Antanas Juknevičius rengia pirmąjį Lietuvoje Dakaro relikvijų aukcioną

2013-iais prasidėjusi legendinė Antano Juknevičiaus Dakaro istorija gyva iki šio momento, rašoma pranešime. Nuo starto prabėgus 12-kai Dakarų, lenktynininkas kelia naują tikslą – įsigyti konkurencingą automobilį, su kuriuo pavyktų startuoti 2022-ųjų Dakare, ir ambicingus siekius – parvežti į Lietuvą puikų rezultatą. Naujus siekius lydi ir analogo neturinti iniciatyva – rengiamas pirmasis Lietuvoje Dakaro relikvijų aukcionas, kurio pagalba Dakaro gerbėjai galės prisidėti prie naujo komandos automobilio pirkimo.


Legendinę istoriją žymintis automobilis paseno

2018-ais Antanas Juknevičius buvo pripažintas Dakaro ralio legenda ir parvežė į Lietuvą iki tol geriausią tautiečių rezultatą. Dėl tokio sėkmingo pasirodymo Dakaro legendai 2019-iais buvo suteiktas 315-asis startinis numeris – tų metų Dakare aukščiausias iš visų lietuviškų automobilių ekipažų. Šią startinę poziciją vainikavo vienas sudėtingiausių ir daugiausiai dramos sukūrusių Dakarų, paskutinį kartą vykęs Pietų Amerikoje. Tai liudija istorijoje užfiksuoti komandos nuotykiai.

Pradėkime nuo kūlverstuku pasibaigusio skrydžio nuo kopos, kitą dieną išgyvento pragaro smėlynuose, kur kas porą kilometrų stoti vertė kaistantis variklis. Tęskime su naktinėmis klajonėmis dykumose lydint aklinai tamsai, sprogusiomis padangomis, nusinešusiomis automobilio sparną ir kelias kėbulo dalis. Pridėkime laimėtą kovą su laiku, kai per naktį 6-šių jungtinių pajėgų mechanikai atstatė automobilio techninę būklę ir perrinko variklį, ieškodami dingusio variklio galvos vožtuvų gaubtelio, įkritusio į variklio vidų. O galiausiai užbaikime paskutinėmis sekundėmis iki registracijos greičio ruožui pabaigos pavykto pasiekti teisėjų kontrolės punkto užvestu automobiliu ir grįžimo į kovą Dakare. 

„Kuo sunkiau, tuo mums geriau“ principu gyvenantis Antanas Juknevičius pripažįsta, kad savo galimybių lubas pasiekęs senasis „Overdrive“ komandai konkurencingumo pasiūlyti nebegali. Norint gerinti rezultatą reikia naujo, generuojančio didesnę galią, lengvesnio, greitesnio ir turinčio geresnį balansą automobilio.

Siūloma galimybė prisidėti prie automobilio pirkimo

KREDA komandos lyderis Antanas Juknevičius žino, kad savo užnugaryje turi didžiulę aistruolių bendruomenę, kasmet kartu su ekipažu stojančią prie Dakaro starto linijos. Kviesdamas savo ištikimus bendražygius prisidėti prie biudžeto, skirto naujojo automobilio pirkimui, Antanas Juknevičius rengia pirmąjį Lietuvoje Dakaro aukcioną, kurio dalyviams bus pasiūlyta įsigyti Dakaro ralio relikvijas, liudijančias savas nuotykių istorijas. Tai – legendinę dramą 2019-iais išgyvenusio automobilio durys, penkis Dakaro išbandymus atlaikęs automobilio vairas ir akmenimis nusėto 2021-ųjų Dakaro 9-ame greičio ruože nukentėjęs priekinis stiklas. Kiekvieną aistruolį, įsigijusį aukcione parduodamas relikvijas, pasieks ir personifikuoti ekipažo linkėjimai bei autografai. Aukcionas skelbiamas Antano Juknevičiaus socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.