Kodėl „Subaru“ skina laurus ir kasmet gauna vis naujus apdovanojimus?

„2021 metų universalus krosoveris“ – šio titulo Subaru XV nusipelnė už savo išskirtines savybes. O Forester buvo įvertintas už savo išskirtinę vairuotojo stebėjimo sistemą ir gausią saugos įrangą.

Ši žiema parodė, kad didesnio pravažumo automobiliai ir vėl įgauna prasmę. Nors keliai ir gerėja, nepaisant to, nemažai pirkėjų svajoja apie tikrus visureigius ar SUV – juos užburia prestižas, ramybė ir patikimumo jausmas. Dar vienas argumentas jų naudai – aukštesnė sėdėjimo padėtis, dėl kurios lengviau ir patogiau manevruoti mieste. Norėti tobulesnio automobilio su didesnėmis galimybėmis yra teisingas pasirinkimas. Subaru markės gerbėjaidažniausiai žino, kodėl jiems reikia būtent tokių modelių. Tokius automobilius renkasi aktyvaus laisvalaikio mėgėjai. Sodybą turinčiam žmogui, o Lietuvoje jas turi kas antras, ar mėgstančiam žvejoti, grybauti, slidinėti – Subaru XV ir Forester yra puikus pasirinkimas, atitinkantis visus jų poreikius.

Subaru XV 2.0 e-Boxer

Variklis – „Boxer“ tipo, hibridinis, L4
Darbinis tūris – 1995 cm3
Galia – 110 kW (150 AG) esant 5600–6000 aps./min.
Maks. sukimo mom. – 194 Nm esant 4000 aps./min. + 66 Nm
Pavara – visų ratų/bepakopė CVT
I/P/A – 4465/1800/1595 mm
Autom. svoris – 1651 kg
Bagažinės talpa – 509–1779 l • 0–100 km/h – 10,7 s
Maks. greitis – 193 km/h
Vid. degalų sąnaudos – 7,9 l/100 km
CO2 – 180 g/km
Kaina su nuolaida – nuo 26 500 eurų (įprasta kaina – 29 900 eurų)

Naujas XV pelnytas titulas 

„4×4 Magazine“ – populiariausias visureigių tematika rašantis žurnalas Jungtinėje Karalystėje. Jis testuoja daugelį pagrindinių gamintojų siūlomų keturiais ratais varomų automobilių pasaulyje. Antrą kartą pelnytas šios kategorijos apdovanojimas sustiprino nuolatinį „Subaru“ pasiryžimą kurti itin saugius, pajėgius ir patikimus automobilius.

XV apjungia legendines Subaru pravažumo bekelėje galimybes ir komfortą važiuojant keliu, todėl jis vienodai užtikrintai rieda lygiomis miesto gatvėmis ir duobėtais ar purvinais kaimo keliais. Nuolatinė simetriškoji visų varančiųjų ratų sistema lemia puikų sukibimą bei valdymą kelyje ir bekelėje bet kokiomis važiavimo sąlygomis.

Vertinimo komisijos pagyrų dėl saugumo sulaukęs XV taip pat yra idealus šeiminis automobilis. Tai nepamainomas palydovas užsiimant aktyvia veikla ir pramogaujant gamtoje, leidžiantis į savaitgalio keliones ar tiesiog vežiojant vaikus į mokyklą: maksimalų penkių „Euro NCAP“ žvaigždučių įvertinimą pelnęs automobilis siūlo geriausią jūsų ir jūsų šeimos narių apsaugą, kad ir kur keliautumėte.

Nominuotas ir Forester

Nuo Subaru Forester pasirodymo pradžios 1997 m. iš viso parduota per 3,8 mln. šio modelio automobilių. JAV, Kanada, Australija – tai rinkos, kuriose Subaru Forester yra ypač populiarus. Mėgstamas jis ir Lietuvoje. 

Penktos kartos Subaru Forester – visiškai naujas modelis, sukonstruotas modulinės „Subaru Global“ platformos pagrindu. Jis jau parduodamas su naujausiu „Subaru e-BOXER“ varikliu. Šios technologijos pagrindas – dviejų litrų darbinio tūrio opozicinis variklis, veikiantis kartu su elektriniu, integruotu „Lineartronic“ pavarų dėžėje. Naujasis modelis varomas vien elektra gali nuvažiuoti apie du kilometrus. „e-BOXER“ variklis  komplektuojamas su 118,4 V sistema, kuri įkraunama važiuojant. Sistema varančiųjų ratų galią padidina 17 AG, o sukimo momentą – 65 Nm.

Žurnalo „4×4 Magazine“ vertinimo komisiją ypač sužavėjo Forester saugos įrangos gausa ir jo važiavimo keliu ir bekele charakteristikos. Naująjį Forester žurnalas pripažino geriausiu metų mažuoju visureigiu.

„Nauja globali „Subaru“ platforma yra tikra dovana. Jos dėka naujasis Forester siūlo erdvesnį saloną nei iki šiol ir yra be galo smagus vairuoti. Be to, tai vienas saugiausių šeiminių automobilių pasaulyje. Tikrai yra kuo didžiuotis“, – rašom „4×4 Magazine“ žurnale.

Subaru Forester buvo įvertintas ir už savo išskirtinę vairuotojo stebėjimo sistemą – žurnalas „What Car?“ jam skyrė „Technology Award“ apdovanojimą. Ši nauja sistema, naudodamasi veido atpažinimo technologija, fiksuoja sumažėjusią vairuotojo dėmesio koncentraciją ir perspėja jį, kad šis kuo skubiau susikauptų. Anot žurnalo, „Subaru“ vairuotojo stebėjimo sistema yra pažangiausia tokio tipo technologija ir atlieka svarbią funkciją užtikrinant bendrą automobilio saugumą. 

Subaru Forester 2.0 e-Boxer

Variklis – „Boxer“ tipo, hibridinis, L4
Darbinis tūris – 1995 cm3
Galia – 110 kW (150 AG) esant 5600 aps./min.
Maks. sukimo mom. – 194 Nm esant 4000 aps./min. + 65 Nm
Pavara – visų ratų/bepakopė CVT
I/P/A – 4625/1815/1715 mm
Autom. svoris – 1652 kg
Bagažinės talpa – 509–1779 l
0–100 km/h – 11,8 s
Maks. greitis – 188 km/h
Vid. degalų sąnaudos – 6,7 l/100 km
CO2 – 154 g/km
Kaina su nuolaida – nuo 27 990 eurų  (įprasta kaina – 32 900 eurų)

Išvada

Aukštesnė prošvaisa, išskirtinė 4×4 pavara ir puikiai suderinta pakaba. Šie su Subaru modeliai tinka visiems gyvenimo atvejams – ir kasdieniniams pasivažinėjimams po miestą, ir laisvalaikio pramogoms, ir net sunkesnėms užduotims atlikti, kai tenka nuvažiuojant ten, kur kiti SUV negali sau to leisti. Lietuviams abu šie modeliai turi tikti ir patikti. Forester gavo daugybę šiuolaikiniams automobiliams būtinų naujovių. Bet ne tai yra svarbiausia. Pagrindinis privalumas ir išskirtinumas: didelė naujojo Forester prošvaisa (220 mm), leidžianti jam ir toliau karaliauti bekelėje. Džiugina ir pakaba, kuri prastame kelyje taip gerai atlieka savo darbą, kad norisi specialiai nusukti nuo asfalto.