Naujos, ekstremalios patirtys su „Cupra Experience“ kelionėje aplink Lietuvą – 1 diena

Tik atlaisvėjus karantino ribojimams, žymūs Lietuvos muzikos, sporto ir visuomenės veikėjai leidosi į neįprastą, pavasarinį atradimų kelią su naujausiais, visame pasaulyje net ir aršiausių kritikų pripažintais „Cupra Formentor“ modeliais.

3 dienos, 4 automobiliai, 8 žmonės, 1240 arklių, 5000 emocijų arba „Cupra Experience“ keturių komandų kelionė Lietuvos perimetru su naujaisiais „Cupra Formentor“, kelionės dalyviams įvairiausiomis sąlygomis išbandant ne tik automobilius, bet ir pačius save įvairiausiomis sąlygomis, įveikiant naujas baimes ir galbūt atrandant naujų pomėgių. 

„Automobilių prekinis ženklas „Cupra“ šiemet švenčia trejų metų jubiliejų, todėl paminint šią sukaktį surengėme trijų dienų kelionę-žygį aplink Lietuvą su „Pasaulio metų automobilis 2021“ rinkimų trečios vietos prizininku „Cupra Formentor“. Kadangi „Cupra“ šūkis yra „Pasirink savo kelią“, tai kiekvienas dalyvis šios kelionės metu dažnai turės rinktis kelią, kuriuo norės eiti, taip patirdamas naujus potyrius, adrenaliną bei visą kraitį pačių įvairiausių nuotykių“, – kalbėjo „Autojuta“ pardavimų vadovas, šios kelionės vienas iš iniciatorių, lenktynininkas, devynis kartus Lietuvos automobilių ralio čempionas Vytautas Švedas.

Kartu su juo į nepamirštamų nuotykių kelionę leidosi dar septyni labai skirtingi, bet tuo pačiu ir labai įdomūs žmonės:

– Jonas Nainys – didžėjus, pirmasis lietuvis pasirašęs kontraktą su „Warner muzika“

– Ignas Gelžinis – „Porsche Cup GB Pro am 1 series“ nugalėtojas, 4 kartus 1000 km varžybų Palangoje nugalėtojas , „Ironman“ dalyvis

– Donatas Montvydas – dainininkas ir dainų autorius, „Lietuvos balsas“ mokytojas, „Eurovizijos“ dainų konkurso dalyvis, užėmęs 9-ąją vietą

– Vitoldas Milius – daugkartinis pasaulio rekordininkas kelionėse, „Autobild“ redaktorius

– Darius Vaičiulis – 5 kartus „Dakaro ralio“ dalyvis, įkopęs į visų žemynų aukščiausias viršukalnes 

– Tadas Jeršovas – keliautojas, užkopęs į aukščiausius pietų ir šiaurės Amerikos kalnus ir ne sykį kopęs į Himalajų viršūnes

– Justas Grendelis – vandens ir motociklų sporto entuziastas, „Autojuta Vilnius“ vadovas

Jau pirmąją „Cupra Experience“ dieną kelionės dalyviams teko patirti savo pirmus kartus. Štai Donatas Montvydas pirmą kartą gyvenime ryžosi nusileisti virve žemyn iš maždaug 20 metrų aukščio apžvalgos bokšto, stūksančio ant aukščiausios vietos Lietuvos Respublikoje – Aukštojo kalno, iškilusio 293,84 metrų virš Baltijos jūros lygio.

„Kol stovėjau ant žemės ir stebėjau, kaip nuo apžvalgos bokšto leidžiasi Darius Vaičiulis bei Tadas Jeršovas, juokiausi bei buvau linksmas, tačiau visa tai išgaravo, kuomet leistis virve žemyn atėjo mano eilė. Rankos drebėjo, kojos taip. Nesinorėjo visiškai pasileisti. Tačiau vis tik ryžausi eiti, tiksliau leistis žemyn šiuo keliu. Džiaugiuosi įveikęs šią netikėtai atsiradusią baimę ir išbandęs šį tą naujo“, – kalbėjo Donatas Montvydas.

Vėliau „Cupra Experience“ kelionės maršrutas nuo kelio persikėlė į vandenį ir driekėsi itin srauniomis pavasarėjančiomis Dzūkijos upėmis, kuriose po žiemos buvo begalė natūraliai susiformavusių kliūčių – privirtusių medžių, tad teisingo kelio pasirinkimas buvo kritinis „Cupra Experience“ dalyviams! Palikę visus keturis, po 310 arklio galių generuojančius, padidinto pravažumo „Cupra Formentor“ automobilius ir sėdę į baidares jie pradėjo varžytuves, kas greičiau, panaudojant dviejų žmonių galią mosuoti irklais, įveiks sunkius medžių labirintus. Visiems teko spręsti netradicinius rebusus, pasirenkant optimaliausią kelią ir neretai savo kailiu pajusti stingdančiai vėsų Dzūkijos upių vandenį.

Dvi su puse valandos keliavę upės keliu, nuotykių ištroškęs, supermeno kostiumą dėvėjęs Darius Vaičiulis bei Justas Grendelis ryžosi šuoliui nuo tilto į dar neįšilusį sraunios upės vandenį.

Toliau maršrutas driekėsi Druskininkų apylinkėse vingiuojančiais klasikiniais automobilių ralio greičio ruožais, kuriuose varžosi ne tik greičiausi Lietuvos lenktynininkai, bet 2014 metais būtent tose pačiose vietose milžiniškais greičiais skriejo ir patys greičiausi Pasaulio ralio čempionato (WRC) lenktynininkai, legendiniam ralio karavanui trumpam užsukus į mūsų šalį.

Čia Vytautas Švedas dalinosi per eilę metų sukaupta patirtimi ralio trasose ir kartu su Dakaro ralio šturmanu Dariumi Vaičiuliu, tapusiu ir „Cupra Experience“ lenktynių navigatoriumi, lygino trasas bei specifiką su smėlėtais Pietų Amerikos, Afrikos ir Azijos paviršiais.

Marijampolė. Šakiai. Jurbarkas. Ir galiausiai – pirmos dienos nakvynės stotelėje Tauragėje užbaigė pirmąją „Cupra Experience“ kelionės aplink Lietuvą dieną.

O dienos vyšnia ant torto „Cupra Experience“ dalyviams tapo nakvynė dešimt metrų aukštyje iškilusiuose nameliuose medžiuose, Vakarų Lietuvoje. Čia jie gyveno be elektros ir kitų gyvenimiškų patogumų, visiškai susilieję su gamta.

„Džiugu, kad automobiliai gali suvienyti žmones vienam tikslui, pagyvinti gyvenimą, atrasti naujus pomėgius, naujas pažintis bei naujus kelius. „Cupra Formentor“ iš išorės atrodo itin sportiškas, dinamiškas, šiek tiek agresyvus, žinantis, ko nori – taip galėčiau apibūdinti ir visus šios kelionės bendražygius, kurie nebijo naujų iššūkių bei yra nusiteikę eiti kartu pačiais įvairiausiais, kartais net per savo baimes priverčiančiais perlipti keliais“,- pirmąją dieną apibendrino Vytautas Švedas.

Antrosios kelionės dienos rytas visiems keliauninkams prasidėjo 10 km žygiu link Rambyno kalno, o vėliau jų lauks ekstremalūs potyriai slidžių dangų autodrome, nenuspėjamas bekelės ruožas Naujosios Akmenės klinčių karjere bei kiti nuotykiai.