyviai spręsti aplinkosaugos problemas. Toyota Prius buvo vienas pirmųjų automobilių, kuris buvo sukurtas siekiant mažinti aplinkos taršą. Šiandien aplinkosaugos ekspertai siūlo apmokestinti tuos automobilius, kurie išmeta 130 g/km ir didesnį anglies dioksido kiekį, todėl tikrai verta pasvarstyti apie galimybę rinktis „švaresnį“ automobilį. Vairuoti Toyota Prius automobilį yra labai paprasta, prireikus yra nesunku gauti tam tikrų automobilio detalių, o kurui išleidžiama gerokai mažiau pinigų. Kartais vairuotojai vengia įsigyti šio modelio automobilį, nes baiminasi, kad bus palaikyti taksi vairuotojais, tačiau tai tikrai nėra pakankama priežastis atsisakyti minties įsigyti šį automobilį. Naujo Toyota Prius automobilio kaina siekia maždaug 25 000 eurų. 

2. Ford Focus

Ford Focus išvaizda neseniai buvo atnaujinta, ir tai patraukė dar didesnį vairuotojų dėmesį. Šis automobilio modelis pasižymi ne vien tik stilinga išvaizda, bet taip pat ir dar didesniu 1,5 litro TDCi variklio efektyvumu. Oficialiuose šaltiniuose teigiama, kad 100 kilometrų atstumui sunaudojama maždaug 2,77 l degalų, tačiau iš tiesų šis skaičius yra didesnis (100 km sunaudojama apie 3,92 litro kuro). Kaip bebūtų, Ford Focus automobiliai tikrai džiugina taupumu. Šios transporto priemonės remontas įprastai nereikalauja pernelyg didelių išlaidų, be to, Ford Focus detalės džiugina pakankamai žemomis kainomis. Šios transporto priemonės dalys internetu kainuoja dar pigiau nei fizinėse parduotuvėse, tad tuomet, jei šią transporto priemonę tektų remontuoti, jos detalių galite ieškoti būtent virtualioje erdvėje. Anksčiau keleiviai neretai skųsdavosi, kad Ford Focus automobilių salone stinga vietos, tačiau atnaujinus šio modelio automobilius vietos trūkumas tapo neaktualia problema. Naują Ford Focus automobilį galima įsigyti už maždaug 20 000 eurų

3. Škoda Octavia

Škoda Octavia – taip pat ganėtinai taupus automobilis, kuris 100 km atstumą įveikia sunaudodamas maždaug 3,2 litro degalų. 2018 metais Škoda Octavia pateko į geriausių šeimos automobilių sąrašą, ir šiandien jis vis dar išlaiko savo pozicijas. Nors šios transporto priemonės gabaritai yra ganėtinai dideli, tačiau turintiems didelę šeimą tai neretai tampa nemažu privalumu: Škoda Octavia džiugina erdviu salonu. Nors šios transporto priemonės dizainas patinka ne visiems, tačiau tuomet, kada ieškoma pakankamai taupaus ir nebrangiai remontuojamo automobilio, ši pasirinkimo galimybė tikrai gali puikiai pasiteisinti. Naujo Škoda Octavia automobilio kaina siekia maždaug 18 000 eurų. 

4. Honda Civic

Honda Civic – tai vienas populiariausių automobilių modelių, kuris džiugina ypatingai gausiu skirtingų modifikacijų pasirinkimu. Šio modelio automobiliai pasižymi taupiais dyzelininiais varikliais: 100 km atstumas įveikiamas sunaudojant maždaug 3,86 litro kuro.  Dešimtos kartos Honda Civic automobiliai yra dar taupesni – jie 100 km atstumui sunaudoja maždaug 2,94 l degalų. Jei tenka daug važinėti, šis automobilio modelis tikrai gali pateisinti jūsų poreikius. Honda Civic automobiliai taip pat džiugina patraukliu dizainu ir pakankamai erdviu salonu, todėl naujos kartos transporto priemonės puikiai tinka ir kelionėms su šeima. Taip pat palankiai vertinama ir tai, kad šioje transporto priemonėje lieka pakankamai erdvės kojoms, o bagažinės tūris yra pritaikytas įvairiems kelionės daiktams. Nesvarbu, kur nuspręsite vykti, galite būti užtikrinti, kad Honda Civic taps patikimu jūsų kelionės partneriu. Honda Civic yra pakankamai manevringas automobilis, kuris tinka ir kelionėms mieste, ir ilgesnėms išvykoms. Naujų Honda Civic automobilių kaina siekia maždaug 20 000 eurų. 

5. Peugeot 208

Jei ieškote ganėtinai nedidelio, tačiau patikimo ir taupaus automobilio, Peugeot 208 tikrai gali pateisinti jūsų lūkesčius. „Peugeot 208 BlueHDi“ – tai vienas pigiausiai išlaikomų automobilių, kuris 100 km atstumą įveikia sunaudodamas maždaug 3,47 litro degalų. Pirmieji Peugeot 208 automobiliai rinkoje pasirodė 2012 metais: vairuotojai iš karto įvertino ne tik pakitusią automobilio išvaizdą, bet taip pat ir didesnį komfortą. Peugeot 207 automobiliai buvo pristatomi kaip itin lengvi ir manevringi, tačiau naujoji versija buvo dar labiau patobulinta: Peugeot 208 už ankstesniąją versiją yra lengvesnis net 268 kilogramais. Nors iš pažiūros tai yra tikrai nedidelis automobilis, tačiau Peugeot 208 stebina itin erdviu salonu, kuriame yra pakankamai vietos keturiems suaugusiems žmonėms. Peugeot 208 yra pristatomas kaip miesto automobilis, tačiau galite būti užtikrinti, kad jis taip pat galės užtikrinti ir patogias tarpmiestines keliones. Priklausomai nuo pasirinktos Peugeot 208 modifikacijos, šios transporto priemonės kainos gali labai varijuoti (kaina prasideda nuo maždaug 13 000 eurų). Svarbu įvertinti ir tai, kad Peugeot 208 įvardijamas kaip vienas saugiausių automobilių: 2019 metais sudarytame sąraše tarp saugiausių transporto priemonių atsidūrė ir Renault Clio, Skoda Kamiq, Toyota Corola ir Toyota Supra, Mercedes-Benz GLE 350d 4MATIC bei Volvo S60.

Ką svarbu įvertinti renkantis automobilį?

Pirmiausia vertėtų nuspręsti, kokią transporto priemonę norėtumėte rinktis – naują ar naudotą. Naudoti automobiliai įprastai kainuoja pigiau, tačiau jiems įprastai nėra teikiama garantija, tam tikros automobilių detalės iš karto turi būti pakeičiamos naujomis, didesnė gedimų tikimybė, ir t.t. Jei nuspręstumėte įsigyti naują automobilį, tokiu atveju turėtumėte įvertinti, ar jūsų pajamos tam yra pakankamos: pasidomėkite, koks turi būti mokamas avansas, kokios bus mėnesinės įmokos, kiek kainuos sudaryti  automobilio įsigijimo sutartį, ir t.t. Nesvarbu, kurią šių galimybių nuspręstumėte pasirinkti, visada naudinga įvertinti, kur dažniausiai naudositės automobiliu (mieste ar už jo ribų), kas dažniausiai važinės šia transporto priemone (tik jūs, ar ir kiti  jūsų šeimos nariai), kiek degalų sunaudoja automobilis, kokios yra preliminarios remonto išlaidos, ir t.t. Vairuotojai neretai yra prisirišę prie tam tikros markės automobilių, ir tuomet, kada nusprendžią įsigyti naują ar naudotą automobilį, labai susiaurina savo paieškas.  Ekspertai rekomenduoja vengti tokios klaidos – pirmiausia svarbu įvertinti pagrindinius poreikius, o jau tada imtis transporto priemonės paieškos: neretai paaiškėja, kad tinkamiausias yra būtent tas automobilis, kuris ilgą laiką nepagrįstai kėlė antipatiją. Taip pat nereikėtų apsiriboti pigių automobilių paieška: kartais nusprendžiama rinktis itin pigiai kainuojančias transporto priemones, ir vėliau ketinama jas remontuoti, tačiau toks sprendimas pasiteisina anaiptol ne visada. Nors automobilių dalys internetu gali būti perkamos iš tiesų palankiomis kainomis, tačiau reikėtų įvertinti ir tai, ar visus remonto darbus galėsite atlikti savarankiškai (deja, gana dažnais atvejais autoservisuose tenka palikti tikrai nemažą pinigų sumą). Taigi, būkite apdairūs, ir prieš įsigydami transporto priemonę pasverkite visus „už“ ir „prieš“, o prireikus galite prašyti ekspertų patarimų. 

Šaltinis.