Per maratono dienas košmarą išgyvenęs Edvinas Juškauskas labiausiai pasiilgo technikų

Pirmadienį, sausio 11-ąją, antrąją dvigubo maratoninio išbandymo dalį atlaikę Dakaro dalyviai pagaliau atidavė savo techniką savo mechanikams, rašoma pranešime. „Heston Airlines team Pitlane“ ekipažas, Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas, aštuntajame etape užėmė 33-iąją vietą ir netgi išlaikė 25-ąją poziciją bendroje įskaitoje.

„Gerai, kad šis dviejų dienų košmaras pagaliau baigėsi“, – po finišo lengviau atsikvėpė E. Juškauskas.

Viskas bloga linkme pakrypo tuomet, kai pirmąją maratono dieną likus 70 kilometrų iki finišo subyrėjo „Toyota Hilux“ priekinis reduktorius. Įprastai tai nesukeltų pernelyg daug problemų – įgudę mechanikai šį mazgą gali pakeisti greičiau nei per valandą, tačiau šį kartą teko vertis be jų įgūdžių.

Problemos sekė vieną kitą

Maratono diena tokį gedimą pavertė rimta krize, nes lenktynininkai remontu užsiima patys naudodami detales ir įrankius, kuriuos atsivežė automobilyje.

E. Juškauską sudėtingoje situacijoje išgelbėjo tai, kad sportininkams leidžiama priimti pagalbą iš kitų ralio maratono dalyvių. Galiausiai pavyko gauti tvarkingą reduktorių ir konsultuojantis telefonu su komandos technikais pakeisti detalę.

Atsirado ir dar viena bėda – teko keisti ir vieną priekinio rato lankstą bei tikėtis, kad atsargiai važiuojant atlaikys sulenkti jo tvirtinimo varžtai.

„Šarnyro varžtai sulinko nuo smūgio į priekinį ratą ir nors šarnyrą pasikeitėme, bet važiavome su sulinkusiais varžtais, kurie bet kurią minutę galėjo nutrūkti. Akmenuotus ruožus įveikėme kaip pensininkai – labai saugiai“, – komentavo lenktynininkas.

Atsigriebė smėlio ruožuose

Lietuvių ekipažas atsigriebdavo atkarpose su smėlio danga – ten važiavo savo tempu. To užteko, kad duetas ne tik išlaikytų 25-ąją poziciją bendroje įskaitoje, bet ir iki 10 minučių padidintų persvarą prieš viena vieta žemiau esantį Antaną Juknevičių.

Prisimindamas iki vėlyvos nakties sekmadienį užsitęsusią įtampą A. Paliukėnas konstatavo, kad įvertinus aplinkybes, viskas baigėsi labai gerai.

„Vakar sugedus reduktoriui praradome apie 50 minučių, bet Dakare net ir toks laiko praradimas nėra tragedija. Aišku, dėl tokių dalykų apgailestaujam, bet nieko jau nepadarysi“, –  konstatavo šturmanas.

Pagrindinį tikslą – nuvažiuoti antrosios maratono dienos finišą pasiekę lietuvių lenktynininkai perduos „Toyota Hilux“ automobilį Neome jau laukiantiems komandos mechanikams. Šiems atlikus nuodugnią apžiūrą ir būtinus remonto darbus ekipažas ralio maratoną galės tęsti nerizikuodamas pamesti ratų.