3 patarimai renkantis vasarines padangas

Teisingas automobilio padangų pasirinkimas gali padėti apsaugoti nuo nelaimingų atsitikimų save ir kitus eismo dalyvius. Pastebima, jog žiemines padangas žmonės linkę rinktis atidžiau, daugiau dėmesio skiria jų parametrams, o štai vasarines renkasi kur kas atsainiau. Tačiau specialistai sako, kad tiek žieminių, tiek vasarinių padangų kokybė yra vienodai svarbi. 

Tiesa, kad žiemą eismo sąlygos yra kur kas sudėtingesnės, ir dėl to ženkliai padidėja nelaimingų atsitikimų ir avarijų rizika. Tačiau vasarą nereikėtų nuvertinti lietaus ir šlapios dangos keliamų grėsmių eismo dalyvių saugumui. Taigi, keletas svarbių patarimų, kuriais vadovaujantis galima išsirinkti padangas, atitinkančias geriausią kainos ir kokybės santykį.

Atkreipkite dėmesį į keletą svarbių padangos parametrų: stabdymo kelią esant šlapiai ir sausai kelio dangai, triukšmo lygį, degalų sąnaudas. 

  1. Sukibimas su šlapia danga arba stabdymo kelias esant šlapiai kelio dangai yra itin aktualus parametras ne tik žiemos, bet ir vasaros metu. Šis parametras yra žymimas raidėmis nuo A iki G, kuomet A žymi minimalų stabdymo kelią, o G – prasčiausią sukibimą su šlapia danga. Verta žinoti, kad lengviesiems automobiliams žemiausias galimas indeksas yra F, kadangi D ir G jiems nėra taikomas. 
  2. Triukšmo lygį nusako matavimo vienetai decibelai (dB), o ženklinime garso lygį atspindi garsiakalbio ikonėlė su bangelių skaičiumi. Viena bangelė – tylios, keliams triukšmas yra 6 dB mažesnis už esamą ribą. Dvi bangelės – 3 dB mažesnis už esamą ribą ir trys bangelės – triukšmingumas atitinka esamą ribą. Galbūt šis parametras nėra toks svarbus dažniau važinėjantiems mieste. Tačiau dažnai važiuojantiems autostrada, važiuojant dideliu greičiu, keliamas triukšmas gali kelti diskomfortą.
  3. Degalų sąnaudos arba kitaip – pasipriešinimo riedėjimui rodiklis yra svarbus ne tik ekonominiu aspektu. Tai taip pat aktualu ir į atmosferą išmetamo CO2 kiekiui, kadangi kiekvienas sudegintas degalų litras padidina anglies dvideginio kiekį.

Be šių trijų parametrų, taip pat svarbi padangų pagaminimo data, kadangi padangų „galiojimo“ terminas yra 7 metai nuo pagaminimo datos. Įsitikinkite, ar įsigydami naujas padangas gavote tikrai naujas.