Lietuvos rinkoje pasirodė naujasis „CUPRA Leon“

Naujasis „CUPRA Leon“ į kompaktiškų, bet galingų automobilių segmentą atneša visą eilę naujų technologijų ir savybių. 

Šis nepaprastai įspūdingas pirmasis „Leon“ modelis su CUPRA ženklu neišvengiamai nustatys naujus  standartus tiek penkiaduriams hečbekams, tiek sportiškiems universalams.  

Progresyvus dizainas, didelis galingų jėgos agregatų pasirinkimas, aukščiausio lygio susietumas ir visa  eilė saugos sistemų pabrėžia, kad šis automobilis ne tik įkūnija CUPRA vertybes, bet ir įveikia  šiuolaikinės galingų automobilių eros keliamus iššūkius.  

„Geriausiai parduodamame modelyje (per ketverius metus buvo parduota daugiau nei 50 000 naujos  kartos automobilių) sujungti pagrindiniai svarbiausi šios markės elementai: dizainas, galia ir dinamika“,  sako CUPRA generalinis direktorius Wayne Griffiths. „Liūtų (Leon) karalius – tai automobilis, kuris  padės mums užkariauti pačių išrankiausių automobilių entuziastų širdis, auginti prekės ženklą ir  praplėsti potencialių pirkėjų ratą“.  

„CUPRA Leon“ skirtas ieškantiems greičio ir galios, naujos markės dvasios ir vairavimo malonumo,“  sako įmonės „CUPRA Baltics“ marketingo vadovė Kerli Maro.  

„Šioje prestižinėje vietoje atsiradome ne tik dėl fantastiško CUPRA technologijų paketo, bet ir dėl  „CUPRA Leon“ kūrusios komandos entuziazmo ir atsidavimo“.  

Dizainerių ir konstruktorių komanda ant „Volkswagen“ grupės modulinės platformos „MQB Evo“ su  pradiniu technologijų rinkiniu sugebėjo sukurti automobilį, turintį visus būtinus CUPRA bruožus.  Su dviejų tipų kėbulu (penkiaduris hečbekas ir sportinis universalas) „CUPRA Leon“ užsitikrina  platesnės auditorijos palankumą,– pirkėjams nereikia aukoti galios, komforto ar praktiškumo  pasirinkus savo gyvenimo būdui priimtinesnį kėbulą.  

Aukšto lygio standartinė įranga, įskaitant priekinius ir galinius žibintus su šviesos diodais, sportines  priekines sėdynes (su lenktais šonais), dinamišką važiuoklės valdymą, automatinę pastovaus greičio  palaikymo sistemą, skaitmeninį prietaisų skydelį ir navigacijos sistemą su 10-ies colių ekranu ir ne tik,  suteikia šiam automobiliui puikią vertę tarp konkuruojančių sportiškų ir galingų automobilių. 

Itin pažangūs šio naujausio modelio jėgos agregatai, dinamiškos važiuoklės technologijos, elegantiškas  sportiškumo bei rafinuotumo derinys salono ir kėbulo dizaine kuria unikalią vairavimo patirtį ir dar  labiau sustiprina CUPRA prekinį ženklą. Pridėjus susietumo ir skaitmenizacijos kuriamą vartotojo  patirtį bei pažangiausias pagalbos vairuotojui sistemas, „CUPRA Leon“ tampa vienu patraukliausių  automobilių savo segmente.  

Pradžioje modeliuose su abiejų tipų kėbulais bus 2 litrų 300 AG benzininis variklis su turbo kompresoriumi, priekiniai varantieji ratai ir 7 laipsnių automatinė pavarų dėžė. Modeliuose su  universalo kėbulu bus ir 310 AG variklis, 4 ratų pavara ir 7 laipsnių automatinė pavarų dėžė, padedanti  automobiliui įsibėgėti iki 100 km/val. per 4,9 sekundės. Vėliau jėgos agregatus papildys pigesnis 245  AG variantas. 

Galia ir sukimo momentas – tai tik keli išskirtiniai „CUPRA Leon“ bruožai. Be to, tai vienas iš saugiausių  CUPRA prekių ženklu žymimų automobilių su itin pažangiomis pagalbos vairuotojui sistemomis,  apsaugančiomis keleivius nuo avarijų greitkelyje, mieste ir netgi išvažiuojant iš stovėjimo vietos.  

„CUPRA Leon“ ne tik puikiai pasirodys kelyje, bet suteiks aukščiausio lygio ryšį ir susietumą, svarbų vis  labiau skaitmenizuotame mūsų pasaulyje. Su „CUPRA Leon“ kelyje būsite visada prisijungęs, nes čia  yra viskas nuo išmaniojo įrenginio perkėlimo į automobilio saloną iki naudojimosi konkrečiam automobiliui skirtomis internetinėmis paslaugomis. 

Visas prekinio ženklo vertybes išreiškiančio naujojo „CUPRA Leon“ misija – stiprinti CUPRA ženklo  pozicijas rinkoje ir supažindinti su juo kuo didesnį pirkėjų ratą.  

„CUPRA Leon“ sukurtas, sukonstruotas ir pagamintas Ispanijos mieste Martorell.  

„CUPRA Leon“ kaina prasideda nuo 31 700 eurų. 

„CUPRA Leon“ laukia savo klientų CUPRA atstovybėje Vilniuje, kur automobiliai jau paruošti  bandomajam važiavimui. 

Techniniai duomenys 

CUPRA Leon 2.0 TSI 300 AG 7-DSG (5 durų hečbekas)

Variklio tipas TSI – benzininis tiesioginio įpurškimo su turbo kompresoriumi
Variklio tūris 1984 cm3
Galia 221 kW / 300 AG
Didžiausias sukimo momentas 400 Nm
Pavarų dėžė / pavara Automatinė (7 laipsnių DSG) / priekinių ratų pavara
0 – 100 km/ val. 5.7 sek.
Didžiausias greitis 250 km/val.
Degalų sąnaudos (l/100km) 7,4 – 7,9 (WLTP)
CO2 emisija (g/km) 168 – 179 (WLTP)
Pakaba Priekyje – nepriklausoma „McPherson“ Gale – daugiasvirtė
Amortizatoriai Reguliuojami
Vairas R-EPS su greičiu susietas vairo stiprintuvo valdymas  (reguliuojamas)

CUPRA Leon 310 AG 7-DSG 4Drive (Sportinis universalas)

Variklio tipas TSI – benzininis tiesioginio įpurškimo su turbo kompresoriumi
Variklio tūris 1984 cm3
Galia 228 kW / 310 AG
Didžiausias sukimo momentas 400 Nm
Pavarų dėžė / pavara Automatinė (7 laipsnių DSG) / visų ratų pavara (4 ratais  varomas)
0 – 100 km/ val. 4.9 sek.
Didžiausias greitis 250 km/val.
Degalų sąnaudos (l/100km) 8,1 – 8,6 (WLTP)
CO2 emisija (g/km) 183 – 196 (WLTP)
Pakaba Priekyje – nepriklausoma „McPherson“ Gale – daugiasvirtė
Amortizatoriai Automatiniai
Vairas R-EPS su greičiu susietas vairo stiprintuvo valdymas  (reguliuojamas)