Elektromobiliai užkariauja naujas sritis: „Mercedes-Benz” pristato šeimai skirtą visureigį

„Mercedes-Benz“ plečia anglies dvideginio požiūriu neutralių automobilių gamą ir pristato elektromobilį EQB, rašoma pranešime. Tikimasi, kad aplinkai draugiškas, charakteringą dizainą išlaikęs ir septyniems keleiviams pritaikytas kompaktiškas SUV visų pirma sudomins šeimas.

EQB buvo pristatytas balandį vykusioje Šanchajaus automobilių parodoje, pačioje kitų metų pradžioje atvyks ir į Lietuvą. Tai yra trečiasis šiais metais pristatytas visiškai elektrinis „Mercedes-Benz“ automobilis.

„Netrukus nuo surinkimo konvejerio pradėsiantis riedėti kompaktinis visureigis EQB yra didelis žingsnis ne tik „Mercedes-Benz“ istorijoje, bet ir visoje elektromobilių rinkoje. Pagaliau technologijų pažanga leidžia mums komfortiškai mėgautis tvariu ir gamtai draugišku vairavimo malonumu visa didele šeima“, – sako oficialaus „Mercedes-Benz“ atstovo Lietuvoje „Veho Lietuva“ pardavimo ir rinkodaros vadovas Karenas Nalbandianas.

EQB seriją sudaro modeliai su priekiniais ar visais varančiais ratais. Visų modelių baterijų talpa prasideda nuo 66,5 kWh, o kai kurių modelių galia siekia daugiau nei 200 kW. 

Pavyzdžiui, EQB 350 4MATIC visiškai pakrauta baterija įveikia iki 478 kilometrų, suvartodamas 16,2 kWh/100 km (įvertinta pagal NEDC metodiką). Planuojama pristatyti ir modelį, galintį įveikti ypač didelius atstumus.

EQB baterijų pakrovimas trunka nuo kiek daugiau nei pusvalandžio, o integruota atsiskaitymo sistema „Mercedes me Charge“ leidžia pasinaudoti daugiau nei 200 tūkstančių viešųjų įkrovimo stotelių Europoje, kuriose yra teikiama „žalia” energija.

„Mercedes-Benz” akcentuoja, kad tai yra vienas pirmųjų šeimai pritaikytų elektromobilių rinkoje. Ant kompaktiško visureigio GLB bazės sukonstruotas EQB pasižymi erdviu ir lengvai modifikuojamu salonu bei trimis sėdynių eilėmis, kuriose gali tilpti septyni žmonės. Net keturios kėdės yra pritaikytos vežti vaikams ir turi laikiklius, atitinkančius ISOFIX standartą. Nepaisant atstovavimo kompaktiško visureigio klasei, EQB bagažinė yra itin erdvi: be trečiosios sėdynių eilės, jos tūris siekia 1710 litrų.

EQB taip pat išlaikys charakteringus „Mercedes-Benz” dizaino elementus kaip išraiškingos priekinės grotelės, ir pratęs elelktromobilių EQ naujoves, pavyzdžiui, ištisinę šviesų juostą automobilio priekyje bei gale. Nauji kėbulo dizaino sprendimai taip pat prisideda prie žemo oro pasipriešinimo koeficiento (Cd – 0,28) bei mažesnio energijos suvartojimo.

Šios serijos modeliuose montuojama standartinė navigacija su „Electric Intelligence“ apskaičiuoja optimalų maršrutą ir, jeigu reikia, įkrovimo sustojimus, atsižvelgdama į vietovės topografiją, oro ir eismo sąlygas, taip pat asmeninį vairavimo stilių. Planuodama įkrovimo sustojimus maršrute, sistema taip pat paruošia geriausią baterijos temperatūrą krovai.

EQB yra vienas iš keturių elektromobilių, kuriuos „Mercedes-Benz“ pristato šiais metais. Vertinama, kad 2021 m. elektrinių ir hibridinių automobilių dalis išaugs iki 13 proc. visų parduodamų automobilių, praėjusiais metais ji sudarė 7,4 procentus.