Šiomis dienomis keliuose gali pasirodyti žiemos pavojus – „juodasis“ ledas

AB „Kelių priežiūra“ įspėja gyventojus dėl galimai pavojingų vairavimo sąlygų keliuose, rašoma pranešime. Keliuose pūga ir stiprus snygis – gali susiformuoti slidūs kelio ruožai, sniego sankaupos, dėl pustymo suprastėti matomumas.

„Šiuo metu į kelius išvažiavę 300 mechanizmai – dirbame visu pajėgumu. Prognozuojama, jog vakar prasidėjusi pūga ims rimti dienos pabaigoje. Vairuotojai turėtų išlikti atidūs, net jei važiuoja nuvalytu ir pabarstytu keliu – dėl puraus sniego ir vėjo ant kelio gali susiformuoti sniego „liežuviai“, slidūs kelio ruožai. Taip pat dėl pūgos žymiai suprastėja matomumas“, – perspėja AB „Kelių priežiūra“ atstovas Petras Džervus.

Pūgai užsitęsus ir nuvalius vieną kelio ruožą, jis greitai vėl būna užpustytas. Esant tokioms oro sąlygoms dažnai druskos barstymo poveikis būna trumpalaikis, druska ima tirpdyti ant važiuojamosios kelio dalies esantį sniegą, danga sudrėksta ir pustomas pažeme sniegas dar labiau ima lipti prie sušlapusios kelio dangos, daro ją dar slidesne, todėl didelis dėmesys skiriamas intensyviam kelio valymui.

Eismo sąlygos, priklausomai nuo vėjo krypties kelio atžvilgiu ir kelio aplinkos, gali būti labai skirtingos: viename ruože gali būti sausa ir švari danga, kitame – susiformavę sniego „liežuviai“, trečiame – susiformavusios sniego sankaupos, galinčios apsunkinti pravažiuojamumą. Vairuojant per pūgą ypač atidiems reikia būti įvažiuojant ar išvažiuojant iš miško ar gyvenvietės, kelio ruožuose, kur kelias keičia kryptį, taip pat atkarpose, kur kelio pylimą keičia iškasa arba atvirkščiai.

Šiomis dienomis keliuose gali pasirodyti ir kitas, sunkai pastebimas, žiemos kelių pavojus – „juodasis“ ledas. Jis susidaro kai keliu važiuojančių automobilių padangos šildo asfaltą, kelio danga šyla ir šlampa, tačiau ją šaldo žiemos oras ir įšalusi kelio danga, gairina vėjas. Jei vairuojant pajaučia, kad automobilis tarsi „plaukia“, reiškia, jog važiuoja „juodu“ ledu. Svarbiausia yra nepanikuoti, iš lėto mažinti greitį ir švelninti vairavimo manevrus.

Siekiant kuo saugesnės kelionės, vairuotojams rekomenduojama rinktis pagrindinius šalies kelius, kurių priežiūra yra prioretizuojama. Apie sunkias eismo sąlygas galima informuoti telefonu 1871.