„Honda e“ išrinktas „Vokietijos metų automobiliu“

Naujasis „Honda e“ elektromobilis pelnė „Vokietijos metų automobilio“ titulą, rašoma pranešime. Tai pirmasis japonų automobilis, nugalėjęs geriausių automobilių rinkimuose Vokietijoje. Rinkimuose „Honda e“ taip pat pripažintas geriausių metų elektromobiliu. „Honda e“ dalyvauja ir „Metų automobilio“ konkurse Lietuvoje.

Vokietijos „Metų automobilio“ konkurse nomintantus vertina iš pagrindinių automobilių tema rašančių šalies žurnalistų sudaryta komisija. Automobiliai vertinami pagal praktiškumo, važiavimo savybių ir inovacijų kriterijus. Atskiri prizai teikiami kompaktinių, verslo klasės, prabangių, sportinių ir elektra varomų segmentų atstovams. Tuomet iš jų išrenkamas absoliutus nugalėtojas.

„Honda e“ šiemet jau apdovanotas dviem prestižiniais „Red Dot“ dizaino konkurso apdovanojimais. Elektromobilis pelnė geriausio iš geriausių prizą už automobilio dizainą. Jis taip pat apdovanotas kaip geriausias metų išmanusis produktas. Kaip geriausio pramoninio dizaino pavyzdys, „Honda e“ eksponuojamas „Red Dot“ muziejuje Esene, Vokietijoje.

Jungtinėje Karalystėje „Honda e“ triumfavo „Autocar“ leidinio rengiamuose „Geriausio Didžiosios Britanijos automobilio“ rinkimuose. Juose „Honda e“ įvertintas technologijų bei inovacijų kategorijoje.

„Honda e“ taip pat dalyvauja „Metų automobilio“ konkursuose Lietuvoje, Estijoje, Vengrijoje, Ispanijoje ir Italijoje. Danijoje jis jau pateko į finalinį rinkimų turą.

Lietuvoje „Honda e“ pristatytas rugsėjo mėnesį. Elektromobilio kaina mūsų šalyje – nuo 34.910 Eur. Įsigydami šį automobilį tiek privatūs, tiek juridiniai asmenys gali pasinaudoti 4.000 Eur APVA kompensacinę išmoką.