40-metį minintis „FIAT Ducato“ – perkamiausias Europos komercinis automobilis

1981 metais pasaulyje debiutavęs pirmasis „Fiat Ducato“ tapo perkamiausiu komerciniu automobiliu pernai, o vien keleivinių „Ducato“ šiemet per pirmus keturis mėnesius Europoje parduota – jau beveik 17 tūkst. 

Anot „Fiat Professional“ atstovybės Lietuvoje vadovo Arnoldo Ardzevičiaus, per keturis dešimtmečius „Ducato“ tapo tikru etalonu komercinių automobilių rinkoje bei sulaužė visus mitus ne tik apie komercinius automobilius, bet ir apie italų automobilių pramonės lygį.

„Tai be abejonės vienas sėkmingiausių „Fiat“ grupės kūrinių. Kokybė ir eksploatacijos kaina yra esminės savybės renkantis komercinį transportą, bet ilgaamžiškumas, kurį pavyko pasiekti italų gamintojams – stulbinantis. Lietuvos keliais važinėja net ne vienas „Ducato“, kurio rida perkopė vieną milijoną kilometrų ir panašu, kad tikrai neketina sustoti“, – sako A. Ardzevičius.

Komercinis „Ducato“ yra laikomas tikruoju flagmanu „Fiat Professional“ gamyboje, pernai jo pardavimai Europoje augo net 7,6 proc. lyginant su ankstesniais metais, o Italijos gamintojas tokiu būdu iškovojo net 20,5 proc. visų komercinių automobilių Europos rinkos, kurioje jų parduota buvo per 150 tūkst. vnt.

„Fiat Professional“ atstovybės vadovo teigimu, Lietuvoje iš viso buvo parduoti 10 tūkst. „Ducato“ automobiliai nuo jų oficialaus pristatymo rinkoje, o per pirmus penkerius šių metų mėnesius – 25 proc. daugiau nei pernai. 2021 m. per pirmus penkerius mėnesius į gatves išriedėjo 128 nauji „Ducato“ automobiliai, tuo tarpu 2020 m. – 102.

„Ducato“ gamyba buvo pradėta 1981 metais ir pirmą kartą automobiliai rinkoje pristatyti Italijoje, Atesos mieste. Šiuo metu jie yra gaminami didžiausioje komercinių automobilių gamykloje Italijoje, šalia Romos – Val di Sangro, SEVEL (Societa Europea Veicoli Leggeri) gamykloje.

Juos galima rinktis iš daugiau nei 10 tūkst. skirtingų variantų bei įsigyti 80-yje pasaulio šalių. Pirmieji „Ducato“ Lietuvą pasiekė 2000 m., juos mūsų šalyje atstovauja UAB „Autobrava“. Per 40 metų šių modelių buvo parduota daugiau nei 3 milijonai, o naujausias – pilnai elektrinis, kurio pardavimai nuo debiuto Europos rinkose perkopė kelias dešimtis tūkstančių.