Savaitgalį Dubajuje – prestižinės lenktynės su dviem lietuviais

Jau rytoj prasidės pirmosios šiemet 24 val. žiedinės lenktynės, rašoma pranešime. Jos bus surengtos Dubajuje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Prie starto linijos stos daugiau kaip 250 lenktynininkų iš 33 šalių. Tai jau šešioliktą kartą rengiamos lenktynės.

Rytoj prasidės kvalifikacija, o penktadienį ir šeštadienį net 54 automobiliai stos į kovą dėl nugalėtojo taurės. Šiandien nuo ryto vyksta oficialios treniruotės, kurios baigsis jau sutemus, nes bus rengiamos ir specialios naktinės treniruotės, kad vairuotojai adaptuotųsi prie važiavimo naktį.

Lietuvą šiose lenktynėse atstovauja du sportininkai – Justas Jonušis ir Julius Adomavičius.

„Man tai pasiruošimas vasarą vyksiančioms Palangoje „Aurum 1006 km lenktynėms“. Kažkokių didelių tikslų nekeliu, tačiau išbandyti save pasaulinio lygio varžybose visada yra iššūkis“, – sakė Justas Jonušis, kuris atstovaus ARC „Bratislava“ komandą. Lietuvis vairuos „Lamborghini Hurracan Supertrofeo“ automobilį, o jo ekipoje lenktyniaus dar trys slovakai Miro ir Mato Konopkos bei Zdeno Mikulasko ir estas Thomas Padovani.

Su šia komanda lietuvis susipažino, kai jie lenktyniavo Palangoje. Nuo to laiko slovakai atkreipė dėmesį į jauną greitą lietuvį, tarp jų užsimezgė šilti draugiški santykiai kurie ir tapo Justo atsiradimo komandoje priežastimi. ARC „Bratislava“ yra gerai žinoma komanda ilgų distancijų lenktynėse. Jie nuolat lenktyniauja įvairiose varžybose visame pasaulyje, įskaitant ir prestižines Le Mano 24 val. lenktynes.

Kitas lietuvis – Jurgis Adomavičius – lenktyniaus BMW M240 automobiliu vokiškos „fun-M Motorsport“ komandos sudėtyje.