II Lietuvos BMW kartingo čempionato etapas: dar vienas dalyvių rekordas, skaudžios avarijos ir visus aplenkusi mergina

Anykščiuose vyko antrasis Lietuvos BMW kartingo čempionato etapas į kurį susirinko net 166 sportininkai iš Lietuvos ir Latvijos, susirungę net 16-oje skirtingų klasių, rašoma pranešime. 

Jauniausi „Baby“ klasės dalyviai, kuriems vos po ketverius-penkerius metus, o vyriausi skaičiuoja jau penktą ar šeštą dešimtį. Lenktynių organizatoriai pakvietė veteranus, kurie lenktyniavo dar sovietmetį menančia technika „KZ2 Retro“ klasėje.

„Baby“ klasėje susirinko net trylika mažųjų sportininkų – tai dar vienas rekordas. Daugelis jų pirmą kartą sėdo prie kartingo vairo. Pagal tradiciją, visi šio važiavimo dalyviai buvo apdovanoti taurėmis.

Daug žiūrovų susižavėjimo šūksnių pelnė „KZ2 Retro“ klasės dalyviai, lenktyniavę su sovietmečio metais naudota technika. Šioje klasėje Anykščiuose kovėsi aštuoni sportininkai. Nugalėjo Kęstutis Jankauskas, antras finišavo Ričardas Gluoksnys, trečias – Saulius Antanaitis.

Daugeliui kortas sumaišė ir netikėtai prapliupęs lietus – teko greitai adaptuotis prie pasikeitusių važiavimo sąlygų. Tai sąlygojo ir nemažai incidentų. Net du kartus į trasą turėjo išvažiuoti ir greitosios pagalbos automobilis. Laimei, sportininkai nenukentėjo ir po medikų apžiūros galėjo tęsti lenktynes. 

Pirmą kartą medikai skubėjo pagelbėti latviui, kai pusfinalyje važiuojant mažiausiai 100 km/h greičiu į trasos atitvarus rėžėsi „Rotax Junior“ klasėje važiavęs Latvijos sportininkas Tomass Stolcermanis. Vėliau Tomass tęsė lenktynes ir lenktyniavo finaliniame važiavime. 

Kitą kartą greitosios pagalbos medikai skubėjo kai apvirto lietuvės Vanesos Šilkūnaitės kartingas „Mini“ klasės važiavimo metu. Paskutiniajame rate jos kartingas apvirto kai susidūrė su varžovu. Laimei, čia irgi apsieita be rimtesnių traumų. Šį važiavimą laimėjo Vanesos brolis Markas Šilkūnas – po finišo pamatęs kas nutiko, jis metė viską ir lėkė prie sesės.

Laimei, Vanesa rimtesnių traumų išvengė, o vėliau lipo ir ant nugalėtojų pakylos – „Rotax Micro“ klasėje ji užėmė antrą vietą, aplenkusi net penkiolika konkurentų ir nusileidusi tik latviui Adriansui Tionsui.

MICRO

MICRO klasėje laimėjo jaunasis Emilis Čapkauskas, antras liko Dovydas Jablonskis, trečias – Kristupas Stasionis. Kristupą treniruoja buvęs kartingo lenktynininkas Simas Juodviršis ir šis mažylis labai sparčiai progresuoja.

MINI

MINI klasėje tarp 9 sportininkų triumfavo Markas Šilkūnas. Itin dramatiškai susiklosčiusiame finale jis aplenkė Ainį Vibriantį ir Simą Baciušką. Visą važiavimą sportininkai keitėsi pozicijomis kartais per vieną ratą po kelis kartus. 

OK JUNIOR

OK „Junior“ klasėje fantastinį finalą pravažiavo Sirvydas Šimkus. Pusfinalyje jam nepasisekė – Prieš pat važiavimą iš dangaus pasipylė lietus. Tačiau dėl blogai pasirinktų padangų Sirvydas, nors startavo ir iš pirmos pozicijos, finišavo paskutinis ir finale turėjo startuoti iš rikiuotės galo. Tačiau finale atsigriebė – daug lenktynių užsienyje patirties turintis sportininkas vieną po kito lenkė varžovus ir finišavo pirmas, už savo nugaros palikęs visus konkurentus.

Antras liko Edgaras Kelmas, trečias – Tautvydas Vaškelis.

OK

Greičiausioje šiose lenktynėse OK klasėje siurprizą pateikė Andrėja Vibriantytė. Ji laimėjo ne tik kvalifikaciją, bet ir pusfinalį ir finalą ir buvo pati greičiausia šiame etape. Andrėja demonstruoja fantastišką tempą – turbūt tam įtakos turėjo ir itin intensyvus jos varžybų grafikas – ji kone kas savaitgalį lenktyniauja Italijoje, šį kartą grįžo tiesiai iš varžybų Čekijoje.

Antras šioje klasėje liko Ainis Klimavičius. Trečias – nebūdingai žemoje sau pozicijoje Jokūbas Bagdonavičius.

KZ2

KZ2 ir KZ2 „Masters“ klasių važiavime susikovė 14 dalyvių. Andrejus Apočkinas šios klasės važiavimą laimėjo antrą kartą iš eilės ir tapo vienvaldžiu čempionato lyderiu savo klasėje. Per keturiolika savo kartingo karjeros metų jis dar nėra laimėjęs Lietuvos čempiono titulo, tad šį kartą jo svajonę gali išsipildyti.

Antras liko Martynas Morkis, trečias – Vilius Reškevičius.

„Masters“ klasėje be konkurencijos važiavo Vytautas Surdokas. Dvi lenktynės Italijoje davė vaisių – Vytautas nepaliko savo konkurentams net mažiausių šansų – artimiausią, Šarūną Vaškelį, aplenkęs daugiau kaip dešimčia sekundžių. Trečioje vietoje liko Robertas Saveikis.

ART-120

Šioje klasėje Anykščiuose sulaukta tik devynių dalyvių, nors paprastai joje gausu sportininkų. Visą savaitgalį šioje klasėje dominavo Andrius Austinskas, laimėjęs tiek kvalifikaciją, tiek ir pusfinalį. Finale jis irgi nuolat pirmavo, tačiau paskutiniajame rate lūžo jo kartingo pakaba ir iki finišo likus tik dviem posūkiams nulėkė priekinis ratas. Dėl to lenktynes laimėjo Tautvydas Sviklas. Antras liko Robertas Kupčikas, trečias – Egidijus Gražys.

BRIGGS

Kartu vyko ir Briggs taurės lenktynės. 

„Briggs Mini“ klasėje iš penkių dalyvių greičiausi buvo broliai Uldukiai – nugalėjo Emilis Kristijanas, antras liko Lukas Gabrielius. Trečia vietą ant podiumo iškovojo Gustas Radavičius.

„Briggs Junior“ klasėje iš 9 dalyvių greičiausi buvo Džiugas Budrys, Luka Dubianskij ir Khalil Sodah.

„Briggs Master“ kovėsi 13 sportininkų. Nugalėjo – Mindaugas Vaičiūnas, Mantas Samulionis ir Vytenis Šnirpūnas.

Rotax Max Lithuania Challenge by Spark Energy

Šios taurės varžybose dalyviai kovėsi net šešiose klasėse. 

„Rotax Micro“ klasėje tarp 18 dalyvių šį kartą greičiausias buvo latvis Adrians Tions, aplenkęs Vilniaus etape triumfavusią Vanesą Šilkūnaitę vos trimis sekundėmis. Trečias liko Jokūbas Vaškelis.

„Rotax Mini“ klasėje susikovė net 14 sportininkų. Čia, deja, lietuvis Tomas Rudokas kopė aukščiausiai – į trečią vietą. Pirmas dvi užėmė latviai Roberts Purmalis ir Toms Strele.

„Rotax Junior“  iš dvylikos dalyvių pirmas dvi vietas taip pat užėmė latviai – Alexander Skjelten ir Edgars Vilcans. Trečias liko Laurynas Žadeika.

Įspūdingiausias savaitgalio lenktynes demonstravo jungtinis „Rotax DD2” ir DD2 “Masters” važiavimas, kuriame vienu metu kovėsi net 28 dalyviai. 

DD2 klasėje greičiausiai iš visų lėkė lietuvis Maksim Golubov. Antroje ir trečioje vietoje palikęs latvius Krists Ziders ir Krišs Jaunzemis.

„Masters“ klasėje irgi triumfavo lietuvis Mykolas Mazinas, aplenkęs du latvius Jurį Zalitį ir Armands Kančs.

Kitas Lietuvos kartingo čempionato etapas vyks liepos pirmą savaitgalį Aukštadvaryje.