Kaip užtikrinti, kad kelionė automobiliu būtų saugi ir komfortiška?

Vis labiau gerėjant orams, norėsis automobiliu ir toliau pakeliauti. Kaip užtikrinti, kad kelionė būtų saugi ir komfortiška visam ekipažui? Šiais laikais automobilis vairuotojams yra ne tik transporto priemonė tikslui pasiekti, iš jos tikimasi gerokai daugiau: greičio, komforto, saugumo sau ir keleiviams. Deja, standartinių automobilių įrangoje dar nėra numatyta daugelio mūsų saugumui ir komfortui taip reikalingų dalykų. Vis dėlto daugelį probleminių niuansų galima gana nesudėtingai išspręsti – pavyzdžiui, pasitelkus apsaugines automobilių plėveles

Vairuotojams saulė – ne visada gera draugė

Net ir turint visiškai nepažeistus automobilio langus, kai matomumui netrukdo stiklo įbrėžimai, matomumui vis tiek gali pakenkti saulės spinduliai. Akinimas – tai procesas, kuris pavojingas beveik visus metus. Saulė apakina dažniausiai netikėtai, pavyzdžiui, pravažiavus pastatą ar įveikiant posūkį ir tada kyla grėsmė nepamatyti pėsčiųjų ar kitų eismo dalyvių. Netikėto akinimo išvengti sudėtinga, tačiau šį procesą galima sušvelninti – vairuojant užsidėti kokybiškus saulės akinius arba pasidengti stiklą „Black Pearl HP“ plėvele. Tai ilgametę patirtį turinčio gamintojo „Madico“ produktas.

Tvirta metalizuota plėvelė ne tik stipriai sumažina erzinantį akinimą, bet ir užtikrina daugiau kaip 99 proc. apsaugą nuo UV spindulių. Beje, tai taip pat yra labai svarbu tiek vairuotojo, tiek ir keleivių apsaugai nuo žalingo poveikio akims ir odai.

Pasak UAB „Aša“ ir prekės ženklo plėvelės.lt direktorės Živilės Vaitkūnienės, tai gana svarbus faktorius, kuriam vis dar skiriama per mažai dėmesio: „Pagrindiniai žmogui aktualūs saulės sudedamieji yra šie: saulės šviesa, saulės šiluma ir saulės ultravioletiniai spinduliai, kurie sukelia blukimą, ir, nors Lietuvoje, palyginti su JAV ar Skandinavijos šalimis, apie tai šnekama mažiau, – kenksmingumas žmogaus odai.“ Pašnekovė pabrėžia, kad nors priekiniams ir šoniniams stiklams taikomi specifiniai reglamentai, vis dėlto plėvele padengti vien tik galinį stiklą jau būtų didelis privalumas.

Ilgaamžiškumas ir komfortas automobilio salone

Kalbant apie UV spindulius reikėtų paminėti ir tai, kad plėvelė taip pat saugo ir automobilio saloną ir pirmiausia nuo apmušalų ir kitos apdailos blukimo. Saulės spinduliai prasiskverbdami pro stiklus ilgainiui blukina visus salone esančius minkštus audinius, taip pat ir prietaisų skydelio elementus.

Kitas ne mažiau svarbus aspektas – apsauga nuo karščio. Daugelis šiuolaikinių automobilių turi integruotus kondicionierius, tačiau skirtumas įsėdus į automobilį su plėvele ir be plėvelės vis dėlto smarkiai juntamas. Neturint apsauginės plėvelės iš kondicionieriaus einantis šaltas oras vėsina viršutinę kūno dalį, kojas, bet per stiklus einantys saulės spinduliai vis tiek kaitina veidą, tad išmuša raudonis, prakaituojame, o temperatūrų disbalansas dažnai išprovokuoja ir keleivių peršalimą. Padengus stiklus plėvele, keleiviai nebejunta tiesioginio karščio. 

Daugelis klysta manydami, kad apsauginės plėvelės yra tiesiog celofano lakštas – modernios šiuolaikinės technologijos yra stipriai pažengusios: „Yra paplitusi mintis, kad tai neveikia, tačiau dabar mes turime pajėgumus medžiagas testuoti ir gana tiksliai nustatyti šilumos kiekį, medžiagos pralaidumą spinduliams ir kitus faktorius, ir pasirinkti optimalų variantą“, – patikina Ž. Vaitkūnienė.Laiku pasirūpinus ne tik savo automobilio technine būkle, bet ir suteikus jam papildomas efektyvias apsaugos priemones, kurios užtikrins saugumą ir keleivių komfortą, galėsite drąsiai mėgautis kelionėmis. O tam prireiks vos kelių nesudėtingų sprendimų.

Daugiau apie juos galite sužinoti www.pleveles.lt.