Lietuvių debiutas šių metų kartingų lenktynėse Italijoje

Net devyni lietuviai šių metų kartingo sezoną pradėjo Italijoje, kur Adrijos lenktynių trasoje vyko dvejos WSK taurės lenktynės, rašoma pranešime.

Vienas lyderių lietuvių tarpe, Kajus Šikšnelis šiemet atstovauja Italijos „Energy“ komandą pačioje galingiausioje KZ2 klasėje. Tai Kajui buvo pirmos varžybos su tokia technika, tačiau jis komandos nenuvylė.

Nepaisant to, kad abu savaitgalius lietuviui teko gerti nuskausminančius, nes jam teko lenktyniauti lūžusiu šonkauliu, visgi jis pasirodė puikiai. 

„Super Master“ pirmajame etape Kajus pateko į finalą ir jame užėmė 28 vietą. Turint omenyje, kad šioje klasėje didžioji dalis sportininkų yra gerokai vyresni už Kajų – tai puikus pasiekimas.

„Kol kas sunkiausia dalis man yra startai. Nes KZ2 klasėje sportininkai startuoja iš vietos. Visose kitose startai yra iš eigos. Dėl to tiksliai startuoti dar ne visada pavyksta,“ – pasakojo Kajus Šikšnelis.

Viename iš važiavimų teko net pasistumdyti su priešininku. Lenktynių metu jaunas šveicaras Samuel Luyet išstūmė lietuvį iš trasos. Abu sportininkai sustojo šalikelėje. Iššokęs iš savo kartingo šveicaras bandė provokuoti konfliktą, bet kai Kajus išlipo iš savo kartingo visa galva aukštesnis, šveicaras nusiramino.

„Vėliau jis atsiuntė man atsiprašymo žinutę. Pats kaltas buvo dėl incidento. Suprantu, lenktynėse toks adrenalino pliūpsnis, kad emocijas išlaikyti tikrai labai sunku,“ – jau po lenktynių pasakojo lietuvis.

Kitas mūsų tautietis, Simas Baciuška irgi pateko į pagrindinį finalą savo, MINI klasėje. Simui tai buvo pirmos tarptautinės varžybos, tačiau padedamas savo brolio Roko Baciuškos jis pasirodė puikiai.

S. Baciuškai dar trūksta tarptautinių varžybų patirties, trūksta stabilumo, tačiau šio lenktynininko potencialą „Parolin“ komanda mato ir prognozuoja jam labai šviesią ateitį.

Kiti lietuviai į pagrindinius finalus nepateko – iš viso į Italiją buvo išvažiavę net devyni mūsų šalies atstovai.

Kitos WSK „Super Masters“ serijos lenktynės vyks jau po dviejų savaičių.