Naujasis kompaktiškas SUV „Mercedes-Benz EQA“ atvyko į Lietuvą

„Mercedes-Benz“ elektrifikuotų ir visiškai elektrinių modelių gamą papildė prieš kelis mėnesius pristatytas kompaktiškas SUV elektromobilis EQA. Naujais ir išskirtiniais dizaino elementais aprūpintas modelis pasižymi ne tik prabanga, tačiau ir sportiškumu bei plačiomis individualizavimo galimybėmis. EQA jau galima ne tik užsisakyti, bet ir išbandyti visuose Lietuvoje esančiuose „Veho Lietuva“ salonuose, rašoma pranešime.

Modelis – kiekvieno norams

Šiuo metu gamintojas siūlo EQA 250 modelį, kurio elektros variklis generuoja 140 kW galią, o jo suvartojamos elektros energijos kiekis važiuojant mišriomis sąlygomis siekia 15,7 kWh/100 km. 

EQA modelių šeima bus didesnė. Klientai galės rinktis iš versijų, generuojančių nuo 140 kW iki daugiau nei 200 kW galią ir turinčių visų varančiųjų ratų pavarą. Tiems, kam ypač svarbus nuvažiuojamas atstumas, bus skirta speciali versija, kuri viena įkrova galės įveikti daugiau nei 500 kilometrų (pagal WLTP).

Kuriant naująjį EQA didelis dėmesys buvo skirtas būtent klientų poreikiams, todėl elektromobilis jau standartinėje įrangoje turi aukštos kokybės LED žibintus su automatine tolimųjų šviesų perjungimo sistema, „Easy-Pack“ elektra valdomą bagažinės dangtį, 18 colių lengvojo lydinio ratlankius, 64 spalvų interjero apšvietimą bei patogias sėdynes su reguliuojama juosmens atrama.

Siekiant užtikrinti patogumą vairuojant, EQA yra aprūpintas oda aptrauktu sportiniu daugiafunkciniu vairu, geresnę apžvalgą manevruojant užtikrinančia galinio vaizdo kamera, intuityviai valdoma informacijos ir pramogų sistema MBUX („Mercedes-Benz User Experience“) bei navigacija su „Electric Intelligence“ sistema.

Dar daugiau išskirtinumo

Automobilio išskirtinumą taip pat pabrėžia išorės apdailos detalės bei „Electric Art“ ir „Edition 1“ versijos, kurios atspindi ne tik galimas pasirinkti kėbulo spalvas, tačiau ir interjero elementų, būdingų tik „Mercedes-EQ“ serijos modeliams, pasirinkimo galimybes.

„Electric Art“ modelio versija papildyta rafinuotomis rožinio aukso atspalvio apdailos detalėmis. Šis atspalvis naudojamas tiek pabrėžiant prabangų sėdynių dizainą, tiek ortakiuose, o šią įrangos liniją papildo specialūs 18 colių lengvojo lydinio ratlankiai. 

Norintys dar didesnio išskirtinumo galės užsisakyti „Edition 1“ versiją, kurios tamsūs interjero ir eksterjero elementai derinami su AMG kėbulo apdailomis. Šios versijos modelio sportiškumą dar labiau išryškina 20 colių ratlankiai, o prabangą automobilio viduje užtikrina elektrifikaciją pabrėžiančios sėdynėse ir durelių apdailose naudojamos dekoratyvinės mėlynos siūlės, kurias papildo foninis salono apšvietimas.

Dar paprasčiau pritaikyti savo poreikiams

Nors „Mercedes-EQ“ siūlo išties plačias pasirinkimo galimybes, siekdamas užtikrinti dar didesnį patogumą klientams, gamintojas išanalizavo dažniausiai pasikartojančius vairuotojų pasirinkimus ir parengė 3 įvairiems poreikiams pritaikytus įrangos paketus.

Pasirinkus „Advanced“ paketą, EQA komplektacija bus papildyta įvairiomis komforto ir saugos sistemomis: įspėjimo apie judėjimą nematomoje zonoje asistentu, dviem 10,25 colių ekranais, automatiškai užsilenkiančiais veidrodėliais ir „Parking“ pagalbos sistemų paketu su galinio vaizdo kamera.

Norintiems dar daugiau inovacijų, „Mercedes-EQ“ paruošė „Advanced Plus“ paketą, kuris „Advanced“ įrangą papildo dar didesnėmis komforto įrangos galimybėmis: „Keyless-Go“ berakte sistema, „Thermotronic“ dviejų zonų automatine klimato kontrole, aukšto lygio garso sistema ir belaidžio išmaniojo telefono įkrovimo galimybe.

Pasirinkusieji aukščiausio lygio „Premium“ paketą, įskaitant jau anksčiau minėtų paketų įrangą, savo automobiliuose galės džiaugtis panoraminiu stoglangiu, „Burmester®“ erdvinio garso sistema ir „Parking“ pagalbos sistemų paketu su 360 laipsnių vaizdą aplink automobilį atkuriančiomis kameromis.

Naujasis „Mercedes-Benz EQA“ gaminamas Vokietijoje. Jį užsakyti ir išbandyti galima jau dabar Lietuvoje esančiuose autorizuoto „Mercedes-Benz“ atstovo „Veho Lietuva“ salonuose.