„Plytinės“ kartodromo trasoje – vaikų globos namų auklėtiniai

Tradicinį, jau antrą dešimtmetį gyvuojantį Nepriklausomybės akto signataro Egidijaus Bičkausko kartingų turnyrą, skirtą tarptautinei vaikų gynimo dienai, pamėgo ne tik globos namų auklėtiniai ar jų vadovai, bet ir daugelis neabejingų, remiančių renginį, rašoma pranešime.

Savaitgalį startavo jau tryliktasis signataro E. Bičkausko inicijuotas turnyras, kurį padeda surengti Plytinės kartodromas, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga ir Vilniaus m. savivaldybė.

Šis renginys vyksta panašiomis sąlygomis kaip ir pernai, todėl į jo atidarymą pakviestos tik penkių vaikų globos įstaigų komandos. Turnyras tęsis iki rugpjūčio pradžios, o finalines kovas organizatoriai numatę surengti paskutiniojo vasaros mėnesio 29 d.

Toks renginio formatas pasirinktas siekiant išvengti didesnio žmonių susibūrimo ir papildomų kontaktų. Todėl „Plytinės“ kartodrome pagal iš anksto sudarytą grafiką tą pačią dieną rungsis tik kelių arba vienų globos namų įvairių amžiaus grupių auklėtiniai, susitinkantys kasdien.

„Dėkodamas nuolatiniams pagalbininkams džiaugiuosi, jog nepaisant nelengvų sąlygų tradicinis kartingo turnyras vyksta, kasmet susilaukdamas vis didesnio vaikų globos namų auklėtinių, kurių dažnam jis tampa bene vienintele, labiausia laukiama švente metuose, dėmesio, – atidarymas renginį kalbėjo jo iniciatorius, Nepriklausomybės akto signataras E. Bičkauskas. – Tikiu turnyro sėkme ir kad šiemetinis, kaip ir pernykštis, vykstantis pagal analogiškas taisykles, pasiteisins pradžiugindamas nemenką būrį jo dalyvių“.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė, linkėdama vaikams atkaklios, azartiškos kovos ir kuo geriausių įspūdžių „Plytinės“ kartodromo trasoje, su gimtadieniu pasveikino ir renginio iniciatorių E. Bičkauską.   

Šiandien dar ne iki galo aišku, kiek dalyvių šiemet čia gaus kovinį krikštą. Tačiau niekas neabejoja, jog turnyras nepaliks abejingų, o jaunųjų lenktynininkų draugai iki užkimimo šauks ragindami bičiulius drąsiai spausti akceleratoriaus pedalą. 

„Tradiciniame signataro E. Bičkausko kartingo turnyre šiemet, kaip ir pernai, varžysis šalies vaikų globos namų komandos, kurių kiekvieną gali sudaryti ne daugiau penkių vaikų ir kurie varžysis penkiose klasėse : 7-12, 13-14 ir 15-16 metų berniukai bei 7-14 ir 15-16 metų mergaitės“, – kviesdamas pirmuosius dalyvius prie starto linijos sakė „Plytinės“ kartodromo direktorius Darius Jonušis. 

Pradėti savaitgalį vykusį turnyrą patikėta pernykščiams jo nugalėtojams bei prizininkams ir dviem sostinės vaikų ir jaunimo dienos centro „Mūsų nameliai“ komandoms. 

Daugumai auklėtinių tai nebuvo pirmoji pažintis su kartingu ir trasa, tad debiutinės atrankos varžybos pasižymėjo geru tempu ir atkaklia kova, po kurios nestigo nei pergalės šūksnių, nei karčių apmaudo ašarų. 

15-16 metų merginų grupėje nugalėtoja tapo Kaišiadorių rajono Paparčių šv. Juozapo šeimos namų atstovė Agnė Biriukaitytė, trasą nuvažiavusi per 49,194 sek. Jos rezultato nepavyko pagerinti nė vienai draugei ir varžovei.   

Bendruomeninių vaikų globos namų „Atsigręžk į vaikus“ ekipos narė Gabija Mockevičiūtė, įveikusi trasą per 53,712 sek., džiaugėsi pergale 7-14 metų mergaičių grupėje.

15-16 metų vaikinų grupėje nugalėjo geriausią tarp visų varžovų – 46,945 sek. – rezultatą pasiekęs kaišiadoriškis Laurynas Ramanauskas, o 13-14 metų grupėje pergalė atiteko „Atsigręžk į vaikus“ komandos atstovui, vilniečiui Rokui Kunigėliui (52,118 sek.). 

Beje, šioje grupėje vyko bene atkakliausia kova, nes prizininkus ir nugalėtoją skyrė tik sekundės dalys.  

Jauniausiųjų, 7-12 metų berniukų grupėje dominavo Tauragės šeimos gerovės centro auklėtinis Emyras Sprainys, trasoje sugaišęs 53,735 sek. 

Šventiškai nusiteikę tradicinio turnyro organizatoriai greičiausius kvalifikacijos dalyvius pakvietė dar kartą išmėginti jėgas atskirose mini varžybose, kurios nebuvo numatytos ir  kuriose sėkmė nenusisuko nuo pripažintų favoritų. 

Abiejų mergaičių grupių varžybas laimėjo kvalifikacinių lyderės G. Mockevičiūtė ir A. Biriukaitytė. Jomis pasekė ir pergalę atrankoje šventęs 7-12 metų berniukų grupės lyderis  E. Sprainys.

Tik 13-14 ir 15-16 metų vaikinų grupėse triumfavo kiti. Pirmojoje – Ramūnas Biekša iš „Mūsų namelių“, o antrojoje – Irmantas Kaniauskis iš Tauragės šeimos gerovės centro. 

Tauragiškiai, surinkę 77 taškus, šventė pergalę ir komandinėje įskaitoje. 

Nugalėtojams pralaimėję 3 taškus antri liko Paparčių šv. Juozapo šeimos namų, o trečioje „Mūsų namelių“ komandos atstovai, pelnę 71 tašką. 

„Tokie turnyrai, kaip jau 13-tą kartą startavęs signataro E. Bičkausko, nepaprastai reikalingi vaikams, juose ugdantys atkaklios, teisingos ir garbingos kovos įgūdžius, praplečiantys jų  akiratį, – kalbėjo „Atsigręžk į vaikus“ bendruomeninių vaikų globos namų socialinio darbuotojo padėjėjas Vitalijus Paškevičius. – Kartu su vaikais džiaugiuosi, kad jo rengėjams šiuo nelengvu metu užtenka kantrybės bei užsispyrimo ir tokie renginiai vyksta“. 

Užkopti ant aukščiausiojo nugalėtojų pakylos laiptelio Paparčių šv. Juozapo šeimos namų auklėtinei Rasai Marijai Grinkevičiūtei šįkart nepavyko, tačiau ji pernelyg neliūdėjo.

„Šiame turnyre dalyvauju jau trečią kartą ir dalyvausiu tiek, kiek tik kvies, – kalbėjo pernai turnyro trečiąja prizininke tapusi Rasa Marija. – Šių išvykų į Vilnių visada nekantriai laukiu ir joms kruopščiai rengiuosi. Tai kur kas prasmingiau ir įdomiau, nei pasivaikščiojimai su drauge. Juk čia gali įrodyti sau ir varžovėms, ko esi verta ir ką dar privalai tobulinti“.