„Regitra“: vis dar pasitaiko atvejų, kuomet būsimi vairuotojai bando sukčiauti

Vis dar pasitaiko atvejų, kuomet būsimi vairuotojai vietoj to, kad savo laiką skirtų mokymuisi ir įgūdžių tobulinimui, renkasi, jų manymu, paprastesnį būdą – sukčiavimą. Vieni  bando naudotis nelegalia įranga, antri į egzaminą atsiunčia kitą asmenį, o treti susigundo sukčių skelbimais socialiniuose tinkluose, rašoma pranešime.

Kaip žinia, asmuo, norėdamas įgyti teisę vairuoti, turi išlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus „Regitroje“. Būsimasis vairuotojas turi ne tik pažinoti kelio ženklus, gebėti valdyti automobilį, bet ir suvokti savo, kaip vairuotojo, atsakomybę prieš kitus eismo dalyvius. Tačiau ne visi tokie sąžiningi, vis dar yra bandančių sukčiauti ir norinčių lengvesniu būdu įgyti teisę vairuoti.

Tad „Regitra“ parengė vaizdo klipą, kuriame pasakojama apie sukčiavimo atvejus ir kodėl to nereikėtų daryti: https://youtu.be/FXad9JfERV0 

Sukčiavimas per teorijos egzaminą

Teorijos egzaminų metu dažniausiai pasitaikantys sukčiavimo atvejai yra du: egzaminą ateina laikyti kitas asmuo arba būsimas vairuotojas naudojasi neleistina įranga.

„Neseniai buvo tokia situacija, kai egzaminuojamasis kitam patikėjo savo asmens dokumentą tam, kad šis atvyktų ir už jį išlaikytų teorijos egzaminą. Žinoma, mes tai pastebėjome ir šį atvejį iš karto perdavėme policijai. Asmuo, kuris vietoj savęs atsiuntė kitą žmogų, buvo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn ir gavo 1500 Eur baudą. Na, ir prie viso to, egzaminą jis galės laikyti ne anksčiau kaip po vienerių metų“, – teigia „Regitros“ darbuotoja Inga Adukonienė, dirbanti vairuotojų egzaminavimo srityje.

Vis dar pasitaiko ir tokių atvejų, kuomet asmuo pasiryžta į egzaminą atvykti su neleistina vaizdo ir garso perdavimo įranga. Tai viena iš priežasčių, kodėl pastaruoju metu visoje Lietuvoje yra atnaujinamos teorijos egzaminų klasės, kurios padeda dar paprasčiau pastebėti bandančius sukčiauti asmenis. Naujo standarto egzaminų klasėse būsimi vairuotojai sėdi puslankiu, o kiekvienoje egzaminavimo vietoje yra papildomi veidrodžiai ir stebėjimo kameros.

Primename, kad pastebėjus nesąžiningai besielgiantį asmenį, egzamino rezultatas yra anuliuojamas ir pakartotinai žinių patikrinimo testas gali būti laikomas ne anksčiau kaip po metų. 

Netikėkite sukčių skelbimais socialiniuose tinkluose

Šiandien, kai socialiniai tinklai tapo kiekvieno iš mūsų kasdienybe, natūralu, jog juose persikelia ir sukčiai, siūlantys tam tikras paslaugas, pavyzdžiui, neva įsigyti tikrą vairuotojo pažymėjimą. Kaip rodo praktika, tokie asmenys tiesiog išvilioja pinigus ir pradingsta.

„Kartą kolega gavo netikėtą skambutį su klausimu: „tai pinigus paėmei ir užmiršai susitarimą?“. Vėliau su teisėsaugos institucijomis išsiaiškinome, kad jo vardu buvo sukurta netikra „Facebook“ paskyra ir taip bandyta apgauti žmones siūlant jiems „pagalbą“, – pasakoja I. Adukonienė.

Tai vienas tipiškiausių ir dažniausiai pasitaikančių scenarijų, kuomet sukčiai neteisėtai pasisavina „Regitros“ darbuotojų asmens duomenis ir prisidengdami įmonės vardu siekia išvilioti pinigus. 

„Tiksliai nežinome, kiek tokių apgavysčių įvyksta, nes asmuo pervedęs pinigus sukčiui ir supratęs, kas įvyko, neretai nedrįsta kreiptis į teisėsaugos institucijas“, – sako įmonės darbuotoja.

Pastebėjus netikras paskyras ar tokio pobūdžio skelbimus apie tai pranešama  policijai, o socialiniuose tinkluose juos prašoma blokuoti.

Kaip sėkmingai pasiruošti teorijos egzaminui?

Tam, kad būsimi vairuotojai galėtų sėkmingai pasiruošti būsimiems egzaminams ir savarankiškam bei saugiam dalyvavimui eisme, „Regitra“ yra paruošusi mokomosios medžiagos: įmonės interneto svetainėje galima rasti virtualias vairavimo pamokas, bandomąjį teorijos egzaminą ir kt. Viską rasite čia:  https://www.regitra.lt/lt/paslaugos/egzaminai/praktiniai-patarimai-ruosiantis-egzaminams