Benediktas Vanagas Dakare startuos su nauju bolidu

Prie sunkiausių planetos lenktynių starto linijos lenktynininkas Benediktas Vanagas stos su naujausiu „Toyota Gazoo Racing Hilux“ modeliu, rašoma pranešime. Tokių automobilių, kuriuo 2021-ųjų metų Dakare startuos lietuvis sportininkas, „Toyota“ šiemet pagamino vos keturis. Be B. Vanago, jie skirti Dakaro lenktynininkams Bernhard Ten Brinke, Yazeed Al Rajhi ir Jakub Przygonski.

Naujas bolidas ir dalinai gamyklinės komandos vardas – pripažinimas lietuvių komandai

Derybas dėl naujojo „Hilux“ modelio labiausiai pastūmėjo tai, kad ilgametis Dakaro ralio dalyvis ir rekordininkas Benediktas Vanagas 2021-ųjų metų Dakare atstovaus dalinai gamyklinei „Toyota“ komandai ir startuos su nauju pavadinimu „Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics“. 

„Visus šiuos metus vyko aktyvus derybų procesas. Jo rezultatas – naujas bolidas artimiausiam Dakarui. Atstovavimas dalinai gamyklinei komandai ir naujo bolido suteikimas – išties didžiulis lietuvių komandos pripažinimas. Šis garbingas statusas suteiks mums galimybę naudotis naujausiomis „Toyota“ Gazoo Racing technologijomis“, – sako B. Vanagas.

B. Vanago teigimu, pasiūlyta rinktis iš naujo automobilio ir bolido, kurį praėjusių metų Dakare pilotavo Fernando Alonso. „Vien pragmatiniais sumetimais pasirinkome naujesnę techniką, nors pilotuoti legendinio „Formulės 1“ piloto automobilį būtų didelė garbė. Su nauju bolidu komanda gauna ir inžinerinį „Toyota“ palaikymą“, – pasakoja lenktynininkas.

Sportininkas atskleidžia, jog yra didelė tikimybė su dar naujesne technika Dakare išvysti pagrindinius „Toyota Gazoo Racing“ pilotus Nasser Al-Attiyah ir Giniel De Villiers.

Iš išorės panašūs, bet viduje mažai kas bendro

Nors kėbulo linijos nuo pastarojo „Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics“ bolido  skiriasi nežymiai, vis dėlto naujojo automobilio inžineriniai sprendimai ženkliai pažangesni. Piloto teigimu, didelis privalumas tai,  kad variklio vieta iš priekio yra perkelta į bolido vidurį, o  žemesnis svorio centras leidžia tiksliau jį valdyti. „Padangų slėgio monitoringo sistema suteikia galimybę realiu laiku matyti informaciją apie padangų būklę, o tai yra ypač svarbu akmeningose Saudo Arabijos trasose“, – detalizuoja B. Vanagas.  

B. Vanagas su naujuoju bolidu dar nėra važiavęs ir testus Lietuvoje planuoja artimiausiu metu. Kita treniruotė vyks Saudo Arabijoje, kur su „Toyota Gazoo Racing“ numatyta bendra testų programa. Prie naujojo bolido priprasti reikės ne tik lenktynininkui, bet ir technikų komandai, kuriai suplanuoti specialūs „Toyota Gazoo Racing“ mokymai.

Techniką atnaujino ir E. Juškauskas

B. Vanago komandoje ir toliau lieka Edvinas Juškauskas,  kuris savo antrajame Dakare važiuos ankstesniuoju B. Vanago bolidu. Su šiuo bolidu B. Vanagas 2019 metų Dakare pasiekė rekordinę 11-ąją vietą Baltijos šalims. E. Juškauskas Dakaro ralyje dalyvaus su savo pirmuoju šturmanu Aisvydu Paliukėnu.

Naują šturmaną prieš kelias dienas pristatė ir B. Vanagas. Juo tapo portugalas Filipe Palmeiro. Su šiuo porininku B. Vanagas 2020-ųjų Dakare galutinėje įskaitoje pasirodė geriausiai iš lietuvių užimdamas 15-ąją vietą. Tai bus antrasis šio dueto pasirodymas Dakare.