„Land Rover Defender“ paskelbtas 2021-ųjų pasaulio dizaino automobiliu

„Land Rover Defender“ kasmečiuose rinkimuose pelnė 2021-ųjų pasaulio dizaino automobilio apdovanojimą, rašoma pranešime. Tai trečias kartas, kai „Land Rover“ pasaulio metų automobilio rinkimuose pelno tokį įvertinimą: 2018 metais šį skambų vardą gavo „Range Rover Velar“, o 2012 m. – „Range Rover Evoque“. Tai pats naujausias iš gausybės pasaulinių įvertinimų, tekusių šiam tikram visureigiui.

„Jaučiamės laimingi ir pagerbti tokio apdovanojimo. XXI amžiaus „Defender“ plečia inžinerijos, technologijų ir dizaino ribas, bet kartu išlaiko ir visiems pažįstamą savo DNR, ir visureigio savybes. Rezultatas – galimybėmis įtikinantis 4 x 4 automobilis, nepaliekantis nė vieno abejingo“, – sakė Justė Šataitė, „Jaguar Land Rover“ rinkodaros vadovė Baltijos šalyse.

Naujasis „Defender“ iš naujo apibrėžia XXI amžiaus nuotykius, kartu lieka ištikimas savo pradininkų dvasiai, kuri buvo skiriamasis „Land Rover“ bruožas daugiau nei 70 metų. Pavadinimas, forma ir galimybės jau virto ikona, o tai, kad dabar galima pasirinkti ir skirtingą kėbulo dizainą, personalizuojant vienu iš keturių priedų paketų, leidžia „Defender“ savininkams paversti automobilį savo dalimi.

Pasaulio metų automobilio rinkimų dizaino apdovanojimas išskiria ypatingiausius modelius, pasirodžiusius rinkoje per paskutinius 12 mėnesių. Jis tenka automobiliui, demonstruojančiam aukščiausius technologinių inovacijų ir dizaino standartus bei peržengiančiam nustatytas ribas.

Šiemet visi rinkimų dalyviai, konkuravę kitose keturiose kategorijose, galėjo pretenduoti ir į Pasaulio dizaino automobilio prizą. Septynių ekspertų grupė peržiūrėjo visus kandidatus ir sudarė rekomendacijų sąrašą galutinį žodį tariantiems 93 automobilių rinkos žurnalistams iš įvairiausių šalių.

Prie dizaino ekspertų grupės prisijungė Gernotas Brachtas (Vokietija, Pforcheimo dizaino mokykla), Ianas Callumas (Didžioji Britanija, CALLUM dizaino vadovas), Gertas Hildebrandas (Vokietija, „Hildebrand-Design“ savininkas), Patrickas le Quementas (Prancūzija, Tvaraus dizaino mokyklos dizaineris ir strateginio komiteto prezidentas), Tomas Matano (JAV, Menų akademijos  atstovas ir buvęs „Mazda“ dizaino vadovas), Victoras Nacifas (JAV, „Brojure.com“ kūrybos vadovas ir Naujosios architektūros ir dizaino mokyklos dizaino instruktorius) ir Shiro Nakamura (Japonija, „Shiro Nakamura Design Associates Inc.“ vadovas).

Išskirtinis siluetas naująjį „Defender“ padaro akimirksniu atpažįstamą, o minimalios priekinės ir galinės iškyšos garantuoja puikų užvažiavimo ir nuvažiavimo kampą. „Land Rover“ dizaineriai iš naujo permąstė visiems gerai pažįstamus „Defender“ bruožus ir užtikrino visureigiui taip reikalingas tvirtas vertikalias linijas, vadinamuosius „Alpine“ stoglangius, suteikiančius daugiau šviesos salonui, paliko į šoną atidaromas bagažinės duris ir išorėje kabinamą atsarginį ratą – originalaus modelio simbolį.

„Defender“ pirmtakų palikimas atsiskleidžia interjere: įprastai struktūriniai elementai ir tvirtinimo taškai slepiami nuo pašalinių akių, tačiau čia jie demonstruojami, pabrėžia praktiškumą ir paprastumą. „Defender 110“ modelis siūlo penkių, šešių arba 5 + 2 sėdynių konfigūraciją, o „Defender 90“ modeliu, kurio ilgis yra kaip kompaktiško šeimyninio hečbeko, vienu metu gali važiuoti šeši asmenys.

„Defender“ galimybės kilsteli kartelę, kai kalbama apie tvirtumą bekelėje ir komfortą važiuojant įprastais keliais. „Land Rover“ „D7x“ aliuminio platforma – tvirčiausia kada nors buvusi ženklo kėbulo struktūra; pažangios visureigių technologijos ir modernūs galios agregatai paverčia „Defender“ tiesiog nesustabdomu. Ištobulintos valdymo galimybės užtikrina komfortą važiuojant visais paviršiais, o ekspertai iš „Euro NCAP“ įvertino „Defender“ saugumą maksimaliu – penkių žvaigždučių – įvertinimu.

Galimybė rinktis pažangius „Ingenium“ benzininius ir švarius dyzelinius variklius užtikrina, kad „Defender“ demonstruos galią, puikų valdymą ir efektyvumą bet kokioje aplinkoje. Iš tinklo įkraunama „Plug-in“ versija suteikia galimybę iki 43 km įveikti ypač tyliai ir vien elektra. Naujasis 525 AG V8 formos variklį turintis „Defender“ sujungia „Land Rover“ būdingas visureigių savybes ir neįtikėtiną našumą, išskirtinius važiuoklės nustatymus, dėl kurių vairuoti tik maloniau.

„Defender“ šeima dabar apima „Defender 90“ ir „Defender 110“ variantus. Šios versijos siūlomos ir kaip kietą stogą turintys komerciniai automobiliai. Nuo pat savo pasirodymo, „Defender“ pelnė daugiau nei 50 pasaulinių apdovanojimų, įskaitant ir 2020-ųjų „Top Gear Metų automobilio“, 2021-ųjų „MotorTrend Metų SUV“, 2020-ųjų „Autocar“ geriausio visureigio ir 2021-ųjų Metų visureigio prizus tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje.