„Mercedes-Benz” pristato koncepcinį EQT – elektromobilį, kuris išsiskiria erdvumu

„Mercedes-Benz“ plečia prestižinių, naujos T klasės vienatūrių elektromobilių segmentą. Naujasis koncepcinis EQT, pasak gamintojų, puikiai atitinka kiekvienos gausesnės šeimos ar žmonių, mėgstančių aktyvų sportą ir poilsį, poreikius. Rinkai jį tikimasi pristatyti jau 2022 metais, rašoma pranešime.

Šis automobilis turi erdvų bagažo skyrių ir gali talpinti iki septynių keleivių. Visa tai įgyvendinta, neatsisakant išskirtinio „Mercedes“ dizaino ir požiūrio į aukščiausios klasės komfortą, funkcionalumą bei saugumą. Be to, EQT koncepcija pabrėžia išskirtinį elektrinių transporto priemonių važiavimo malonumą.        

„EQT prototipas rodo, kad elektromobiliai gali atitikti skirtingų visuomenės grupių poreikius. Jis pritaikytas žmonėms, kuriems reikia erdvės ir universalumo, tačiau nesinori atsisakyti komforto ar stiliaus. EQT sustiprins „Mercedes-Benz” lyderystę elektromobilių rinkoje“, – sako oficialaus „Mercedes-Benz“ atstovo Lietuvoje „Veho Lietuva“ pardavimų ir rinkodaros vadovas Karen Nalbandian.

Automobilis išsiskiria subalansuotomis proporcijomis ir paviršiaus dizainu: tipiškas juodas priekinis skydas su šviesos diodų žibintais tolygiai apgaubia variklį ir spindi lyg žvaigždynas. Skirtingo dydžio žvaigždės, kurios sukuria 3D efektą per visą automobilio priekį, 21 colio lengvojo lydinio ratlankiai, blizgantis panoraminis stogas ir bagažinės dugne kraunama elektrinė riedlentė – visa tai padaro koncepcinį EQT išties unikaliu. Nepamirštas ir išskirtiniu elektrinių „Mercedes“ automobilių bruožas: ištisinė šviesų juosta priekyje ir gale. 

Automobilio vidus taip pat pasižymi išskirtiniu apšvietimu bei elegantišku juodos ir baltos spalvos kontrastu. Sėdynės aptrauktos baltos spalvos „Nappa“ oda. 

„Mercedes-Benz” taip pat akcentuoja, kad koncepciniame EQT automobilyje įrengta unikali MBUX (angl. Mercedes-Benz User Experience) informacinė ir pramogų sistema. Ji gali būti valdoma ir balsu, be to nuolat mokosi dirbtinio intelekto pagalba. Sistema ne tik atlieka šiuolaikinės navigacijos funkcijas, seka artimiausias įkrovimo vietas, naujausią informaciją apie orus, eismo sąlygas, bet ir gali numatyti, ką vairuotojas nori daryti. Pavyzdžiui, jei kažkas kiekvieną penktadienį pakeliui namo skambina konkrečiam adresatui, sistema pasiūlo jo telefono numerį ekrane tą savaitės dieną.  

EQT planuojama gaminti su slankiojančiomis durimis, kurios plačiai atsidaro, kad be vargo būtų galima pasiekti visas trečioje eilėje esančias sėdynes. Jei reikia daugiau erdvės, šias sėdynes galima sulankstyti ar visiškai išimti. Tada bagažinėje tikrai tilps net ir didžiausias vaikiškas vežimėlis, gyvūnų narvas, laisvalaikio įranga ar sporto inventorius. Antroje eilėje gali būti sumontuotos trys vaikų automobilinės kėdutės viena šalia kitos.

EQT elektromobilį rinkai „Mercedes-Benz” planuoja pristatyti kitais metais. Jis papildys vienatūrių automobilių asortimentą drauge su komercijai skirtu ir šiemet premjeros laukiančiu elektromobiliu „Citan“.