Lietuvoje pradėjo veikti paslauga „MyBee“, leidžianti už naują automobilį sumokėti mobiliojoje programėlėje, o atsiimi iškart

Lietuvoje veiklą pradėjo daugiau nei metus „Modus Group“ brandinta ir kurta paslauga „MyBee“, suteikianti galimybę be ilgalaikių įsipareigojimų, didelių pradinių įnašų, banko tarpininkavimo ar popierinių sutarčių gauti naują automobilį ir atsiimti jį tuojau pat.

Pasak „MyBee“ vadovo Luko Jurkšaičio, ši paslauga – naujas požiūris į automobilio turėjimą. Novatoriška klasikinių automobilių įsigijimo alternatyva sujungia geriausius automobilio išperkamosios nuomos, nuomos ir pirkimo bruožus: suteikia finansinį lankstumą, leidžia išvengti ilgalaikių įsipareigojimų ir sudaro galimybę naują automobilį turėti iškart, negaištant laiko dokumentų tvarkymui ir nelaukiant kelias savaites ar mėnesius, kol automobilis bus pagamintas.

„Iki šiol, norėdamas turėti naują automobilį, klientas turėdavo įveikti ilgą procesą: kreiptis į automobilių pardavėją, tada į išperkamosios nuomos bendrovę, sulaukti, kol norimas automobilis bus pagamintas, apdrausti jį, išsirinkti žieminių padangų komplektą ir t. t. Tačiau laikai ir požiūris į automobilio turėjimą gerokai pasikeitė, todėl manome, kad atėjo metas naujiems automobilių įsigijimo standartams, kurie reikšmingai supaprastina procesą ir leidžia klientui turėti naują automobilį pasirinktam terminui čia ir dabar – ryte sumoki, o pietauti jau važiuoji nauju automobiliu ir nepermoki už jį, kaip standartiškai būna ilgalaikės nuomos atveju“, – sakė L. Jurkšaitis.

Viskas, ko reikia, norint pradėti naudotis naująja paslauga, – tai „CityBee“ programėlė. Užsiregistravus joje paspausti „my.“ piktogramą, išsirinkti automobilį, naudojimo laikotarpį, ridos limitą bei avanso dydį. Tuomet belieka sumokėti avansą kartu su pirmąja mėnesine įmoka ir netrukus jau galima važiuoti pasiimti pasirinkto automobilio.

Norintieji taip pat gali užsisakyti papildomas paslaugas – nuo techninės priežiūros iki pasirinkto automobilio pristatymo į namus.

„MyBee“ avanso dydis svyruoja nuo 1 000 iki 5 000 eurų, o sutarties laikotarpis gali būti nuo 6 mėnesių iki 5 metų. Šie ir kiti pasirinkimai lemia, kokia bus mėnesinė pasirinkto automobilio įmoka. Pavyzdžiui, mažiausiai kainuotų „Toyota Yaris Hybrid“, kurio mėnesinis mokėjimas po avanso užskaitymo penkerių metų terminui būtų 170,89 euro.

Kol kas „MyBee“ siūlo rinktis iš penkių automobilių markių: „Toyota“, „Volkswagen“, „Peugeot“, „Nissan“ ir „Škoda“. Pasak L. Jurkšaičio, šis sąrašas bus nuolat plečiamas, papildant jį vis naujomis markėmis ir modeliais. Netolimoje ateityje „MyBee“ ketina pasiūlyti ir elektromobilių. 

Savo ruožtu įmonių grupės „Modus Group“ vadovė Ainė Martinkėnaitė-Martyniuk sako, kad kuriant naująją „MyBee“ paslaugą buvo atsižvelgta į vis labiau besikeičiančius žmonių poreikius ir augantį norą turėti lankstaus judumo galimybes, kurios nesuvaržo, o prisitaiko prie konkretaus asmens situacijos.

„Mūsų grupės įmonė pirmoji šalyje pradėjo teikti automobilių dalijimosi paslaugą „CityBee“ ir tai sėkmingai daro jau beveik dešimtmetį. Per šį laikotarpį pastebėjome akivaizdžiai besikeičiantį žmonių požiūrį į automobilius, jų turėjimą. Automobiliai dažnam tapo labiau ne daiktu, o judumo priemone. „CityBee“ daliai žmonių tapo antruoju šeimos automobiliu, daliai – papildymu šalia pagrindinės judėjimo priemonės – dviračio, autobuso, paspirtuko ar vaikščiojimo pėstute. Matydami tokią tendenciją, nutarėme pasiūlyti lankstų ir paprastesnį naujo automobilio turėjimą platesnei žmonių grupei, tiems, kurie gyvena toliau nuo miestų centrų, kurie turi mažų vaikų ar automobiliu privalo važiuoti dažnai ir didelius atstumus ir todėl automobilių dalijimasis jiems tinkamas ne visada. Taip radosi „MyBee“, paslauga, panaši į automobilių dalijimąsi, bet kainuojanti tiek pat kaip automobilio įsigijimas ar net mažiau“, – sakė A. Martinkėnaitė-Martyniuk.