KTK startuoja Drifto komanda su Pauliumi Petraičiu priešakyje

Kauno technikos kolegija (KTK) imasi dar vieno ambicingo projekto ir kuria studentišką drift’o komandą, kuriai vadovaus ir visiems šonaslydžio gerbėjams gerai pažįstamas Paulius Petraitis, rašoma pranešime. 

Paulius Petraitis yra gerai žinomas drifto bendruomenėje. Šonaslydžio entuziastas šiame sporte yra jau daugiau nei 6-erius metus. Vyriškis taip pat domisi ir sportinių automobilių ruošimu, tad norėdamas pagerinti žinias, papildyti teorinį bagažą ir praplėsti praktinių įgūdžių spektrą, prisijungė prie KTK Automobilių techninio eksploatavimo studijų programos ir šiemet baigs jau pirmąjį kursą.

Studijuojant kolegijoje, Pauliui kilo mintis, kad savo aistra galėtų pasidalinti ir su kitais autosporto entuziastais, kurių KTK tikrai netrūksta.

„Mane sužavėjo, kad KTK turėjo būtent sportinių automobilių ruošimo specializaciją, todėl nusprendžiau pasirinkti šias studijas. Būdamas čia supratau, kad galiu rasti bendraminčių. Čia yra tokių, kurie jau dabar užsiima drift‘u bei tokių, kurie norėtų, bet neturi finansinių galimybių ar nedrįsta žengti pirmo žingsnio. 

Tad ši komanda kaip tik ir leis tobulėti kartu, nedaryti ir nekartoti klaidų, kurias aš jau praėjau ir kasdien džiaugtis visų bendra aistra – drift‘u.

Tikiuosi, kad dar šį sezoną spėsite išvysti drift‘o arenoje ir KTK vėliavą“, – planus pristato P. Petraitis. 

Pats Paulius autosporte atsidūrė labai senai ir jo kelionė prasidėjo dar mokyklos būrelyje su kartingais, o vėliau sekė Kėdainių aerodromas ir drag‘as.

„Mokykloje lankiau kartingų būrelį. Viskas prasidėjo nuo to, kad pirmiausia gavome didelę dėžę su detalėmis ir viską turėjome pasidaryti patys. Pusę metų rinkome ir remontavome kartingus. Tada vieną kartą išvažiavome pasivažinėti ir po to kažkodėl būrelis užsidarė. Tad su kartingais važinėti teko nedaug.

Taip pat badžiau slalomą, vėliau laukė drag’as. Toms lenktynėms buvau nusipirkęs BMW 2,5 l su LSD reduktoriumi. Tada draugas pasiūlė parduoti šį automobilį, nusipirkti BMW E46 iš Jungtinės Karalystės, užvirinti reduktorių ir paruošti mašiną drift‘ui. Neilgai trukus taip ir padariau bei atsidūriau šonaslidyje. 

Tiesą pasakius, drift’as užkabino tada, kai išpiešiau pirmas tris „aštunkes“ iš eilės. Nuo to laiko jis manęs nebepaleidžia“, – sako jis.

Pirmieji žingsniai autosporte įprastai visada būna garaže, tobulinant ir ruošiant automobilį. Tad šiame sporte norintiems save išbandyti jaunuoliams, Paulius pirmiausia pataria apsispręsti ir tik tvirtai žinant investuoti daugiau. 

„Visada sakau, kad reikia apsispręsti ne 100 procentų, o 1000, nes kai lendi į šią veiklą, kelio atgal jau nėra. Siūlau ne investuoti patiems į mašinas, o pirmiau išbandyti drift’o mokyklas, ieškoti bendraminčių ir, tik supratus, kad šis sportas jums, pirkti automobilį ir pradėti į jį investuoti savo laiką ir pinigus. 

Viena iš tokių vietų ir bus mūsų kuriama nauja komanda. “, – tikina P. Petraitis.